بررسی جامع Insight اینستاگرام + روش های تحلیل و استفاده از آن

Insight اینستاگرام

بدون شک Insight اینستاگرام را میتوان یکی از ابزارهای پرقدرت و مفید برای پیج های کاری دانست. اینسایت با در اختیار گذاشتن داده ها و اطلاعات بازدید به شما این امکان را میدهد که وصعیت پست ها را به خوبی بررسی کنید. و آنها را برای تعیین استراتژی هایتان تقویت کنید و درنهایت بتوانید محتوای بهتری تولید کنید.

با تحلیل اینسایت پست اینستاگرام میتوانید متوجه اگوی رفتاری کاربرانتان بشوید و به این نتیجه برسید که چه نوع محتوایی بر دنبال کنندگانتان جذاب و محبوب تر است. به این صورت میتوانید لایک های بیشتری دریافت کنید و پستی منتشر کنید که فالوورهایتان تمایل بیشتری به اشتراک گذاری آن داشته باشند. در این محتوا از آی مهدیار به بررسی روش های استفاده بهتر از بخش اینسایت اینستاگرام و و استراتژی های استفاده از ان خواهیم پرداخت. پس تا انتها همرا ما باشید…

Insight اینستاگرام چیست؟

به طور خلاصه میتوان درباره اینسایت اینطور گفت که این ابزار به پیج ها آمار دقیقی از بازدید های پست و اطلاعات لازم برای تحلیل آن ارائه میدهد. لازم است بدانید که این بخش تنها برای پیج های کاری یا business profile قابل اجرا و مشاهده است. بنابراین اگر هنوز صفحه تان را تبدیل به اکانت کاری نکرده اید برای مشاهده آموزش تصویری آن اینجا کلیک کنید.

چرا استفاده از اینسایت اینستاگرام مهم است؟

همانطور که اشاره کردیم Insight اینستاگرام به پروفایل های تجاری این امکان را میدهد که میزان تعامل کاربران را بررسی کنند. زیرا اعدادی که در حالت عادی به عنوان تعداد لایک ها مشاهده میکنید کافی نیست و بهتر است آمار های دقیق‌تری برای بازخورد های پستتان در اختیار داشته باشید تا کاربران را بهتر درک کنید. در این مرحله است که بخش اینسایت جوابگوی نیازهای شما خواهد بود و با دادن آمار کاری میکند تا شما برنامه دقیقی بچینید و به خوبی به نتیجه برسید.

شما با تعیین استراتژی های مناسب بر اساس اصول بازاریابی و سایر داده ها میتوانید تشخیص دهید که چه چیزی میتواند باعث پیشرفت کارتن شود و چطور میتوان به درستی برنامه ریزی کرد.

نحوه استفاده از Insight اینستاگرام:

اولین گامی ک میتواند به استفاده بهتر از این ابزار کمک کند آن است که بتوانید به درستی آن را یاد بگیرید و اطلاعات آن را بخوانید. سپس با تحلیل اطلاعات میتوان به نتیجه ای مطلوب دستیافت.

1: بخش اینسایت پیج را باز کنید

در ابتدا لازم است تا به این بخش دسترسی پیدا کنید شما میتوانید از دو روش اینسایت محتواهایتان را بررسی کنید.

 • آمار کلی محتوای پیج
 • آمار اختصاصی هر پست

برای آنکه بتوانید داده های کاملی از بازدیدها و اطلاعاتی از قبیل بازنشر و کامنت داشته باشید میتوانید به قسمت اینسایت پیجتان مراجعه کنید در این قسمت میتوانید تاریخ و یا بازه زمانی معینی را تعیین کنید. برای دسترسی به این قسمت باید وارد صفحه اصلی پروفایلتان شوید. و سپس گزینه سه نقطه یا سه خط را از بالای صفحه، سمت راست انتخاب کنید. بعد از آن پیدا کردن گزینه insight از این منو کار سختی نیست.

Insight اینستاگرام
بخش داده های اینسایت کلی پیج

2: بازه زمانی مورد نظرتان را انتخاب کنید

در قسمت بالایی صفحه میتوانید یک محدوده زمانی را برای تحلیل آمار درنظر بگیرید. اگر بر روی این گزینه کلیک کنید از موارد بالای صفحه میتوانید گزینه های پیش فرض زیر را ببینید و آنچه را که نیاز دارید انتخاب کنید.

 • last 7 days: آمار یک هفته اخیر
 • last 14 days: آمار 14 روز اخیر
 • last 30 days: آمار یک ماه اخیر
 • previous month: آمار ماه گذشته
 • last 90 days: آمار 90 روز اخیر

همچنین شما میتوانید با استفاده از تقویم میلادی نمایش داده شده در پایین این بخش خودتان یک زمان مشخص را برای بررسی داده ها انتخاب کنید. برای این کار ابتدا تاریخ مورد نظر اول را انتخاب کنید و سپس برای انتخاب روز دوم دستتان را برای مدتی کوتاهی بر روی آن نگه دارید. در پایان فراموش نکنید که حتما گزینه Update را برای اعمال تغییرات انتخاب کنید. پس از ان میتوانید بازه انتخاب شده را رد صفحه اصلی، گوشه بالای سمت راست ببینید.

3: بخش Insights overview

در قسمت Insights overview میتوانید یک نتیجه و امار کلی از بازدیدهای پیج (Account reached)، تعاملات پیج(Account engaged) و میزان کل دنبال کنندگانتان (Total followers) ببینید. این اعداد میتوانند به شما نشان دهند که روند کاری شما برای هر یک از بخش ها به صورت سعودی یا نزولی بدوده است.

به طور مثال اگر شما در بازه یک هفته اخیر 10 درصد افزایش بازدید کننده داشته اید میتوانید مقدار این بازدیدها را به صورت عددی و درصدی مثبت مشاهده کنید. اما اگر میزان دنیال کنندگانتان افت کرده باشد این مورد به صورت عددی و درصد منفی در قسمت Total followers به شما نمایش داده میشود.

شما میتوانید برای بررسی دقیق تر هر یک از این سه آمار Insight اینستاگرام بر روی علامت فلش کنار هر کدام بزنید تا داده های بسیار بیشتر و دقیق تری را برای هر بخش مشاهده کنید. در ادامه به بررسی دقیق تر جزئیات این آمارها و اطلاعاتی که هر یک ارائه میدهند میپردازیم.

-) جزئیات قسمت بازدیدهای پیج (Account reached)

در تصویر پایین سعی کردیم تا به بهترین شکل به معرفی بخش های مختلف قسمت Account reached بپردازیم. این قسمت زیر گزینه های بسیاری دارد که هر یک میتواند به شما برای گرفتن بهترین نتیجه از تحلیل اینسایت پست اینستاگرام کمک کند.

جزئیات قسمت بازدیدهای پیج (Account reached)
جزئیات قسمت بازدیدهای پیج (Account reached)

-) جزئیات قسمت تعاملات پیج(Account engaged)

اینگیجمنت ریت اینستاگرام یکی از مباحث مهم در این برنامه است. اینکه مابتوانید تا چه تعاملات مثبت و تاثیرگذار با مخاطبانمان ایجاد کنیم میتواند در

جزئیات قسمت تعاملات پیج(Account engaged)
جزئیات قسمت تعاملات پیج(Account engaged)

-) جزئیات قسمت میزان کل دنبال کنندگانتان (Total followers)

آخرین قسمت از بخش Insights overview مربوط به دادهای دنبال کنندگان یا Total followers در این قسمت شما میتوانید به این نتیجه برسید که در بازه زمانی مشخص شده جذب مخاطب افت یا کاهش داشته است. همچنین اطلاعات کاربردی دیگری مثل محل سکونت بازدید کنندگان، جنسیت آنها و رده سنی آنان در این قسمت از Insight اینستاگرام قرار گرفته که میتواند به شما در شناخت بهتر مخاطبان هدفتان کمک کند.

جزئیات قسمت میزان کل دنبال کنندگانتان (Total followers)
جزئیات قسمت میزان کل دنبال کنندگانتان (Total followers)

4: بخش content you shared

یکی دیگر از بخش هایی که میتوانید در تحلیل Insight اینستاگرام مشاهده کنید قسمت content you shared است. که میتواندی اطلاعات آن را در دومین تصویر مشاهده کنید. این قسمت اطلاعات زیادی از جمله موارد زیر را شامل میشود. شما با زدن فلشکنار هر یک از این گزینه ها میتوانید جزئیات بیشتر را مشاهده کنید.

 • post photos or video to see new insights: مشاهده آمارهای اینسایت های پست ها
 • add photo or videos to your story to see new insights: مشاهده آمار اینسایت استوری ها
 • add video to see new insights: آمار اینسایت ویدیوها
 • share live video to see new insights: آمار اینسایت لایو
 • boost a post or story to see new insights: آمار پست های پروموت شده در اینستاگرام یا ارتقا یافته

در زیر هر کدام از این موارد میتوانید گزینه آبی رنگی را ببینید که شما را به ساختن و اشتراک محتواهای جدید تشویق میکند تا بدیل وسیله بتوانید بازدید و مخاطبان بیشتری بدست بیاورید.

تحلیل اینسایت پست اینستاگرام

همانطور که در بخش ابتدایی این محتوا هم اشاره کردیم Insight اینستاگرام به صورت آمار کلی پیج و پست ها به صورت جداگانه قابل دسترسی است. در بخش بالا به طور کامل به قسمت اینسایت پیج پرداختیم و در این قسمت نحوه بررسی و تحلیل آمار پست ها را آموزش خواهیم داد. زیرا بررسی تخصصی و آمارگیری هر پست نیز میتواند برای شما بسیار مفید باشد.

برای مشاده این بخش لازم است ابتدا پست موردنظرتان را انتخاب کنید. در قسمت زیرین پستتان میتوانید گزینه view insights را مشاهده کنید. با زدن این گزینه میتوانید موارد زیادی برای تحلیل اینسایت پست اینستاگرام ببینید. که در تصویر به هر یک میپردازیم.

پرسش های متداول

چطور میتوان به بخش اینسایت دسترسی پیدای کرد؟

شما میتوانید از طریق صفحه اصلی پیجتان و یا از طریق بخش setting و insight به داده های این بخش دسترسی داشته باشید.

چرا نمیتونیم اطلاعات بخش Insight اینستاگرام را بببینیم؟

اطلاعات اینسایت در اینستاگرام تنها برای پیج های کاری یا business profile قابل مشاهده است. پس لازم است حتما حالت اکانتتان را به تجاری تغییر دهید.

هر چند وقت یکبار اطلاعات اینسایت بروز میشود؟

این داده ها هر 24 سایت یکبار آپدیت میشوند.

جمع بندی

در این محتوا سعی کردیم تا با بررسی جامع Insight اینستاگرام به صورت تصویری و معرفی بخش های مخلف آن به شما کمک کنیم تا از این ابزار کاربردی بهترین استفاده را ببرید. به خاطر داشته باشید که تحلیل اینسایت پست اینستاگرام، حداقل یکبار در ماه لازم است و به بهبود کیفیت شما کمک خواهد کرد. امیدواریم از این محتوا لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیاتتون رو با ما به اشراک بگذارید.

برای مطالعه مقاله های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات دیجیتال مارکتینگ و کسب و کار آنلاین به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

جدیدترین مطالب

آیا باید اعتبار سایت خود را بالا ببرید؟

ما یک راه حل ایده آل برای بازاریابی تجاری شما داریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 12 =

لورم ایپسوم متن ساختگی

آیا می خواهید ارتباط مستقیم با تیم ما داشته باشید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله لازم است.