اثر چگالی کلمات کلیدی در سئو‌‌ و نکات محاسباتی آن

اثر چگالی کلمات کلیدی در سئو و بهینه سازی

اثر چگالی کلمات کلیدی در سئو بسیار مهم است‌؛ چگالی کلمات کلیدی با بهینه‌سازی موتور‌های جستجو ارتباط مستقیم دارد پس به تراکم کلمات کلیدی اهمیت دهید‌.

درباره‌ی چگالی کلمات کلیدی چه میدانید‌؟ اهمیت کلمه کلیدی در سئو مشخص است‌؛ کلمه کلیدی محتوا را با ارزش میکند‌‌. همانطور که گفته شد چگالی کلمه کلیدی در بهینه‌سازی موتور‌های جستجو بسیار اثر‌گذار است و ارتباط مستقیم با رتبه سایت شما در گوگل دارد‌. در ادامه با ما همراه باشید تا با تراکم کلمات کلیدی بیشتر آشنا شوید‌.

چگالی کلمات کلیدی چیست‌؟

چگالی کلمه کلیدی به زبان ساده یعنی درصد کلمه کلیدی به باقی کلمات در یک صفحه وبسایت‌. از فاکتور‌های مهم بهینه‌سازی موتور‌های جستجو چگالی کلمه کلیدی است‌. در نظر داشته باشید که چگالی کلمه کلیدی برای تعیین رتبه سایت شما بسیار اثر‌گذار است‌. اما در نظر داشته باشید که چگالی زیاد کلمات کلیدی هم میتواند به ضرر شما عمل کند و باعث جریمه شدن سایت شما توسط موتور‌های جستجو گوگل میشود و سایتتان اسپم شناسایی میشود‌.

تراکم کلمات کلیدی

نحوه محاسبه تراکم کلمات کلیدی چگونه است؟

اگر تعداد دفعات تکرار یک کلمه کلیدی را بر تعداد کل کلمات در صفحه مورد نظر‌، تقسیم کنیم‌؛ خروجی آن چگالی کلمه کلیدی است‌.

اگر چگالی این کلمات خیلی کم و پایین باشد‌؛ زیاد توجه موتور‌های جستجو را جلب نمیکند‌. اما اگر این چگالی بالا باشد‌؛ میتواند منجر به جریمه شدن سایت و اسپمر شناخته شدن آن شود و در نهایت جایگاه سایت شما در گوگل افت خواهد کرد‌. این خودش نشانه‌ی اثر چگالی کلمات کلیدی در سئو است‌.

چگالی ایده‌آل برای کلمات کلیدی چند است و محل قرارگیری این کلمات چگونه باشد مناسب است‌؟

درصد مناسب چگالی کلمه کلیدی بین ۱ تا ۳ است‌. اینگونه که درصد کلمات کلیدی در هر صفحه بین ۱ تا ۳ باشد بسیار ایده‌آل است‌. اما بدانید که چگالی کلمه کلیدی تنها معیار موتور جستجو نیست اما در تعیین جایگاه صفحه شما بسیار با ارزش است‌. برای اینکه توجه موتور‌های جستجو را جلب کنید‌؛ سعی کنید این کلمات کلیدی را در ابتدای متن استفاده کنید اینگونه اثر‌بخشی آن را به مرور زمان خواهید دید‌.

توصیه میشود کلمه کلیدی را در عنوان صفحه‌، تگH1‌، متن اصلی‌، URL سایت‌، تگ تصاویر موجود در صفحه‌، لینک‌های داخلی سایت‌، توضیحات متا حتما استفاده شود‌.

اثر چگالی کلمات کلیدی در سئو

اهمیت چگالی کلمات کلیدی در سئو چگونه است‌؟

در ابتدا محققان معتقد بودند که چگالی کلمات کلیدی اثری بر سئو ندارد اما وبمستر‌ها با ارائه بیانیه‌هایی اهمیت چگالی این کلمات برای کاربران مشخص شد و این بود که چگالی کلمه کلیدی اهمیت ویژه‌ای در سئو دارند اما اگر در استفاده و بکارگیری آن اغراق شود‌؛ هیچ فرقی با سئو کلاه سیاه ندارد و منجر به نابودی شما خواهد شد‌. پس استفاده معقول از این مورد در افزونه‌ها میتوانید حسابی سئو خود را تقویت کنید‌.

ارتباط کلمه کلیدی با محتوا مستقیما بر چگالی و تراکم کلمه کلیدی موثر است‌. الگوریتم‌های گوگل خیلی سریع ارتباط این کلمات را با محتوای شما درک میکنند متن گوگل محور را از متن کاربر محور تشخیص میدهد و اگر متن شما با توجه به کلمه کلیدی انتخابی و چگالی‌اش نتواند نیاز کاربر را برطرف کند‌؛ گوگل آن را به رسمیت نمیشناسد‌.

جمع بندی

ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید‌. در این مقاله به چیستی چگالی کلمه کلیدی یا همان تراکم کلمه کلیدی اشاره شد و اهمیت این چگالی را در سئو و ارتقا رتبه سایت بررسی کردیم‌. اگر میخواهید محتوای موفق و سئو تقویت یافته داشته باشید به چگالی کلمه کلیدی و نحوه و جایگاه به کار‌گیری آن بسیار دقت کنید و از آن غافل نشوید‌.

اگر در این زمینه اطلاعات بیشتری دارید خوشحال میشویم که با ما به اشتراک بگذارید و اگر این مطلب برایتان مفید و کاربردی بود حتما نظرتان را برایمان بنویسید‌. اگر به دنبال مطالب بیشتر هستید از وبلاگ آي مهدیار دیدن کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر و بهر‌ه‌گیری از خدمات از وبسایت آی مهدیار بازدید کنید‌.

جدیدترین مطالب

آیا باید اعتبار سایت خود را بالا ببرید؟

ما یک راه حل ایده آل برای بازاریابی تجاری شما داریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هجده =

لورم ایپسوم متن ساختگی

آیا می خواهید ارتباط مستقیم با تیم ما داشته باشید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله لازم است.