آموزش پروموت در اینستاگرام‌، تبلیغات زیر پوستی اپلیکیشن محبوب

آموزش پروموت در اینستاگرام‌

آموزش پروموت در اینستاگرام مسئله‌ای است که میتواند جلوی درآمد خیلی از افراد را بگیرد چون خیلی‌ها برای ارسال پروموشن در اینستاگرام از شما هزینه دریافت میکنند.

منظور از آموزش پروموت در اینستاگرام چیست؟ ارسال پروموشن در اینستاگرام قابلیتی است که اینستاگرام برای همه پیج‌ها قرار داده است. این ارسال پروموشن چه کمکی به کسب‌وکار‌ها میکند؟ استفاده از این امکانات چه ضرورتی برای کسب و کار‌ها دارد؟ برای کسب اطلاعات بیشتر و آموزش پروموت در اینستاگرام با تیم تولید محتوای آی مهدیار همراه باشید....

پروموت کردن محتوا به چه معناست؟

قبل از آموزش پروموت در اینستاگرام بهتر است کمی با محتوای پروموت شده آشنا شویم. محتوای پروموت شده یعنی محتوایی که ارتقا داده شده باشد. و محتوایی پروموت شده است که بتواند مخاطبان را به بازدید سایت تشویق کند. برای پروموت محتوا دقت داشته باشید که باید با آنالیز مخهاطبانتان کارتان پیش ببرید. در این موضوع شناخت مخاطب بسیار مهم است. یعنی شما باید رفتار مخاطبانتان و کاربرانتان را به خوبی آنالیز کنید.

قضیه محتوا پروموت شده به فضای اینستاگرام هم کشیده شده و بازاریابی محتوا در این بستر بسیار بسیار پرطرفدار است. به همین سبب موضوع ارسال پروموشن در اینستاگرام برای پیج‌هایی که فرمت بیزینس پروفایل دارند بسیار مورد توجه و مورد استفاده قرار گرفته است.

پروموشن در اینستاگرام به چه معناست؟

در ابتدا لازم به ذکر است که اگر میخواهید از ارسال پروموشن در اینستاگرام بهره‌مند شوید باید در هنگام تاسیس اکانت نوع بیزینس پروفایل ( business profile ) انتخاب کنید. در این شرایط میتوانید خدمات خود را در قالب یک پست به کاربرانتان معرفی کنید. این پست‌ها در واقع کار تبلیغات را میکنند و با ارائه پست‌ها به کاربران شبیه تبلیغات صفحه شما را در معرض دید قرار میدهد.

برای اینکه محتوای شما در ایسنتاگرام یک محتوای پروموشن محسوب شود باید با یک تیر دو نشان بزنید. شما باید احتمال صدرصد دیده شدن پست‌هایتان را بدهید پس پستی را که قرار است به عنوان ارسال پروموشن در اینستاگرام انتخاب کنید باید اطلاعات کاملی از شما را ارائه دهد این اطلاعات شامل آدرس وب‌سایت خدمات شما‌، شماره تماس‌، آدرس ارائه خدمات حضوری شما‌ و... میباشد.

به زبان ساده ارسال پروموشن در اینستاگرام به معنای پست تبلیغاتی است که میتوانید در قابلیت‌های اینستاگرام از آن برخوردار باشید. و در کل به پستی گفته میشود که بصورت تبلیغاتی ارسال شود.

برای ارسال پروموشن در اینستاگرام به چه چیز‌هایی نیاز داریم؟

دقت کنید که حتما پروفایل و اکانت شما در حالت بیزینس یا تجاری باشد‌ در غیر اینصورت این قابلیت برایتان امکان پذیر نخواهد بود. مورد بعدی که اکانتتان متصل به فیسبوک باشد. در غیر این صورت ارسال پروموشن ممکن نیست.

برای آشنایی با چگونگی ساخت اکانت بیزینسی در اینستاگرام از مقاله‌ی « چطور در اینستاگرام پیج کاری یا Business profile بسازیم؟ » دیدن بفرمایید.

بررسی آموزش پروموت در اینستاگرام

بعد از بررسی پیش‌نیاز‌هایی که مطرح شد شما میتوانید پست مد نظرتان را برای ارسال پروموشن انتخاب کنید. این پست‌ها میتوانند در قالب محتوای لوگوموشن‌، ویدیویی‌، نوشتاری‌، تصویری باشند و در این نظر هیچ محدودیتی ندارید‌. برای ارسال این محتواها با ما همراه باشید:

1. آماده سازی پست

شما باید بهترین پست را برای ارسال پروموت انتخاب کنید. این پست باید مشخصات کاملی را ارائه دهد تا کسی که این پست برایش نمایش داده میشود به راحتی به شما دسترسی داشته باشد. در پست مد نظرتان اطلاعات کامل را قرار دهید تا افراد از هر طریقی بهش ما دسترسی پیدا کنند. اینگونه شما یک محتوای پروموت شده تولید کرده‌اید.

2. انتشار پست

تا اینجی کار همه چیز مثل یک اکانت معمولی پیش میرود‌. شما کافیست که پست حاوی اطلاعات مد نظرتان را خیلی عادی پست کنید. از این جا به بعد یکسری اقدامات میتواند شما را در ارسال پروموت موفق کند.

3. به پروفایلتان مراجعه کنید

در قسمت پروفایلتان‌، پستی را که انتشار دادید را اجرا کنید. روی پست شما یک گزینه فعال شده که روی آن promote نوشته شده است‌. آن را لمس کنید. سپس با یک صفحه رو به رو میشوید که نمونه آن را در تصویر پایین برایتان گذاشته‌ایم.

آموزش پروموت در اینستاگرام‌

در این مرحله لازم است هدفتان را از ارائه پست پروموت بیان کنید. اگر گزینه visit your website را انتخاب کنید به این معناست که قصد دارید کاربرانتان را به وب‌سایتتان هدایت کنید. اگر گزینه call or visit your business را انتخاب کنید به این معناست که میخواهید کاربران را با تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری با خدماتتان آشنا کنید.

4. action button

بعد از انتخاب هدف شما به صفحه action button هدایت میشوید. شما باید این صفحه را به اصطلاح بهینه سازی کنید. برای مثال با انتخاب select button text شما میتوانید نوشته‌ای را برای محتوای پروموت شده بنویسید تا محتوای شما با آن نوشته بطور همزمان نمایش داده شود. با افزودن گزینه‌هایی مثل shop now ( همین حالا خرید کن ) و یا contact us ( تماس با ما ) و learn more ( اطلاعات بیشتر ) به پستتان میتوانید دسترسی را آسان کنید. این دکمه‌های روی پستتان قرار میگیرد که قابل لمس هستند و شما باید بریا هر قسمت اطلاعات مربوطه را قرار دهید. میتوان گفت این بخش از امکانات دسترسی ارسال پروموشن در اینستاگرام میباشد.

کاربران با لمس این دکمه‌های action button بصورت مجزا به هر بخش دسترسی پیدا خواهند کرد.

5. انتخاب نوع مخاطب

بعد از گذارندن مرحله‌ی action button شما به صفحه‌ای هدایت میشوید که میتوانید مخاطبانتان را انتخاب کنید. این به این منظور است که شما تعیین میکنید محتوای پروموت شده شما به چه دسته‌ای از افراد نشان داده شود. اگر automatic را انتخاب کنید یعنی این موضوع را بر عهده‌ی الگوریتم‌های اینستاگرام قرار داده‌اید و این الگوریتم‌ها افرادی را که ممکن است این پروموشن برایشان جذاب باشد را پیدا میکند و پست را برای آنها نمایش میدهد.

اگر گزینه customize your own را انتخاب کنید در واقع شما تعیین میکنید که چه کسانی بتوانند محتوای شما را ببینند و برای استفاده درست از این گزینه لازم از مخاطبانتان را بشانسید و جمعیت هدفتان را شناسایی کرده باشید. به این منظور مانند تصویر زیر به یک صفحه هدایت میشوید.

آموزش پروموت در اینستاگرام‌

در این صفحه با مواردی رو به رو میشوید که میتوانید محدودیت خود را در اینجا تعیین کنید.

در بخش name باید یک اسم با توجه به خدماتی که ارئه میدهید انتخاب کنید و بنویسید. برای مثال اگر محتوای پروموت شما درباره‌ی آموزش زبان خارجه انگلیسی است در این قسمت بنویسید « اموزش زبان انگلیسی » . البته میتوانید از نام وبسایتتان نیز استفاده کنید.

در بخش location باید تعیین کنید که پروموشن شما در چه مناطقی نمایش داده شود. این تعیین وضعیت را با توجه توان ارائه خدمات خود انجام دهید مثلا اگر آنلاین شاپ دارید و نمیتوانید به مناطق جنوبی و خارج کشور ارسال داشته باشید در این بخش مناطق جنوبی و خارج کشور را انتخاب نکنید چون عملا برای شما سودی نخواهد داشت.

در بخش interests باید عباراتی را بنویسید که نسبت به خدمات شما زیاد سرچ میشود. برای مثال اگر شما آنلاین شاپ لباس دارید از عبارتی نظیر تخفیفات‌، جشنواره‌‍، اشانتیون‌، مد روز‌، اراسل رایگان و... استفاده کنید. این بخش را بسیار جدی بگیرید چون میتواند محتوای پروموت شده شما را از این رو به آن رو کند.

در بخش age and gender میتوانید برای نمایش محتوایتان محدودیت رده سنی را تعیین کنید و یا حتی محدودیت جنسیت تعیین کنید. مثلا اگر تبلیغات لباس زیر زنانه دارید میتوانید برای این محتوا محدودیت جنسیت تعیین کنید.

بعد از انجام همه این موارد گزینه done را لمس کنید و به صفحه اصلی ارسال پروموشن در اینستاگرام بازگردید.

6. تعیین بودجه

در صفحه اصلی ارسال پروموشن در اینستاگرام صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید و از بخش total budget بودجه خود را تعیین کنید. این بودجه تعیین میکند که محتوای پروموت شده شما به چند یوزر در اینستاگرام نمایش داده میشود. از بخش duration میتوانید مدت زمان نمایش را هم تعیین کنید و سپس با انتخاب next میتوانید پیش نمایشی از محتوای پروموشن خود را ببینید.

7. انتشار پروموت

تا اینجای کار تنظیم پروموشن اینستاگرام به پایان میرسد. برای انتشار یک ساعت زمان لازم است تا الگوریتم‌های اینستاگرام بتواند محتوای شما را با قواعد خودش بررسی کند. بعد از تایید محتوا توسط اینستاگرام شما شاهد انتشار آن خواهید بود.

جمع بندی

ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید در این مقاله به آموزش پروموت در اینستاگرام و ارسال پروموشن در اینستاگرام پرداختیم. اگر این مطلب برایتان مفید بوده است نظراتان را برایمان بنویسید اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید با ما نیز به اشتراگ بگذارید.

برای مطالعه مقالات بیشتر از وبلاگ آی مهدیار و برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ از وب‌سایت آی مهدیار دیدن بفرمایید.

برای ارسال پروموشن در اینستاگرام به چه چیز‌هایی نیاز داریم؟

دقت کنید که حتما پروفایل و اکانت شما در حالت بیزینس یا تجاری باشد‌ در غیر اینصورت این قابلیت برایتان امکان پذیر نخواهد بود. مورد بعدی که اکانتتان متصل به فیسبوک باشد. در غیر این صورت ارسال پروموشن ممکن نیست.

برای نمایش پروموشن‌ها چه محدودیت‌هایی میتوان قرار داد؟

ارائه محدودیت‌های مکانی و علاقه‌مندی‌ها‌، جنسیت‌ و سن در این بخش امکان پذیر است البته اگر بر روی اتومات قرار دهید الگوریتم اینستاگرام جمعیت هدف را پیدا میکند.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

5 × 1 =