الگوریتم جدید اینستاگرام‌؛ مسیر روشن برای ارتقا کسب و کار شماست

بررسی الگوریتم جدید اینستاگرام

اگر به تازگی شما هم به قصد کسب کار یک صفحه اینستاگرام برای برند خود افتتاح کرده اید ، باید حتما متوجه تغییرات جدید اینستاگرام شده باشید‌. یا به اصطلاح اینستاگرام به باگ خورده است که برای خیلی ها مشکل به وجود آورده است. حالا سوال این است که دانستن الگوریتم‌ جدید اینستاگرام چگونه میتواند به کسب و کار ما کمک کند‌؟

در ادامه این پست با الگوریتم های جدید اینستاگرام و چگونگی هماهنگ شدن با آن را خواهیم داشت.

الگوریتم چیست‌؟

این همه می گوییم الگوریتم اینستاگرام‌، می خواهیم ببینیم پشت آن چه چیزهایی قرار دارد‌. همین اول کار بگم که الگوریتم یک مبحث خیلی بزرگ و دشوار می باشد که باید فقط در شبکه های اجتماعی آن را تحلیل کنیم‌. یا با عبارتی یک هوش مصنوعی بسیار پیشرفته است که لحظه‌ای عمل می کنند اینگونه که و در ثانیه می تواند میلیون‌ها داده ی کاربران خود را تحلیل و بررسی می کند، تا متوجه شود هر محتوای جدید را بر چه اساس به مخاطبیان خود نشان دهد. این الگوریتم ها بیشتر طبق سلایق و بازید‌های مخاطبان شما عمل می کنند و طبق آن پست‌هایتان را به کاربران نمایش می دهند‌.

الگوریتم اینستاگرام یکی نیست بلکه چند تاست ، یعنی برای نمایش محتوا یک الگوریتم و برای تشخیص رفتار‌، و‌… همه ی این ها باعث می شود که الگوریتم اینستاگرام در هر لحظه تغییر کند و هر چند وقت یکبار الگوریتم جدید اینستاگرام بوجود بیاید‌.

عملکرد الگوریتم جدید اینستاگرام در سال 2021 به چه صورت است‌؟

در سال 2021 میلادی اینستاگرام تغییرات زیادی در خود ایجاد کرد که باعث سردرگمی کاربران آن شد‌. هیچ جای سوالی باقی نمانده است که پست های کاربران به اندازه قبل بازدید نمی خورد‌، که این موضوع برای کاربران اینستاگرام آزار دهنده است‌، چرا که بسیاری کسب و کارهایشان به دلیل ندیده شدن پست های که به اشتراک می گذاشتن لطمه زده است و مشتری جدیدی جذب نمی کند‌. این میزان لطمه به خصوص برای کسانی که سبک کسب کاراشان به میزان بازدید و لایک های که پست های آن ها داشت بیشتر است‌.

نکات مهم الگوریتم جدید اینستاگرام

الگوریتم جدید اینستاگرام

۱‌. ویدیو و تصاویر

برخی از تولید محتوا کنندگان اینستاگرام معتقدند‍‌؛ اگر محتوای ویدیویی منتشر کنند این محتواها بیشتر به مخاطبان نشان داده می شود این در حالیست که درباره‌ی الگوریتم‌های اینستاگرام بی اطلاع هستند چون چندی پیش این قضیه از جانب اینستاگرام رد شد و مشخص شد که نوع محتوا در اینستاگرام از نظر تصویری و ویدیویی هیچ گونه برتری نسبت به هم ندارند‌. پس به راحتی میتوان نتیجه گرفت که محتوای ارزشمند و رعایت نکات کپشن نویسی و در عین حال استفاده به جا از هشتگ ها می تواند محتوایتان را پربازدید کند‌.

۲‌. فالوور های فیک

در الگوریتم جدید اینستاگرام فالوور‌های فیک از فالوور‌های واقعی به خوبی قابل تشخیص هستند‌. پس سعی نکنید با فالوور‌های فیک مخاطبانتان را فریب بدهید‌.

۳‌. کامنت ها

این اواخر الگوریتم اینستاگرام توجهش را به سمت کامنت‌ها جلب شده است‌. اینگونه که به مضمون کامنت و طول کامنت بسیار اهمیت می دهد‌. برای مثال اگر طول کامنت ها بلند باشد و یا از استیکر استفاده شود ممکن است از نظر این الگوریتم ها ربات و اسپم شناسایی شوید‌‌. پس درباره کامنت‌ها دقت کافی را داشته باشید‌.

۴‌. اکانت

اینستاگرام از کاربرانش می خواهد که در ابتدای کار تکلیفشان را با الگوریتم ها مشخص کنند‌ اینگونه که اگر اکانت را برای بیزینس و تجارت ایجاد می کنند باید اعلام کنند‌. در غیر اینصورت فالوور هدف را پیدا نخواهید کرد و محتوایتان نشان داده نخواهد شد‌.

آشنایی با الگوریتم نمایش محتوا

در ابتدای کار گفته شد الگوریتم جدید اینستاگرام طبق علایق و سلایق شما عمل می کند و محتوایی را به شما نشان می دهد که شما به آن توجه بیشتری داشتید‌. در واقع الگوریتم اینستاگرام علایق شما و توجه شما را به پست هایی که برایتان نمایش می دهند را پیش بینی می کند‌‌.

حالا سوال اینجاست که الگوریتم اینستاگرام چگونه علاقه مندی شما را متوجه می شود‌؟ اینستاگرام از بستر هوشمندی پیروی میکند که پست هایی که لایک می کنید‌؛ برای آن ها کامنت می گذارید؛ پست هایی را که به اشتراک میگذارید‌؛ حتی مطالبی که مدتی روی آن ها مکث می کنید و حتی زوم می کنید را به خوبی تشخیص می دهد و همه‌ی این ها را به عنوان علایق شما تشخیص میدهد‌.

پس می توان گفت الگوریتم نمایش محتوا همان نشان دادن پست ها به کاربران است که در ابتدا از روند ساده ای پیروی میکرد و پست ها را براساس زمان بندی به کاربران نمایش میداد اما به مرور زمان علایق و سلایق کاربر را مد نظر قرار داد و پیچیده تر شد‌.

نمایش پست ها براساس الگوریتم نمایش محتوا

دقت کنید وقتی شما در اکانتتان پستی را منتشر می کنید‌؛ این پست به ده درصد از مخاطبانتان نمایش داده می شود‌. سوال اینجاست پس بقیه‌ی مخاطبان چگونه پست را می بینند؟ توجه کنید با لایک‌، کامنت‌ و اشتراک گذاری آن ده درصد‌، محتوای شما به ده درصد دوم مخاطبانتان نمایش داده می شود‌.

حالا شما می توانید با روش هایی نظیر استفاده از هشتگ های مناسب و مرتبط‌، بازدیدتان را افزایش دهید و برای پیجتان ورودی خوبی دریافت کنید‌.

الگوریتم اینستاگرام

نمایش پست ها براساس الگوریتم نمایش محتوا در اکسپلور

دغدغه اکثر صاحبان کسب کار در حوزه اینستاگرام رسیدن به اکسپلور است که باید خدمتتان عرض کنم که بخش عمده اکسپلور هم طبق علایق و سلایق کاربر و مخاطب برایش نمایش داده می شود اما باز هم رقابت بر سر اکسپلور زیاد است‌ به طور کلی اگر پست هایتان اینگیجمنت های خوبی دریافت کند قبیل لایک، بازید‌ها‌، اشتراک گذاری های زیاد‌؛ می تواند موقتا به اکسپلور برسد اما باید بتواند جایگاه خود را حفظ کند‌.

چگونه می توانیم جایگاهمان را حفظ کنیم؟ محتوایی که با کیفیت باشد و بازید مداوم خوبی را دریافت کند علاوه بر رسیدن به اکسپلور می تواند جا پای خود را در اکسپلور محکم کند اما شما به عنوان فردی که رسیدن به اکسپلور برایتان اهمیت دارد باید بدانید که عملکرد اینستاگرام متغیر است و ممکن است شما را به روز های اول حتی بازگرداند.

جمع بندی

در این مقاله به الگوریتم های جدید اینستاگرام و نحوه عملکردشان اشاره شد که آشنایی با این الگوریتم اینستاگرام برای صاحبان کسب و کار بسیار توصیه می شود‌. ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید خوشحال می شویم که با ما به اشتراک بگذارید و اگر به دنبال مقالات بیشتر هستید می توانید از وبلاگ آی مهدیار دیدن کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر از وبسایت آی مهدیار دیدن بفرمایید‌.

جدیدترین مطالب

آیا باید اعتبار سایت خود را بالا ببرید؟

ما یک راه حل ایده آل برای بازاریابی تجاری شما داریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − هفت =

لورم ایپسوم متن ساختگی

آیا می خواهید ارتباط مستقیم با تیم ما داشته باشید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله لازم است.