اثر بک لینک GOV بر سئو و دیجیتال مارکتینگ

اثر بک لینک GOV بر سئو

اثر بک لینک GOV بر سئو از مطالبی است که برای بهبود بهینه‌سازی محتوا و موتور‌های جست‌وجو مورد توجه قرار گرفته است‌.

درباره‌ی اثر بک لینک GOV بر سئو چه میدانید‌؟ نحوه ساخت بک لینک GOV چگونه است‌؟ بک لینک‌های GOV چگونه میتواند دیجیتال مارکتینگ را متحول کند و کسب و کار‌های حوزه اینترنت را بهبود ببخشد و یا برعکس عمل کند و موجب سقوط آنها شود‌. با تیم آی مهدیار همراه باشید تا درباره‌ی GOV بیشتر بدانید‌....

مروری بر بک لینک ( backlink) و تاثیر آن بر سئو

قبل از آشنایی با اثر بک لینک GOV بر سئو بهتر است مروری بر چیستی بک لینک داشته باشید‌. بک لینک در واقع لینکی است که از وب‌سایت دیگری به سایت شما داده میشود‌. که این بک لینک‌ها میتوانند متن یا عکس باشند‌. این بک لینک‌ لینک‌ها در واقع عوامل موثری هستند در رتبه‌بندی سایت‌ها‌در این باره در مقاله‌ی معجزه بک لینک‌ها برای افزایش رنک سایت اشاره کردیم! توجه کنید که برای بک لینک‌ها استفاده از انکر تکست‌های مرتبط و استفاده از سایت‌های معتبر بسیار مهم و حائز اهمیت است‌.

بک‌لینک GOV چیست‌؟

تا به حال به پسوند‌های مختلف در کنار نام وب‌سایت‌ها دقت کرده‌اید‌؟ وقتی صاحبان سایت میخواهند یک دامنه‌ای را برای خودشان بخرند با پسوند‌های مختلفی رو به رو هستند که این پسوند‌ها شامل academy ، ir ، com و ... میباشد‌. حالا GOV نیز از این پسوند‌هاست که به معنای government یعنی دولتی میباشد‌. یعنی این وبسایت مربوط به ارگان‌های دولتی میباشد‌. اما توجه کنید اگر میخواهید پسوند GOV را به سایتتان بیافزایید باید یک سازمان دولتی مستقر در کشور آمریکا باشید‌.

حالا سوال اینجاست که بک‌لینک GOV چه ارتباطی با پسوند GOV دارد‌؟ پاسخ این سوال بسیار ساده است‌؛ میتوان گفت بک لینکی که در محتوا مورد استفاده قرار میگیرد باید با پسوند GOV باشد‌.

سایت gov.ir چیست‌‌؟

در زمینه سرچ و سایت‌های دولتی ایرانی قطعا چشمتان به پسوند gov خورده است‌. شاید با خودتان بگویید مگر GOV برای ارگان‌های دولتی آمریکا نبود‌؟ پس چرا در ایران و سایر کشور‌ها مورد استفاده قرار میگیرد‌؟ تفکر شما کاملا درست است؛ پسوند GOV مختص ارگان‌های دولتی آمریکاست اما سایر کشور‌ها از این پسوند در حالت دو بخشی میتوانند استفاده کنند‌. برای مثال gov.uk که مربوط به سازمان دولتی در انگلیس میباشد‌. یا gov.ir که مربوط به سازمان دولتی ایران میباشد‌.

اثر بک لینک GOV بر سئو

بررسی اثر بک لینک GOV بر سئو

حدود سال 2000 میلادی بود که بک لینک را از فاکتور‌های تاثیر گذار در سئو معرفی کردند و سئو کاران در این زمینه به دنبال برتر بودن هستند‌. بسیاری از آنها به دنبال دور زدن این قوانین هستند تا به عبارتی سر گوگل و الگوریتم‌های گوگل را شیره بمالند اما به اشتباه انداختن گوگل بزرگترین اشتباهی است که یک سئوکار میتواند بکند‌. این اشتباهات در زمینه بک لینک بسیار مشاهده شده است از خریدن بک لینک گرفته تا تبادل لینک‌های ناقص و مخرب!

در ایجاد بک لینک قطعا پیدا کردن وب‌سایت‌های معتبر و دریافت لینک یا خرید لینک از آنها؛ چالشی است که سئوکاران با آنها رو به رو هستند. پس گوگل چشم انتظار بک‌لینک‌های معتبر از سایت‌های واقعی هستند‌.

حالا اثر بک لینک GOV بر سئو چگونه است‌؟ اگر محتوای شما از وبسایت‌هایی با پسوند GOV لینک بگیرد میتواند اعتبار و معروفیت این سایت در وبلاگ شما یا محتوا و وب‌سایت شما مشهود شود‌ پس در نتیجه کمک زیادی به ارتقا سئو شما شده است‌.

نحوه ساخت بک لینک GOV چگونه است‌؟

در کشور ما دو نوع وب‌سایت از نظر پسوند مشاهده میشود‌. یکی از آن وب‌سایت‌ها پسوندش gov.ir و دیگیری پسوندش ir میباشد‌. هر دو نوع این پسوند‌ها دارای اعتبار زیادی هستند و میتوانید از آنها لینک بگیرید و همچنین میتوانید از وب‌سایت‌های خارجی نیز لینک بگیرید که gov هستند و از نظر گوگل نیز دولتی حتمی شناخته میشوند‌.

اما در ساخت بک لینک gov باید محتاط عمل کنید چون میخواهید از یک سایت معتبر لینک بگیرید پس مراقب باشید در دام سئو کلاه سیاه نیفتید‌. در ادامه با نحوه ساخت این قبیل لینک‌ها آشنا خواهیم شد‌:

1. سایت GOV دار را پیدا کنید‌

قبل از انتخاب بک‌لینک باید سایت مد نظرتان که الان gov است را پیدا کنید‌. این کار به سادگی پیدا کردن سایر وب‌سایت‌ها نیست‌. باید ابتدا در گوگل کوئری gov را جستجو کنید‌. این کوئری را با ” ” سرچ کنید تا گوگل متوجه شود که فقط این نوع وب‌سایت را به شما نمایش دهد‌.

2. در نظرات لینک دهی کنید

برخی از سایت‌های دولتی قابلیت این را به کاربران میدهند که در نظرات لینک دهی کنند‌. گاهی هم این دسته از سایت‌ها این قابلیت را می‌دهند که به صفحه مورد نظر و پروفایلتان لینک‌دهی کنید‌. اما در هنگام لینک دهی توجه کنید محتوایی که برای ایجاد بک لینک GOV انتخاب میکنید مرتبط و ارزشمند باشد‌. البته سعی کنید در صفحاتی که مورد توجه کاربران زیادی قرار گرفته است؛ بک لینک نسازید چون ممکن است بازده خوبی نداشته باشید‌.

3. بک لینک GOV بخرید

شاید خرید لینک‌های GOV از سایت‌های بسیار معتبر دولتی امکان پذیر نباشد‌. اما باز هم از وب‌سایت‌های نو پا میتوانید بک لینک خریداری کنید اما باید بسیار محتاط عمل کنید‌. برای خرید بک لینک میتوانید به مدیران سایت‌ها مبلغی را پرداخت کنید تا در ازای آنها بک لینکی دریافت کنید که معتبر است و به محتوای شما مرتبط باشد‌. و یا بک لینک GOV را از سایت‌های فروش لینک بگیرید البته باز هم باید بسیار محتاط عمل کنید.

4. روش کار رقبا را آنالیز کنید‌

اگر بک لینک GOV بی نقص میخواهید؛ رقبایتان را آنالیز کنید‌. در سئو‌، آنالیز رقبا در هر زمینه‌ای میتواند کارساز باشد پس در زمینه بک لینک نیز رقبایتان را آنالیز کنید و بک لینک‌هایشان را چک کنید این موارد را با ابزار موثر در سئو مانند ابزار MOZ انجام دهید‌.

5. مصاحبه با افراد موثر در مجموعه

اگر با سران ارگان دولتی مصاحبه کنید تیر خلاص را به سئو و بک لینک GOV زده‌اید‌‌. اینگونه عتبار سایتتان افزایش میابد‌. توصیه میشود اگر برایتان میسر است سرمایه‌گذاری کنید و با سران دولتی سایت مد نظر مصاحبه کنید اینگونه با انتشار این محتوا‌ها در سایت خود‌؛ مدیر سایت مد نظر در وبلاگ یا بخش اخبار وبسایتش‌، یک لینک به صفحه مصاحبه خواهد داد‌. این همان تیر خلاص است که در ابتدا گفته شد‌.

6. پست مهمان و رپورتاژ آگهی بسازید‌

ایجاد پست مهمان و رپورتاژ آگهی در این دسته از سایت‌ها شدیدا توصیه میشود و البته ایجاد هاست هنوز در تیران رایج نیست اما در بسیاری از سایت‌ها به چشم میخورد‌. این دو مورد از موارد قابل تاملی است که مدیر سایت میتواند اجازه دهد که در ازا آنها‌؛ یک لینک به منیع سایت شما اضافه شود و باعث معرفی شدن شما شود‌.

چند نکته در ساخت بک لینک GOV

  1. در دام تکنیک سئو کلاه سیاه نیفید‌.
  2. از سایت‌های نامعتبر لینک نخرید‌ چون به سادگی اعتبارتان را در گوگل کاهش می‌دهند‌.
  3. بک لینک را از صفحاتی که لینک زیادی دارند نخرید‌.
  4. از سایت‌های بی ارزش لینک نگیرید‌.
  5. بطور ناگهانی بک لینک نخرید چون ممکن است سایتتان پنالتی شود چون گوگل حساس میشود و سئو کلاه سیاه تشخیص میدهد‌.
  6. در ایجاد بک لینک‌ها زیاده روی نکنید‌.
  7. بدون لینک منشن کنید یعنی نام برند و سایتتان را در سطح وب استفاده کنید‌.
  8. لینک محلی بگیرید تا محتوایتان در نتایج برای اطرافیانتان بیشتر نمایش داده شود‌ و سئو محلیتان ارتقا یابد‌.

جمع‌بندی

ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید‌. در این مقاله به اثر بک لینک gov بر سئو و نحوه ساخت بک لینک gov صحبت کردیم‌. اگر در این زمینه اطلاعات بیشتری دارید ممنون می شیم که برایمان بنویسید و اگر این مطلب برایتان مفید بوده است ممنون میشویم که نظراتتان را برایمان بنویسید‌. اگر به دنبال مقالات بیشتر هستید از وبلاگ آی مهدیار و برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ از وب‌سایت آی مهدیار دیدن کنید‌.

%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0642%u0628%u0644%u06CC%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0628%u0639%u062F%u06CC

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

15 + هفده =