وظایف ادمین اینستاگرام‌؛ نقشه راه موفقیت کسب‌وکار آنلاین

وظایف ادمین اینستاگرام

وظایف ادمین اینستاگرام در مدیریت پیج کاری پیش برنده‌ی کسب و کار جاری در آن اکانت است‌. اگر ادمینی به این وظایف خوب عمل کند میتواند موجب ارتقا آن شغل باشد‌.

درباره‌ی وظایف ادمین اینستاگرام چه میدانید‌؟ آیا یک ادمین میتواند کاری را ارتقا دهد و یا برعکس چقد میتواند در ضرر رساندن به آن کسب و کار موثر باشد‌؟ تا به حال تجربه ادمین بودن را داشته‌اید و یا به فکر این کار هستید‌؟ چقدر با وظایف ادمین‌های اینستاگرام آشنا هستید‌؟ در این مقاله به بررسی وظایف ادمین اینستاگرام خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید...

مروری بر فضای اجتماعی اینستاگرام

در ابتدا که فیسبوک از فضای اینستاگرام رو نمایی کرد‌؛ بیشتر برای کاربران جنبه‌ی فان و سرگرمی داشت اما مردم سراسر دنیا به مرور دریافتند که در کنار ایجاد سرگرمی میتوانند در این فضا به سادگی به کسب درآمد بپردازند اینگونه استارت بسیاری از کسب و کار ‌های آنلاین کلید خورد‌.

بعد از این موضوع پیج‌های با مضمون‌های کسب‌وکار آنلاین و اکانت‌های تجاری و بیزینیسی روی کار آمدند و اینگونه فضای یکنواخت سرگرمی اینستاگرام به فضایی متفاوت تبدیل شد که در کنار همه‌ی اینها سرگرمی‌ها فراموش نشده‌. به همین دلیل اینستاگرام از محبوبیت خاصی برخوردارد است که قابلیت این را دارد که کسب‌وکار‌ها در آن پیشرفت اساسی کنند‌ و این به دلیل اینگیجمنت‌هایی است که در مقاله اینگیجمنت ریت اینستاگرام به آن پرداختیم‌.

وظایف ادمین اینستاگرام‌

بررسی وظایف ادمین اینستاگرام

شما یک پیج فروش را در نظر بگیرید‌. این پیج اگر وب‌سایت نداشته باشد باید پاسخگوی مشتریان در دایرکت اینستاگرام باشد‌. قطعا یک نفر به تنهایی نمیتواند معرفی محصول‌، پاسخگویی به مشتریان‌، آماده سازی محصولات‌، بررسی پرداخت‌ها و از این دست کار‌ها را با هم انجام دهد و ممکن است موجب خطا میشود‌. پس حضور ادمین‌های اینستاگرامی برای سامان‌دهی این قبیل کار‌ها بسیار ضروری است‌. در ادامه به صورت موردی با وظایف ادمین اینستاگرامی آشنا خواهیم شد‌:

1‌. نظم دهی در انتشار استوری و پست‌ها

نمیدانم زمانی را که اینستاگرام قابلیت استوری گذاشتن نداشت را به خاطر دارید یا نه اما در آن زمان انتشار پست‌ها در هر زمینه‌ای معیار فعالیت یک پیج بود‌. اما حالا، با ظهور استوری اینستاگرام‌ میتوان به صراحت گفت که تسلط ادمین‌ها بر استوری بسیار مهم است‌.

حالا سوال این است که تسلط بر انتشار پست‌ها و استوری‌ها چگونه میسر میشود‌؟ یک ادمین حرفه‌ای باید ساعاتی که کاربران فعالیت بیشتری دارند را شناسایی کند و سعی کند که مطالب و محتواها را در آن ساعت منتشر کند تا بیشتر دیده شود. ادمین‌های اینستاگرام نقش مهمی در ایجاد نظم در ذهن مخاطب دارند و میتوانند کاربران را از منظم بودن کادر آن اکانت مطمئن کنند‌.

شما میتوانید برای ایجاد نظم در ذهن مخاطب از قابلیت‌های استوری اینستاگرام استفاده کنید مثلا از ریمایندر برای اطلاع‌رسانی زمان انتشار پست و از نظر‌سنجی برای تعامل با مخاطب جهت تعیین زمان انتشار محتوا کمک بگیرید و در کنار آن به سادگی حرفه‌ای بودن و استفاده از امکانات اینستاگرام را به مخاطبان خود نشان دهید‌.

2‌. تولید محتوای جذاب

اگر ادمین شما در حوزه‌ی تولید محتوا فعالیت میکند باید با فنون تولید محتوای جذاب آشنا باشد و ذهن خلاق خود را در این زمینه به کار بگیرد‌. نه تنها تولید محتوای منحصر به فرد در وب‌سایت برای سئو مهم است بلکه از مهمترین وظایف ادمین اینستاگرام تولید محتوای منحصر به فرد و غیر کپی میباشد‌. از ویژگی‌های مهم این قبیل محتوا‌ها این است که سرگرم کننده‌، واضح‌، با‌کیفیت‌ و در عین حال ترند و جدید باشند‌. ادمین اینستاگرام توجه کند که محتوایی که تولید میکند باید با موضوعات پیج‌، مرتبط باشد در غیر اینصورت از حوصله‌ی کاربر خارج است‌.

3. دریافت فالور‌ برای پیج

شاید این مورد کمی بحث برانگیز باشد اما درست دیدید‎‌؛ افزایش فالوور یکی از وظایف مهم ادمین اینستاگرام میباشد‌. چگونه؟ اینگونه که حواس ادمین محترم باید به فالوور‌های فیک و غیر واقعی باشد‌. و برای پیج فالوور‌های واقعی بگیرد‌. چگونه این کار را انجام دهد؟ اولین قدم را در مورد قبلی توضیح دادیم یعنی با اصول محتوا سازی آشنا باشد و نظم انتشار محتواها را رعایت کند‌. اینها به راحتی برای پیجتان فالوور ساز خواهند بود‌.

4. ارتقا لایک و کامنت در پست‌ها

ادمین اینستاگرام باید بتواند کاربران را به چالش بکشند تا خیلی زیر‌ پوستی پیج دیده شود‌. برای ارتقا لایک و دریافت کامنت بیشتر توصیه میشود که برای پیجتان از تصاویر باکیفیت‌ و واضح و غیر ژورنالی استفاده کنید این موضوع علاوه بر احترام به مخاطب در نمایش محصول؛ در دریافت لایک بیشتر کمک کننده است‌.

برای بخش کامنت میتوانید به سادگی با کال تو اکشن در کپشن و یا کپشن نویسی حرفه‌ای کامنت دریافت کنید برای مثال در کپشن درخواست کنید که مخاطبتان نظرش را بنویسد و یا برای جایزه دادن دوستانش را تگ کند اینگونه خیلی زیرکانه میتوانید خودتان را به دوستان مخاطبانتان معرفی کنید‌.

5. حفظ و افزایش امنیت پیج و فالوور‌ها

حفظ امنیت پیج از وظایف مهم ادمین اینستاگرام میباشد‌. کسی که مسئولیت ادمینی اینستاگرام را بر عهده میگیرد باید دو تا چشم نیز قرض بگیرد تا اگر مورد مشکوکی را مشاهده کرد سریعا به مدیر اطلاع دهد‌. برای حفظ این امنیت کامنت‌ها‌ را چک کند و همچنین ار انتشار پست‌های جنجالی بپرهیزد و در حفظ حریم خوصوصی مخاطب و حفظ اطلاعات آنها تلاش کنند‌.

جمع‌بندی

ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید. در این مقاله به وظایف ادمین اینستاگرام اشاره شد که وجودش لزوم تمامی پیج‌های بزرگ است‌. اگر در زمینه ادمینی تجربه‌ای داشته‌اید برایمان بنویسید اگر اطلاعات بیشتری دارید با ما در میان بگذارید و اگر این مطلب برایتان مفید بوده است نظراتتان را برایمان کامنت کنید‌. اگر به دنبال مقالات بیشتر هستید از وبلاگ آی مهدیار و برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ از وب‌سایت ای مهدیار دیدن کنید‌.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

هشت + 14 =