این اشتباهات رو در زمان ساخت بک لینک انجام ندهید

بررسی متداول ترین اشتباهات ساخت بک لینک

در مقاله "معجزه بک لینک‌ها برای افزایش رنک سایت" به طور کامل به بررسی چیستی بک لینک ها و مولفه های مهم و روش های ساخت آن پرداختیم.پیشنهاد می کنم اگر اطلاعات اولیه کاملی در این زمینه ندارید ابتدا محتوای اشاره شده را بررسی کنید. در این مقاله به اشتباهات ایجاد بک لینک خواهیم پرداخت. بک لینک مفید و اصولی می تواند تاثیر بسیاری در افزایش رنک سایت داشته باشد. این ابزار همچون چاقویی دو لبه می توند آسیب رسان و کمک دهنده باشد. تاثیر این امتیاز تا حد زیادی به نوع انجام آن بستگی دارد. در ادامه این مقاله با بررسی کامل تر مبحث ایجاد بک لینک همراه ما باشید...

اهمیت ایجاد بک لینک:

به طور خلاصه می توان گفت که بک لینک به لینک یک طرفه ای گفته می شود که سایت دیگری از صفحه شما می گیرد. در صورتی که سایتی با سابقه و معتبر لینک صفحه ای از سایت شما را به عنوان لینک خارجی در سایتش قرار دهند شما اعتبار ویژه ای کسب خواهید کرد. بک لینک ها سوگولی گوگل هستند و برای گرفتن رتبه و جایگاه مناسب بین رقبا ، برای الگوریتم های گوگل بسیار حائز اهمیت اند. بنابراین همه افراد به دنبال یافتن فرصتی برای کسب این امتیاز هستند. اما اگر در بک لینک ها و گرفتن آنها اشتباه کنید ؛ ربات های گوگل آنها را اسپم شناسایی خواهند کرد و سایت شما توسط گوگل جریمه خواهد شد .

رایج ترین اشتباهات ایجاد بک لینک :

همان طور که پیشتر هم اشاره شد ایجاد بک لینک های بی کیفیت و استفاده از روش های غیر اصولی می تواند به ضرر شما باشد در ادامه این بخش با مهم ترین اشتباهات ایجاد بک لینک اشاره خواهیم کرد. تا با رعایت و پیشگیری از این موارد بتوانید قدم مثبتی برای رشد و موفقیت سایتتان بردارید.

بررسی اشتباهات ایجاد بک لینک

۱ . بک لینک هایتان را از مزرعه لینک دریافت نکنید :

این نکته را به خاطر داشته باشید که از مزرعه های لینک به هیچ عنوان لینک هایتان را خریداری نکنید . این گونه لینک ها به ضرر سئو سایت سایت شما خواهد شد . توصیه می شود بک لینک هایتان را کاملا طبیعی و بدون واسطه خریداری کنید یا بسازید. استفاده از مزرعه های لینک از مهلک ترین اشتباهات ایجاد بک لینک محسوب می شود.

۲ . لینک های سمی را حذف کنید :

شما باید محتوای لینک خود را مدام بررسی کنید و بک لینک را از سایت هایی که مبنای آنها با موضوع سایت شما مرتبط است بگیرید . پس مراقبت از لینک سازی بسیار مهم است .

۳ . استفاده بی رویه از لینک فالو :

یکی از اشتباهات ایجاد بک لینک پیروی از یک الگوی رفتاری ثابت و تکرار مداوم و غیر طبیعی آن است. لینک فالو بسیار برای سایت شما ارزشمند هستند اما استفاده بی رویه از این لینک ها توسط گوگل غیر طبیعی جلوه می کند پس گوگل می تواند سایت شما را جریمه کند . توصیه می شود برای حفظ تعادل لینک سازی از لینک های نوفالو استفاده کنید . در مقاله بک لینک ها گفته شد که لینک های نوفالو ارزشی برای سئو ندارند اما لینک سازی شما را طبیعی می کند .

۴ . انکر تکست های بهینه شده مهم اند :

می دانید کلمات کلیدی بسیار موثر هستند . در انکرتکست ها توصیه می شود ۴۰ درصد از کلمات کلیدی استفاده کنید . اما استفاده از انکر تکست های تکراری ، گوگل را مشکوک می کند و در نتیجه سایت شما را جریمه می کند . پس از انکر تکست های تکراری استفاده نکنید تا لینک سازیتان طبیعی جلوه کند .

۵ . ساخت بک لینک اختصاصی برای صفحه اصلی مهم است :

در ایجاد بک لینک برای تمام صفحات سایت لینک بگیرید تا نتایج جست و جو برای کاربران در گوگل رتبه بگیرد . اگر از بک لینک صفحه ی اصلی برای بقیه صفحات هم استفاده کنیم ؛ سئو سایت شما به مشکل می خورد .

۶ . دریافت بک لینک از صفحات بی کیفیت را فراموش کنید :

حتما صفحه ای که قرار است به شما لینک بدهد را بررسی کنید . اگر صفحه مد نظر مورد قبول گوگل باشد بر اعتبار صفحه شما بسیار اثر گذار خواهد بود و سئو سایت تقویت خواهد شد .البته این نکته را نیز در نظر بگیرید که گرفتن تمامی لینک ها از سایت هایی در جایگاه بسیار بالاتری از شما هستند نیز اشتباه است. شما باید از سایت های قوی و متوسط به شکل متوازنی بک لینک بگیرید.

۷ . ارتباط محتوایی بین وبسایت لینک دهنده و سایت شما مهم است :

یکی از اشتباهات ایجاد بک لینک عدم ارتباط معنایی و محتوای سایت است که می تواند نابودی وبسایت شما را به همراه داشته باشد. پس به منظور افزایش رتبه سایت شما ، توصیه می شود ارتباط محتوایی بین بک لینک دریافتی و موضوع سایت شما رعایت شود .

۸ . از سایت های دایرکتوری لینک نگیرید :

این تصور که گوگل سایت هایی که بک لینک می خرند را جریمه می کنند غلط است . اما باید بدانید که خرید دائم لینک یا گرفتن لینک از سایت های دایرکتوری به ضرر سئو سایت شما تمام می شود . گوگل زمانی شما را جریمه خواهد که یکی از اشتباهات ایجاد بک لینک را مرتکب شوید.

۹ . به دیگر سایت ها لینک دهی کنید :

توصیه می شود به وبسایت های معتبر لینک بدهید و نگران لینک های نوفالو نباشید و بدانید لینک خروجی برای وبسایت ها لازم است .

۱۰ . بر کمیت بک لینک ها متمرکز نشوید :

کمیت ایجاد بک لینک ها برای گوگل اهمیتی ندارد . اما گوگل کیفیت بک لینک های شما را بررسی می کند . پس افزایش بک لینک های بی ارزش به سایت شما ضربه می زند و سایت اسپم خواهد شد .

۱۱ . در سطوح وسیع لینک هایتان را تبادل نکنید :

شما می توانید تبادل لینک را به صورت تبلیغات یا آگهی انجام دهید و در عوض در وبسایت شما بک لینک می گیرید اما اگر این را تکرار کنید منجر به جریمه سایت توسط گوگل می شود .

۱۲ . لینک های جدید را بررسی کنید :

اگر لینک های سایت را بررسی نکنید یا از ثبت لینک های جدید بی خبر باشید ؛ ممکن است رقبای شما بک لینک های مهلک را در سایت شما قرار داده باشند تا رتبه ی سایت شما افت کند ؛ پس مدام بک لینک ها را چک کنید تا بک لینک های اسپم و بی کیفیت به سراغ شما نیایند .

خطا های متداول در ایجاد بک لینک

ایجاد چه بک لینکی اشتباه نیست ؟

  • عدم ارتباط محتوایی بین وبسایت و بک لینک شما
  • عدم تکرار مبدا بک لینک ها در تمام صفحات
  • خرید رپورتاژ ها توصیه می شود .
  • توصیه می شود کلمات کلیدی را در انکر تکست های بک لینک های به صورت افراطی استفاده نکنید .
  • از فوتر ها بک لینک نخرید .

جمع بندی:

در این مقاله سعی کردیم تا بیان برخی از مهم ترین اشتباهات ایجاد بک لینک به شما برای ساخت بک لینک های با کیفیت تر کمک کنیم. این نکته مهم را نیز حتمابه خاطر داشته باشید که در زمان های آغازین شروع فعالیت سایتتان و زمانی که همچنان در دوره سندباکس هستید نباید هیج بک لینکی ایجاد کنید. پس برای انتخاب زمان و صفحاتی که قرار است از انها بک لینک بگیرید نهایت دقت را کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

ممنون که سایت ما رو برای مطالعه این محتوا انتخاب کردید. شما برای خواندن مطالب مرتبط بیشتر می توانید به وبلاگ آی مهدیار و برای اطلاع از برترین خدمات دیجیتال مارکتینگ به صفحه اصلی سایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

5 × دو =