بررسی محبوب ترین قابلیت‌‌‌های اینستاگرام که باید بشناسید

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد در دسته اینستاگرام تقریبا 2 ماه قبل

بدون شک یادگیری امکانات کاربردی اینستاگرام می‌تواند تاثیر قابل توجهی در بهره بردی بهتر شما از این برنامه داشته باشد. اینستاگرام از پرطرفدارترین و محبوب ترین نرم افزار‌‌‌های کاربردی شبکه اجتماعی برای سیستم‌‌‌های مختلف است و کاربران برای رسیدن به اهداف خود از قبیل هدف‌‌‌های اجتماعی، سرگرمی‌، تجاری، سیاسی، تبلیغاتی، شخصی و … از اینستاگرام استفاده می‌کنند. در این مقاله به برخی از محبوب ترین قابلیت‌‌‌های اینستاگرام می‌پردازیم. پس حتما ما را در ادامه همراهی کنید… فهرست خلاصه مطالب معرفی ابزارها و یادگیری امکانات اینستاگراماستوری: پست: کاربردی ترین قابلیت‌‌‌های اینستاگرامپرسیدن سوال در استورینمایش زمان آنلاین بودن خود را غیر فعال…
یادگیری امکانات اینستاگرام

بدون شک یادگیری امکانات کاربردی اینستاگرام می‌تواند تاثیر قابل توجهی در بهره بردی بهتر شما از این برنامه داشته باشد. اینستاگرام از پرطرفدارترین و محبوب ترین نرم افزار‌‌‌های کاربردی شبکه اجتماعی برای سیستم‌‌‌های مختلف است و کاربران برای رسیدن به اهداف خود از قبیل هدف‌‌‌های اجتماعی، سرگرمی‌، تجاری، سیاسی، تبلیغاتی، شخصی و … از اینستاگرام استفاده می‌کنند. در این مقاله به برخی از محبوب ترین قابلیت‌‌‌های اینستاگرام می‌پردازیم. پس حتما ما را در ادامه همراهی کنید…

معرفی ابزارها و یادگیری امکانات اینستاگرام

در مقاله برنامه اینستاگرام، از سرآغاز تا به امروز به روند رشد و بروز رسانی این برنامه از زمان تاسیس تا به امروز پرداختیم.برای مطالعه این محتوای جذاب پیشنهاد می‌کنم اینجا کلیک کنید.

استوری:

استوری از قابلیت هایی است که اخیرا به اینستاگرام اضافه شده است. این ویژگی کاربرد گسترده ای میان کاربران پیدا کرده است چون در استوری قابلیت چت و واکنش نشان دادن و در نتیجه تعامل دو طرفه و چند طرفه وجود دارد و اینگونه فضای اینستاگرام به صورت تعاملی و مشارکتی تغییر کرده است.

در استوری می‌توانید فیلم هایی با مدت زمان ۱۵ ثانیه آپلود کنید و یا محتوای متنی و تصویری را استوری کنید. اما استوری‌ها بعد از ۲۴ ساعت پاک می‌شوند ولی اینستاگرام برای این موضوع هم راه حلی ارائه داده است ؛ در آپدیت اخیر این اپلیکیشن بخشی تحت عنوان ( هایلایت ) افزوده شده است تا شما بتوانید به راحتی استوری‌‌‌های خود را بصورت دائم در صفحه ی خود نگه دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در حوزه استفاده بهتر از این بخش به مقاله استفاده حرفه ای از استوری اینستاگرام ی

پست:

یادگیری امکانات اینستاگرام در زمینه گذاشتن پست یکی از نیاز‌‌‌های اولیه کار با این برنامه است. انتشار پست در اینستاگرام از قدیمی‌ترین و پر طرفدار ترین قابلیت‌‌‌های اینستاگرام می‌باشد. که از این قابلیت برای تبلیغ هم می‌شود استفاده کرد زیرا امکان تگ سایر اکانت‌‌‌های کاربردی در پست وجود دارد. پست‌ها قابلیت لایک کردن ؛ دیده شدن ؛ سیو کردن ؛ کامنت گذاشتن و حتی اشتراک گذاری برای دیگر دوستان را دارد. که همه ی این‌ها باعث میشود صفحه شما دیده شود و تعاملات دو طرفه بین ادمین و بازدید کننده‌ها ایجاد می‌شود.

کاربردی ترین قابلیت‌‌‌های اینستاگرام

پرسیدن سوال در استوری

پرسیدن سوال در استوری، جدیدترین ویژگی کاربردی و جذاب در اینستاگرام است. این بخش باعث افزایش تعامل و مشارکت بین ادمین و فالوور‌ها شده است که پاسخ به آن سوالات را هم میتوانید در قالب دایرکت بصورت خصوصی دریافت کنید و اگر نخواستید بصورت مستقیم وارد چت روم شوید ؛ می‌توانید به صورت استوری مجزا پاسخ گو باشید. برای استفاده از این قابلیت در اینستاگرام شما می‌توانید در آیکون استوری یک ویدیو یا متن را بارگذاری کنید و در بخش استیکر‌ها، پرسش سوال را فعال کنید و از این قابلیت بهره مند شوید. اگر صاحب کسب و کار آنلاین هستید ؛ این بخش می‌تواند برایتان کمک کننده و مفید باشد.

یادگیری امکانات اینستاگرام در استوری

نمایش زمان آنلاین بودن خود را غیر فعال کنید

اگر مایل نیستید که دوستان شما آخرین بازدید شما را ببینند می‌توانید آن را از بخش تنظیمات غیر فعال کنید. این قابلیت اینستاگرام دقیقا مشابه تلگرام می‌باشد. برای فعالسازی این امکان به بخش setting و سپسactivity status، privecy بروید و در پایان گزینه show activity status را غیر فعال کنید.

انتشار دسته جمعی تصاویر بصورت آلبوم در پست

شما می‌توانید عکس و فیلم‌‌‌های خود را به صورت مجموعه ای بارگذاری کنید و برای هر اسلاید از لوکیشن‌‌‌های جدا استفاده کنید. قبل از اضافه شدن این آپشن شما برای هر عکس ملزم به بارگذاری پست جداگانه بودید ولی حالا می‌توانید عکس‌‌‌های خود را بصورت آلبومی‌و با محدودیت 10 عکس در یک پست بارگذاری کنید.

گیف‌‌‌های موجود در استوری

با گسترش استفاده از اینستاگرام، این اپلیکیشن تصمیم گرفت که لاین استیکر، گیف و ایموجی‌‌‌های خود را گسترش دهد و در این زمینه گیف‌ها و استیکر‌‌‌های متحرک راه خود را به اینستاگرام پیدا کردند. استفاده از گیف‌ها و ایموجی‌ها در بیان احساسات شما و تعاملات دو طرفه بسیار موثر اند. و شکل و شمایل جذاب و دوستانه ای به استوری‌‌‌های شما می‌دهد.

استفاده از هشتگ ها

یادگیری امکانات اینستاگرام در زمینه استفاده از هشتگ‌ها یکی از جالب و کاربردی ترین فعالیت‌ها است. هشتگ‌ها سرویس‌‌‌های رایگان برای دیده شدن پست‌ها و استوری‌‌‌های شما در فضای شلوغ اینستاگرام می‌باشد که در دسته بندی پست هایتان بسیار کمک کننده هستند. در این بخش شما نیازی به فالوو کردن ندارد و با یک سرچ ساده به هدف خود می‌رسید. در ادامه پیشنهاد می‌کنم برای یادگیری قابلیت‌‌‌های اینستاگرام در زمینه هشتگ گذاری اینجا کلیک کنید.

فونت‌‌‌های جدید استوری

با گسترش استفاده از استوری ؛ اینستاگرام تصمیم گرفت برای هر سلیقه ای آپشن هایی را در نظر بگیرد. در قابلیت‌‌‌های اینستاگرام فونت‌‌‌های جدیدی ارائه شده که باب سلیقه ی هر کاربری هست. این قابلیت در بالای صفحه ی استوری نمایش داده شده است. همچنین شما می‌توانید به تازگی از امکان نمایش انیمیشنی نوشته‌ها در اینستاگرام نیز استفاده کنید. تا حال و هوای متفاوت تری به نوشته هایتان بدهید.

قابلیت‌‌‌های تلگرام در زمینه استوری

اعلان هشدار تصویربرداری و فیلم برداری از استوری ها

در قابلیت جدید اینستاگرام می‌توانید متوجه شوید که چه کسانی از صفحه استوری شما اسکرین شات یا اسکرین ریکورد گرفته اند و آن را ذخیره کرده اند. این قابلیت با علامت ( خورشید ) در کنار اسم فردی که استوری شما را به هر نحوی ذخیره کرده ؛ نمایان می‌شود.

خرید اینستاگرامی

اگر در اینستاگرام کسب و کار تجاری دارید این ویژگی بسیار کمک کننده است و کسب و کار شما را رونق می‌دهد. که شما میتوانید لینک کسب و کارتان را در پست‌ها و استوری هایتان به اشتراک بگذارید.

بیو اینستاگرام

بیو به معنای بیوگرافی پروفایل و اکانت شما می‌باشد. در این بخش می‌توانید کمی‌درباره ی خودتان توضیح دهید و از ایموجی، هشتگ‌ها و حتی منشن کردن پروفایل دیگر کاربران و گاهی لینک‌‌‌های مربوط به سایت یا اکانت کاربری در سایر شبکه‌‌‌های اجتماعی استفاده کنید.

تگ کردن

شما می‌توانید دوستانتان را روی عکس یا ویدیو هایی که به اشتراک گذاشته اید تگ کنید و پست شما در پروفایل آن فرد در بخش پست‌‌‌های تگ شده در گالری نشان داده می‌شود. این مورد یکی از قابلیت‌‌‌های اینستاگرام برای ایجاد تعامل و برقراری ارتباط بهتر در استور و پست‌ها است.

قابلیت‌‌‌های اینستاگرام برای دایرکت

دایرکت در قالب پیام رسان عمل میکند که با آیکون موشک کاغذی کج معرف حضورتان می‌باشد. این بخش قابلیت اینستاگرام را از بخش‌‌‌های دیگر مجزا می‌کند. در این قسمت شما می‌توانید پست‌‌‌های مورد نظر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید ؛ حتی می‌توانید عکس ارسالی را به گونه ای تنظیم کنید که پس از یک بار دیدن در چت پاک شود. در بخش دایرکت قابلیت تماس ویدیویی و تصویری بصورت گروهی هم وجود دارد. و در حقیقت قابلیت‌‌‌های اینستاگرام فقط در یک برنامه تعاملی جلاصهنمی‌شود. بلکه شما می‌توانید از آن به عنوان یک پیامرسان خوب نیز استفاده کنید.

استفاده از چند اکانت بطور همزمان

با این قابلیت جدید اینستاگرام می‌توانید تا سقف ۵ اکانت را همزمان با هم مدیریت کنید و این امکان را بدون نیاز به نصب نسخه‌‌‌های جدا گانه می‌باشد. شما به راحتی می‌توانید بین اکانت‌ها سوئیچ کنید. و هر کدام را به صورت جداگانه مدیریت و شخصی سازی کنید.

جمع بندی:

در انتها لازم به ذکر است که اینستاگرام در هر آپدیت خود برای کاربران خود شگفتانه هایی بسیار کاربردی را در نظر دارد که علاوه بر این‌ها کاربران بیشتری را به خود جذب میکند. در این مقاله سعی کردیم به یادگیری امکانات اینستاگرام بپردازیم.اگر هر یک از این امکانات برای شما همچنان فعال نشده است، کافیست اینستاگرامتان را به آخرین نسخه موجود بروز رسانی کنید. برای انجام این کار از طریق گوگل پلی اینجا کلیک کنید. امیدواریم از این مقاله لذت برده باشیم. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو برای ما بنویسید. و به ما بگید به نظر شما این برنامه محبوب دستخوش چه تغییرات و امکانات جدیدی خواهد شد؟

برای مشاهده مقاله‌‌‌های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عکس نویسنده

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *