معرفی ابزار سئو وردپرس و امکانات کاربردی برای مدیریت سایت

نوشته شده توسط نگار حنیفه در دسته سئو و بهینه سازی, وبسایت تقریبا 17 آبان 1400

در حال حاضر ابزارهای متنوعی برای مدیریت و کنترل سایت های اینترنتی وجود داردکه می تواند استفاده سایت ها را بهینه‌تر کند. در این مقاله به برخی از کاربردی‌ترین ابزارهای سئو سایت اشاره خواهیم. پس این محتوا را از سایت آی مهدیار از دست ندهید و تا انتها همراه ما باشید…
معرفی ابزار سئو وردپرس

ابزار سئو وردپرس علاوه بر افزایش دقت شما در بهینه‌سازی وبسایت‌، میتواند باعث ارتقا سایت شما و دریافت ورودی و کلیک شود و توجه ویژه گوگل را به خود جلب کند‌.

سئو و بهینه سازی محتوا‌‍‌ها و استفاده از خوشه محتوایی و تقویم محتوایی برای دریافت جایگاه و رنک مناسب کافی نیست‌. قبل‌تر با هاتجر آشنا شدیم که بسیار جدید و کار‌آمد بوده است‌. شما باید ابزاری داشته باشید که کمک دست شما باشد و در کمتر کردن مراحلی نظیر سئو مطالب شما را یاری کند‌. در ادامه شما را با ابزارهای سئو سایت آشنا خواهیم کرد تا با استفاده از آنها وبسایتتان را ارتقا دهید‌.

ابزار سئو وردپرس به چه معناست‌؟

در واقع میتوان گفت که این ابزار‌ها برنامه‌هایی هستند که عملیات سئو وبسایت ما را دقیق‌تر از ما آنالیز و بررسی میکنند‌. البته ناگفته نماند که همه‌ی این ابزار‌ها رایگان نیستند اما در بین آنها پیدا میشود ابزار‌هایی که خدمات رایگان ارائه کنند که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت‌. صاحبان وبسایت‌ها اکثرا به دنبال چنین ابزار‌هایی هستند تا بتوانند کسب و کارشان را ارتقا دهند و سئو بی نقصی را ارائه دهند تا از رقبای خود پیشی بگیرند‌. قابل توجه است که این ابزار‌ها به صرفه‌جویی در هزینه‌ها کمک بسیاری کرده‌اند و علاوه بر آن عامل موثری در کسب درآمد بیشتر بوده‌اند‌.

ابزار سئو وردپرس

لزوم استفاده از ابزار‌های سئو سایت چیست؟

بدانید که این ابزار‌ موثر در سئو بر اساس کاربر‌هایشان انتخاب میشود‌. برخی از این‌ها در یافتن کلمه کلیدی برتر بسیار مورد توجه هستند و در واقع از راه دور و پشت پرده میتوانند شما را به انتخاب کلمه کلیدی درست هدایت کنند. برخی از این ابزار‌ها میتوانند مشکلات سایتتان را پیدا کنند و شما را از بروز خطا‌های احتمالی آگاه کنند تا سریع‌تر به حل آن مشکل بپردازید‌.

برخی از آنها نیز استراتژی‌های مهمی در لینک‌سازی و ایجاد بک لینک‌ها دارند که مستقیم شما را از شر لینک‌های مخرب و نابود کننده خلاص میکنند و یا حداقل شما را آگاه میکنند تا بتوانید مشکلات را از پیش تعیین کنید و پیشگیری کنید‌. برخی از این برنامه‌ها و ابزار سئو وردپرس علاوه بر آنالیز سایت خودتان‌، سایت رقبا را نیز آنالیز میکنند و اطلاعات دقیقی را در اختیارتان قرار میدهند تا اشتباهات رقبا را در کار خودتان تکرار نکنید و از نقاط ضعف آنها به نفع خودتان استفاده کنید‌.

مواردی که گفته شد شاید دلایل قانع کننده‌ای برای لزوم استفاده از ابزارهای سئو باشند اما در این راستا مهارت و خلاقیت شما همچنان حرف اول را میزند و قبل از استفاده از این ابزار‌ها توصیه میشود اطلاعاتتان را در زمینه کلمات کلیدی‌، لینک‌سازی‌، بک‌لینک‌ها‌، تولید محتوا‌، فضای رنک مث و یوست و … به روز کنید تا بتوانید در مرحله اول با مهارتتان حریف رقبایتان شوید‌. در ادامه برای اثبات سخنان بالا بطور فهرستی با کاربرد کلی این ابزار آشنا خواهیم شد:

آشنایی با ابزار سئو بر اساس کاربرد آنها

 1. ابزار یافتن کلمه کلیدی برتر‌: کمک میکند تا شما بهترین کلمه کلیدی را برای محتوایتان انتخاب کنید‌. این ابزار سئو وردپرس از ابزار‌های رقابتی به شمار میرود‌.
 2. ابزار آنالیتیک‌: این مورد جهت آنالیز جست‌وجو کاربران استفاده میشود‌.
 3. ابزار سئو داخلی‌: ارتقا دهنده و کمک کننده به سئو داخلی سایت شما‌.
 4. ابزار بررسی بک‌لینک‌: این ابزار بک لینک‌ها را از نظر صحت و سالمی و مطمئن بودن بررسی میکند تا جلوی حداکثر خطا را بگیرد‌.
 5. ابزار رقابت کلمه کلیدی‌: این ابزار سئو برای بررسی رقابت جست‌وجو کلمات کلیدی استفاده میشود تا در دریافت کلیک و افزایش بازدید شما را یاری کند‌.
 6. ابزار رنک سایت گوگل‌: این ابزار جهت آنالیز رتبه‌بندی سایت و گرفتن رنک و جایگاه برتر مورد استفاده است و میتواند به کار‌های شما جهت بدهد‌.
 7. ابزار تست سرعت سایت‌: ابزار کاربردیست که سرعت سایتتان را تست میکند و شما را در ایرادات احتمالی یاری میکند‌ تا آنها را برطرف کنید‌.
 8. ابزار بهینه‌سازی محتوا‌: این دسته از ابزارهای سئو سایت به راحتی در بهینه‌سازی سایت و محتوا کمک کننده هستند و در ارتقا سایت و سئو نقش مهمی ایفا میکنند‌.

در ادامه با چند مورد از این ابزار‌ها آشنا خواهیم شد پس با ما همراه باشید‌.

بررسی چند ابزار موثر در سئو

1. majestic seo

majestic seo یکی از ابزار سئو وردپرس کمک شایانی به صنعت سئو کرده است‌. اینگونه که به راحتی با شناسایی لینک‌های ورودی و خروجی سئو‌، توانسته بد لینک‌ها را تشخیص دهد و سایت را از حملات احتمالی و گاهی حملات قطعی رقبا حفظ کند‌. این ابزار به شما کمک میکند تا تعداد و نسبت‌های لینک‌های نوفالو و فالو‌، انکرتکست‌ها‌، طریقه ایجاد لینک‌های داخلی و خارجی و از این قبیل موارد را بررسی میکند تا کار شما بی‌نقص ارائه شود‌.

این ابزارهای سئو سایت در کنار مهارت‌ها و صد البته خلاقیت شما به ارتقا وبسایتتان و تقویت سئو کمک شایانی میکند‌.

blank

2. histats.com

کاربرد histats.com بیشتر در مواقعی است که شما بخواهید اطلاعات دقیقی را درباره‌ی بازدید‌کنندگان وبلاگ یا سایتتان بدست بیاورید‌. این ابزار سئو وردپرس به شما اطلاعات جامعی از تعداد بازدید‌کنندگان‌، ترافیک سایت‌، مدت ماندگاری آنها در سایت و ورودی سایت را به شما ارائه میدهند‌. این ابزار مورد استفاده بسیاری از وبمستر‌ها میباشد که به اهداف آنها جهت می‌دهد و با به دست گرفتن سلیقه و نیاز مخاطب‌، وبسایتشان را حسابی ارتقا میدهند‌.

3. goole search console

google search console کاربردی‌ترین ابزار آنالیز رایگان است‌. این ابزارهای سئو سایت به راحتی بهینه‌سازی سایت شما را آنالیز میکند‌. به شما اطلاعاتی درباره‌ی رتبه فعلی وبسایت شما‌، جایگاه وبلاگ شما‌، تعداد کلیک‌های دریافت شده از جانب بازدید‌کنندگان‌‌، تعداد دفعاتی که محتوای شما نمایش داده شده است‌ و با چه سرچ‌هایی محتوای شما بیشتر نمایش داده شده است و از این قبیل موارد را در اختیارتان قرار می‌دهد‌. استفاده از سرچ کنسول بسیار پیشنهاد میشود چون در طول زمان کیفیت کار شما را بسیار بالا میبرد‌.

ابزارهای سئو سایت و گوگل سرچ کنسول

چگونه از سرچ کنسول گوگل در سئو استفاده کنیم‌؟

شما جهت استفاده از این ابزار سئو وردپرس نیازی به کدنویسی و برنامه‌نویسی ندارید‌. فقط کافیست در سایت ثبت نام انجام دهید و وقت بگذارید و ساختار‌های سایتتان را بررسی کنید تا این ابزار به شما نقاط قوت و نقاط ضعف سایتتان را نشان دهد تا اصلاحات لازم را در روند کاریتان داشته باشید‌. پس کافیست سایتتان را در سرچ کنسول گوگل ثبت کنید و مالکیت وبسایت را تایید کنید و با نحوه استفاده از آن آشنا شوید و در کنار آن اطلاعاتتان را درباره‌ی نحوه کار موتور‌های جست‌وجو به روز کنید و در انتها استراتژی کارتان را درباره‌ی بهینه‌سازی موتور‌های جست‌وجو‌، مشخص کنید‌.

4. ahrefs

این ابزارهای سئو سایت کارکرد ساده‌ای دارد اما از موثر بودن ahrefs را نمیتواند تغییر دهد‌. این ابزار جهت بررسی سئو خارجی مثل بک‌لینک‌های خارجی و تعداد لینک‌های از دست رفته و یا اضافه شده به وبسایت را بررسی و کنترل میکند‌. این ابزار میتواند موارد زیر را در سایتتان میسر کند‌:

 1. بررسی تعداد بک‌لینک‌های سایت و آنالیز آنها‌.
 2. آنالیز تغییرات اعمال شده بر بک‌لینکها در گذر زمان‌.
 3. دریافت اطلاعاتی مثل ارزش رتبه‌بندی در بک‌لینک‌هایی که در سایت‌ها ایجاد شده‌‌اند.
 4. به روز رسانی لینک‌ها و ایجاد تمایز بین بک‌لینک‌های مفید و بک‌لینک‌های قدیمی و در عین حال اصلاح آنها.

5. keywordtool.io

اگر برای محتوای خود کلمه کلیدی بی نقص میخواهید‌؛ keywordtool.io را از دست ندهید‌. قطعا شما به عنوان یک تولید محتواگر حرفه‌ای حتما حرف برای گفتن دارید و میتوانید از پس پیدا کردن کلمات کلیدی بربیایید اما این ابزار به شما کمک میکند تا انتخاب بی‌نقص‌تری داشته باشید تا افزایش بازدید و ترافیک سایتتان را در کمترین زمان ممکن بدست آورید‌. در این ابزار شما کلمه کلیدی مد نظرتان را وارد کنید تا لیستی از کلمات کلیدی مشابه و کاربردی را دریافت کنید‌.

ابزار موثر در سئو

6. SEMrush

SEMrush یک ابزار سئو وردپرس قوی است‌. این ابزار جزو دسته ابزارهایی است که زمینه را برای سئو قوی فراهم میکنید و مقدمات سئو را بسیار بی نقص برایتان فراهم میکند‌. در این برنامه شما میتوانید کلمات کلیدی و کلمات هم معنی را تحلیل و بررسی کنید تا از بهترین کلمه کلیدی بهره ببرید‌. این مورد به دریافت بیشترین میزان کلیک بسیار کمک کننده است و میدانید که انتخاب صحیح کلمه کلیدی اولین و حیاتی‌ترین مرحه سئو و تولید محتوا است‌.

در ادامه این ابزار کلمه کلیدی انتخاب شده شما را به خوبی تحلیل میکند نمیگذارد شما از آن بیش از حد استفاده کنید‌. اما این ابزار سئو رایگان نیست اما امکانات کاملی دارد که به شما بسیار کمک میکند و کارتان را ارتقا میدهد‌.

7. yoast plugin

yoast plugin بسیار محبوب است و کاربرد خاصی دارد‌. این ابزار سئو فضایی مشابه word دارد و کیفیت محتوای شما را بررسی میکند و در این محیط چگالی کلمات کلیدی مهم است و المان های اصلی مورد نیاز برای سئو سایت بررسی و کنترل میشود‌ تا محتوای شما استاندارد باشد‌. علاوه بر این‌، توضیحات متا‌، گذاشتن عکس‌، طول کلمات‌، تعداد کلمات و لینک‌های خارجی و داخلی را نیز آنالیز و بر آنها نظارت میکند‌.

جمع بندی

ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید‌. در این مقاله به ابزار سئو وردپرس پرداختیم و لزوم استفاده از ابزارهای سئو سایت را بررسی کردیم و در ادامه این ابزار را بر اساس کاربرد دسته بندی کردیم و چندین برنامه و ابزار موثر را معرفی کردیم‌. اگر درباره‌ی ابزار‌های سئو اطلاعات بیشتری دارید خوشحال میشویم که با ما به اشتراک بگذارید و اگر این مطلب برایتان مفید بوده است نظرتتان را برایمان بنویسید‌.

از شما همراهان همیشگی آی مهدیار تشکر میکنیم و اگر به دنبال اطلاعات بیشتر هستید خوشحال میشویم که از وبلاگ آي مهدیار دیدن کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ از وبسایت آی مهدیار دیدن کنید‌.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار 😍

کلی مطالب و ترفند های باحال و از دست ندی !!

blank
عکس نویسنده

نوشته شده توسط نگار حنیفه

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها