با هاتجر قسمت‌‌‌های داغ سایتت رو زیر نظر داشته باش

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد در دسته سئو و بهینه سازی تقریبا 2 ماه قبل

همیشه شناخت الگو‌‌‌های رفتاری کاربران یکی از مهم مولفه‌‌‌های درک بهتر آن و ارتقا کیفیت محتوا ومحصولات می‌باشد. شما با بررسی تمامی‌برند‌‌‌های مطرح و موفق خواهید فهمید که راز پیروزی آنها آنالیز رفتار کاربران و انطباق سیاست‌‌‌های کاری و طراحی با آن‌ها است. اگر با هیت مپ یا نقشه حرارتی آشنایی داشته باشید به خوبی می‌دانید که چقدر می‌تواند در روند کاری شما تاثیر گذار باشد. هاتجر یکی از ابزار‌‌‌های کمکی شما در راه شناخت بهتر مخاطبانتان است. که در ادامه این مقاله به طور مفصل به آن می‌پردازیم… هاتجر چیست؟ وظیفه ی Hotjar نمایش میزان گرما و صمیمیت سایت…
بررسی عملکرد و قابلیت‌‌‌های هاتجر

همیشه شناخت الگو‌‌‌های رفتاری کاربران یکی از مهم مولفه‌‌‌های درک بهتر آن و ارتقا کیفیت محتوا ومحصولات می‌باشد. شما با بررسی تمامی‌برند‌‌‌های مطرح و موفق خواهید فهمید که راز پیروزی آنها آنالیز رفتار کاربران و انطباق سیاست‌‌‌های کاری و طراحی با آن‌ها است. اگر با هیت مپ یا نقشه حرارتی آشنایی داشته باشید به خوبی می‌دانید که چقدر می‌تواند در روند کاری شما تاثیر گذار باشد. هاتجر یکی از ابزار‌‌‌های کمکی شما در راه شناخت بهتر مخاطبانتان است. که در ادامه این مقاله به طور مفصل به آن می‌پردازیم…

هاتجر چیست؟

وظیفه ی Hotjar نمایش میزان گرما و صمیمیت سایت و کاربر به صورت دورادور می‌باشد. هاتجر‌ها در واقع ایده‌‌‌های جدیدی را پشتیبانی می‌کنند و از این طریق کاربر را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در واقع هاتجر‌ها نقاط داغ در متون ثبت شده ی شما هستند. که دقیقا هدف مشتری یا مخاطب را از جست و جو نشانه می‌گیرند. شما فرض کنید کسی را دوست دارید ؛ وقتی او را می‌بینید به شدت تحت تاثیر قرار می‌گیرید و حتی گاهی برای دیدنش برنامه ریزی هم می‌کنید و ممکن است رنگ مورد علاقه طرف را بپوشید ؛ این شرایط دقیقا هاتجر درونی شما فعال و شکوفا شده است.  

پس Hotjar را ابزاری در نظر بگیرید که رفتار کابران سایت شما را زیر نظر دارد و نتیجه اش را به شما گزارش می‌دهد. هاتجر‌ها به راحتی رفتار کاربر را از بدو ورود آن‌ها به سایت تا خارج شدن آن‌ها از سایت را زیر نظر می‌گیرد. و با علایم گرافیکی و رنگ‌ها به شما نمایش می‌دهند تا بدانید کدام قسمت سایتتان پر بیننده تر از سایر بخش‌ها است.

این ابزار مفید با شناسایی الگوی کلیک کاربران محل‌‌‌های پرطرفدار که بیشترین توجه کاربران را جلب می‌کنند به شما نشان می‌دهند. این مولفه می‌تواند تاثیر شگفت انگیزی برای بهبود رابط کاربری شما و ارتقا طراحی سایت با شناخت مهم ترین بخش‌‌‌های سایت از نظر کاربران داشته باشد.

بررسی ابزار هاتجر

Hotjar چگونه درمان درد سایت می‌شود؟

اگر به دنبال بهبود سایت خود هستید از ویژگی‌‌‌های هاتجر غافل نشوید و سعی کنید از آن‌ها استفاده کنید.

۱. Hotjar ابزاری است که خیلی واضح می‌تواند شما را از عملکرد کاربران در وبسایت آگاه کند.

۲. جزئیات عملکرد کاربران را بسیار دقیق به شما نشان می‌دهد مثلا می‌گوید که کاربران شما چه زمانی سایت را ترک کرده اند و حتی می‌گوید که علت ترک آن‌ها چه بوده است.

۳. تمام عملکرد هاتجر‌ها خودکار و اتوماتیک بوده و نیازی نیست که شما کاری را انجم دهید یا درباره ی آن یادگیری هایی داشته باشند.

۴. هاتجر‌ها بسیار قیمتی خوبی نسبت به عملکردشان دارند و همچنین کارکرد آسانی هم دارند.

پس Hotjar با نشان دادن بخشی از تجربه کاربری مخاطبان سایت به دردتان میخورد ؛ چون بسیار پر قدرت و در عین حال بسیار با دقت است و با نشان دادن جزئیات به شما به راحتی می‌تواند به شما کمک کند تا سایت را با دقت بیشتری رصد کنید و شناخت شما را از مخاطب افزایش می‌دهد.

با نصب هاتجر‌ها درجه ی محتوای خود را افزایش دهید!

برای نصب Hotjar و استفاده از بر روی بسایتتان کافیست وارد سایت www.hotjar.com شود و با ایجاد یک حساب کاربری ID یا شناسه سایتتان را وارد کنید.

برای نصب آن بر روی وبسایت می‌توانی از Google Tag Manager استفاده کنید.

امکاناتی که Hotjar در اختیارتان قرار می‌دهد را جدی بگیرید!

گفته شد که از کاربردی ترین امکانات هاتجر، آنالیز رفتار کاربر در سایت است. هاتجر نمودار گرمایی در اختیارتان می‌گذارد و حتی فرم نظر سنجی ایجاد می‌کند و به راحتی قیف تبدیل سایت را محاسبه می‌کند.

این نمودار گرمایی هاتجر در اثر استفاده ی کاربر از ویدیوی ضبط شده بدست می‌آید و رفتار کاربر را پیدا می‌کند و باگ‌‌‌های سایت را به شما تحویل می‌دهد. از مزیت‌‌‌های ویدیو‌ها می‌توان گفت که تجربه ی کاربر را بسیار خوب درک می‌کند و جزئیات کار کردن کاربر را با بخش‌‌‌های مختلف سایت را در اختیارتان قرار می‌دهد.

تفاوت هاتجر با گوگل آنالیتیکس از زمین تا آسمان است!

البته که هاتجر‌ها نمی‌توانند جایگزین تجهیزات قبلی شود اما توصیه می‌شود برای دست یابی به ایده آل‌‌‌های خود در سایتتان از هاتجر و گوگل آنالیتیکس هم زمان استفاده کنید.

گوگل آنالیتیکس اطلاعاتی درباره ی صفحات سایت شما در اختیارتان قرار می‌دهد مثلا بانس ریت سایت یا نرخ تبدیل را در اختیارتان قرار می‌دهد. اما ممکن است بسیاری از زمتن‌ها این اعداد و ارقام برای شما سوالات بیشتری بوجود بیاورند و شما در تشخیص رفتار مخاطبان سایتتان سردرگم شود. و چرا‌‌‌های زیادی برایتان درست شود. Hotjar همان ابزاریست که به چرا و چگونه‌‌‌های شما پاسخ خواهد دارد و به درک بهتر نتایج گوگل آنالیتیکس کمک می‌کند.

هاتجر کمی‌اطلاعات دقیق تر را به شما می‌دهد ؛ مثلا تعامل کاربر با موبایل در سایت شما را زیر نظر می‌گیرند و خیلی سریع شما می‌توانید مخاطب را بشناسید.

ابزار هایی که در کنار Hotjar نیازتان می‌شود:

Hotjar علاوه بر عملکرد مستقیم روی سایت شما می‌تواند در کنار ابزار هایی که به آن‌ها اشاره خواهد شد ؛ سایت شما را به ابر قدرت تبدیل کند. از این ابزار‌ها می‌توانیم به ورد پرس، جوملا، شاپی فاکس، دروپال، هاب اسپوت و … اشاره کرد.

جمع بندی

اگر شما نیز احساس می‌کنید که برای طراحی بخش‌‌‌های مختلف سایتتان نیاز به بررسی بیشتری دارید، هاتجر می‌تواند با نشان دادن هرچه شما نیاز دارید و نقاط ضعف و قدرت کارتان به شما برای درک بهتر کارتان الهام ببخشد. پس شما نیز استفاده از نقشه‌‌‌های حرارتی را مدنظر قرار دهید. و با استفاده از آنها تجربه جدید و متفاوتی برای خود و مخاطبانتان خلق کنید.

امیدواریم از این مقاله هم لذت برده باشید.لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید. خوش حالیم که سایت ما رو برای مطالعه این محتوا انتخاب کردید. شما برای خواندن مطالب مرتبط بیشتر می‌توانید به وبلاگ آی مهدیار و برای اطلاع از برترین خدمات دیجیتال مارکتینگ به صفحه اصلی سایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عکس نویسنده

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *