آموزش گذاشتن استوری در اینستاگرام به زبان ساده

آموزش جامع گذاشتن استوری در اینستاگرام

در سالهای اخیر اینستاگرام توانسته در دل مردم دنیا جای باز کند؛ اینستاگرام با ساده‌ترین حالت ممکن فعالیت خود را آغاز کرد و به مرور آن را پیشرفت دارد و امروزه توانسته با افزودن قابلیت‌های بسیار کارآمد، طرفداران خود را حفظ کند و همچنین مخاطبین جدیدی را جذب کند‌. استوری یکی از این قابلیت هاست این اواخر بسیار محبوب بوده و توانسته است که از دیگر قابلیت ها پیشی بگیرد‌‌‌‌. در ادامه‌ی مطلب با ما همراه باشید تا با این قابلیت و آموزش گذاشتن استوری در اینستاگرام آشنا شوید.

چگونه به بخش استوری وارد شویم ؟

برای ورود به بخش استوری جهت گذاشتن استوری در اینستاگرام می توانید از ۳ روش زیر اقدام کنید‌:

۱ . ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید و وارد صفحه اصلی Home شوید و صفحه را به سمت راست بکشید. شما خیلی راحت به بخش استوری منتقل خواهید شد .

۲ . وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید و وارد صفحه اصلی home شوید و بر دایره موجود در بالای صفحه کلیک کنید‌. شما خیلی راحت به بخش استوری منتقل خواهید شد.

۳ . وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید وارد صفحه اصلی home شوید و بعد به صفحه اصلی پروفایلتان بروید و سمت راست بالای آیکون را کلیک کنید . و در نیم پنجره باز شده story را انتخاب کنید.

بعد از ورودتان به صفحه استوری‌، شما باید نوع استوریتان را مشخص کنید که در ادامه به این خواهیم پرداخت .

انواع محتوا ها برای استوری

اگر بخواهید بطور کلی استوری را بررسی کنید‌؛متوجه خواهید شد که استوری محتوایی متنی است و عمده فعالیت شما در اینستاگرام بصورت محتوای متنی پیش میرود مگر اینکه پستهایی که به اشتراک میگذارید حاوی کپشن و هشتگ باشند . اما بطور کلی برای آموزش گذاشتن استوری در اینستاگرام می توانیم محتوای استوری را به چند دسته تقسیم کنیم :

آموزش گذاشتن استوری در اینستاگرام

۱ . محتوای نوشتاری

همانطور که قبل تر گفته شد انواع محتوا‌ها برای استوری عموما حاوی تصویر هستند‌. حتی اگر می خواهید متنی را در استوری به اشتراک بگذارید باید برای متنتان تصویر پیش زمینه ای را در نظر بگیرید‌. اینگونه که بعد از ورود به بخش استوری می‌توانید از پیش زمینه‌ها و بکگراند‌های آماده‌ی خود اینستاگرام استفاده کنید که عموما پیش زمینه‌هایی ساده با رنگ های مختلف هستند‌؛ این پیش زمینه ها را می توانید از بخش create (Aa) فعال کنید و از آیکونی که در قسمت پایین به شما نمایش داده می‌شود‌؛ پیش زمینه مورد نظرتان را انتخاب کنید‌.

این پیش زمینه‌ها حاوی بخش‌هایی نظیر‌: تبریک تولد(‌با قابلیت تگ فرد و دوست مورد نظر‌)‌، اشتراک گذاری گیفت‌، یادآوری استوری های گذشته‌(که این بخش بصورت خودکار عمل میکند و استوری هایی که به سالگردشان نزدیک می شود را به شما نمایش می دهد‌.)‌ و ...

از دیگر روش‌های انتخاب پس زمینه برای متون‌، تصویر برداری مستقیم در بخش استوری می باشد‌. اینگونه که شما به ورود به بخش استوری مستقیما به صفحه عکس برداری و گرفتن ویدیو منتقل خواهید شد و همان صفحه دقیقا جایی است که می توانید مستقیما تصویربرداری کنید و بعد از اتمام تصویربرداری با زدن یک ضربه بر تصویرتان صفحه کلید باز شده و شما می توانید متن مورد نظرتان را بنویسید‌.

از دیگر روش‌های آموزش گذاشتن استوری در اینستاگرام برای محتوای نوشتاری‌، انتخاب تصویر پس زمینه از عکس های موجود در گالریتان میباشد‌. برای این کار بعد از ورود به بخش استوری صفحه را به سمت بالا بکشید تا تصاویر موجود در گالریتان نمایش داده شوند‌؛ یکی از آنها را انتخاب کنید و برای نوشتن متن بر روی تصاویرتان مثل روش قبلی کافیست یک ضربه بر روس صفحه بزنید تا صفحه کلید باز شود و شما بتوانید متن مورد نظرتان را تایپ کنید‌.

۲ . محتوای صوتی

برای گذاشتن استوری در اینستاگرام بصورت صوتی‌؛ باید خدمتتان عرض کنم که باز هم شما نیاز به پس زمینه دارید . این پس زمینه می تواند تصویر باشد که از روش های بالا باید انتخاب شود و آهنگ و یا پادکست مورد نظر روی آن گذاشته شود‌؛ اینگونه که بخش مورد نظر محتوای صوتی شما همزمان با تصویر انتخاب شده پخش می شود‌. شما میتوانید از آپشن‌هایی نظیر hands free برای ضبط محتوای صوتی استفاده کنید‌.

۳ . محتوای تصویری و ویدیویی

درباره‌ی محتوای تصویری گفته شد که از سه روش تصویربرداری‌، گالری‌، محتواهای آماده موجود در اینستاگرام می توانید استفاده کنید‌. و اما برای اشتراک گذاری محتوای ویدیویی چه باید کرد‌؟ کافیست در صفحه استوری دستتان را روی دکمه ی شات تصاویر نگه دارید و خواهید دید که ویدیو شما در حال ضبط شدن است‌. البته شما می توانید به راحتی ویدیوی مد نظرتان را از گالریتان انتخاب کنید و به اشتراک گذاری کنید‌.

تنظیمات استوری اینستاگرام

استوری دیگران را چگونه ببینیم‌؟

در آموزش گذاشتن استوری در اینستاگرام برای دیدن استوری دیگران می توانید در صفحه اصلی home‌، استوری دیگران را ببینید‌. استوری‌ها غالبا در بالای صفحه بصورت دایره شکل نمایش داده می شوند که حاشیه قرمز رنگ و سبز رنگ دارند‌. استوری هایی با حاشیه قرمز رنگ استوری های عمومی هستند که به تمامی فالوور‌های آن فرد نشان داده می شود البته اگر کسی را پنهان یا به اصطلاح hide نکرده باشد‌. و استوری هایی که حاشیه سبز رنگ دارند نشان دهنده این است که شما در لیست دوستان صمیمی آن فرد هستید و فقط شما می توانید آن استوری را ببینید‌. در ادامه با تنظیمات استوری اینستاگرام بیشتر آشنا خواهیم شد‌.

تفاوت لایو اینستاگرامی و گذاشتن استوری در اینستاگرام در چیست‌؟

اگر می خواهید در اینستاگرام لایو(live) بگذارید‌؛ باید از طریق استوری وارد شوید‌. در واقع بخش لایو و استوری در همان بخش استوری قرار دارد‌. برای پیدا کردنش وارد بخش استوری شوید و از نوار پایین عبارت live را انتخاب کنید‌. نوفیکیشن لایو نیز در همان بالای صفحه ی home با حاشیه رنگی رنگی مایل به بنفش دیده می شود‌. پس لایو که همان پخش مستقیم و زنده است را با استوری که طول عمرش بیست و چهار است‌؛ اشتباه نگیرید‌.

آشنایی با تنظیمات استوری اینستاگرام

برای آموزش گذاشتن استوری در اینستاگرام توصیه می شود حتما با تنظیمات استوری اینستاگرام آشنا شوید‌. آیکون تنظیمات اینستاگرام بصورت چرخ دنده‌ای در سمت چپ و بالای صفحه استوری قرار دارد‌. با لمس آن چند گزینه برایتان نمایش داده میشود‌.

گزینه اول با مضمون استوری (story) قابل مشاهده است‌؛ در با کلیک بر این بخش وارد صفحه‌ای می شوید که می توانید بازید استوری هایتان را تنظیم کنید‌؛ در این بخش افرادی را که نمی خواهید استوریتان را ببینند را در لیست hide story from قرار دهید تا استوریتان برایشان نمایش داده نشود‌. در بخش close friends می توانید لیست دوستان صمیمیتان را انتخاب کنید تا استوری‌های خاصتان را با آنها به اشتراک بگذارید‌.

در ادامه ی تنطیمات استوری اینستاگرام می توانید replying را هم کنترل کنید و این مورد را برای فالوورها و فالووینگ ها تنظیم کنید یا کلا آن را خاموش کنید‌. از بخش save story to gallery می توانید تعیین کنید که استوریتان در گالری ذخیره شود یا خیر‌. از بخش save story to archive می توانید تنظیم کنید که استوریتان در آرشیو ها ذخیره شود یا خیر‌. از بخش allow sharing to story می توانید به مخاطبانتان اجازه اشتراک گذاری استوریتان را بدهید و یا آن را خاموش کنید‌.

آشنایی با قابلیت‌های استوری

۱ . level استوری

level استوری از قابلیت های قابل تحسینی است که اینستاگرام به استوری افزود . برای آموزش گذاشتن استوری در اینستاگرام به صورت بی نقص می توانید از این قابلیت بهترین استفاده را بکنید‌. این آپشن به افزایش دقت در تصویر برداری کمک می کند و این کار را با ارائه طرح جدول مانند در صفحه تصویربرداری انجام میدهد.

multi-capture .۲ استوری

در گذاشتن استوری در اینستاگرام می توانید از این قابلیت برای چیدن عکس هایتان استفاده کنید‌. قابل ذکر است که این آپشن فقط برای تصاویر صادق است و شما می توانید با خیال راحت ۸ تا از تصاویرتان را انتخاب کنید و کنار هم قرار دهید و منتشر کنید‌. البته دقت کنید که برای استفاده از این قابلیت شما باید همان لحظه عکسبرداری کنید و نمیتوانید از گالریتان انتخاب کنید‌.

۳ . layout استوری

با این قابلیت می توانید چندین عکس را کنار هم بگذارید و نیازی نیست مانند قابلیت قبلی همان لحظه تصویر برداری کنید می توانید مستقیما از گالری این عکس ها را انتخاب کنید و کنار هم بچینید‌.

۴ . بومرنگ استوری

برای گذاشتن استوری در اینستاگرام شما با استفاده از بومرنگ استوری می توانید ویدیو های کوتاه و گیف‌‌های جذاب بصورت رفت و برگشتی ضبط کنید و برای این کار وارد بخش استوری شوید ؛ بومرنگ را از نوار پایین انتخاب کنید و افکت مد نظرتان را انتخاب کنید و آیکون ضبط را لمس کنید‌.

۵ . create استوری

این قسمت برای نوشتن استوری است‌. به محض لمس این گزینه ، آیکون تایپ نمایش داده می شود و شما می توانید با انتخاب فونت های متعدد‌، متن مورد نظرتان را تایپ کنید و حتی زمینه نوشتتان را هم تغییر دهید و سپس به اشتراک بگذارید‌. در این بخش آپشن های متعددی داریم :

۱ . shout outs

در آموزش اینستاگرام برای افراد مبتدی می توانید از این بخش اقدام به تایپ آی دی افراد کنید‌. این بخش معمولا برای تبریک تولد افراد استفاده می شود‌.

۲ . gifts

گیفت ها را می توانید به استوری خود اضافه کنید‌. اینها را می توانید از مرکز صفحه با سرچ ساده فعال کنید‌.

۳ . templates

این گزینه می تواند قاب های مناسبی برای نوشته های شما ارائه دهد و ارزش محتوای اینستاگرامتان را افزایش دهد‌. این قاب ها برای جذاب کردن نوشته های استوری شما به کار میرود و جلوه بصری محتوای شما را بسیار ارزشمند و زیبا و چشم نواز می کند‌.

جمع بندی

در این مقاله آموزش گذاشتن استوری در اینستاگرام را به شما ارائه داد . در ایم مقاله با چیستی اینستاگرام و استوری آشنا شدیم و در ادامه با انواع محتوا استوری‌، تفاوت لایو‌ و استوری‌، تنظیمات استوری اینستاگرام‌ و قابلیت های استوری آشنا شدیم‌. ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید خوشحال میشویم که با ما به اشتراک بگذارید‌. اگر به دنبال مقالات بیشتر درباره ی تنطیمات استوری اینستاگرام هستید توصیه می شود از وبلاگ آی مهدیار دیدن کنید و برای اطلاعات بیشتر از وبسایت آی مهدیار بازدید کنید‌.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

یک + 7 =