تاثیر نیم فاصله در سئو و خوانایی محتوا

تاثیر نیم فاصله در سئو

تاثیر نیم فاصله در سئو خلاصه نمیشود‌ بلکه نیم فاصله بر خوانایی محتوای شما بسیار اثر گذار است‌. اگر محتوایی خوانا نباشد‌؛ نصف ارزش‌های خود را از دست داده است‌.

درباره‌ی تاثیر نیم فاصله در سئو چه میدانید‌؟ چقدر از نیم فاصله در تولید محتوا استفاده میکنید‌؟ از نظر شما نیم فاصله چگونه میتواند محتوا را خوانا و گیرا کند‌؟ در واقع نیم فاصله‌ها موارد تازه کشف شده‌ای نیستند اما در ایجاد محتوای ارزشمند و خوانا بسیار موثر و قابل توجه است‌. با آی مهدیار همراه باشید تا دربارهی تاثیر نیم فاصله در سئو بیشتر بدانید‌…

چه محتوا‌هایی قابلیت سئو شدن را دارند‌؟

قبل از آشنایی با تاثیر نیم فاصله در سئو بهتر است درباره‌ی فاکتور‌های مهم و جزئی که بر سئو اثرگذار هستند‌ بدانید. اما در جواب اینکه چه محتواهایی قابلیت سئو شدن دارند باید گفت که هر محتوایی که فاکتور‌های مستقیم سئو را رعایت کند‌؛ بهترین محتوا برای سئو کردن میباشد‌. میتوان گفت نصف بیشتر سئو محتوا در دستان تولید کننده محتوا میباشد و بیشتر این موارد در خلاقیت نویسنده شکل میگیرد و در متن تجلی میشود‌.

بطور کلی محتوایی قابلیت سئو دارد که :

  • خوانا باشد.
  • کوتاه ولی پر معنا باشد.
  • کاربر محور باشد نه گوگل محور.
  • در متن حاشیه رفتن نداشته باشد .
  • از جملات پیچیده استفاده نشود.
  • از کلمات کلیدی درست استفاده شده باشد.
  • غلط املایی نداشته باشد.
  • نیم فاصله در تولید محتوا رعایت شده باشد.

نیم فاصله ( semi-space ) چیست‌؟

نیم فاصله در واقع یک کارکتر استاندارد یونیکد میباشد که خیلی از تایپیست‌ها با آن آشنایی کامل ندارند‌. این مورد از اصول نگارش مهم تولید محتوا میباشد که باید رعایت شود‌. البته رعایت نیم فاصله در موتور‌های جست‌وجو کمی بحث بر‌انگیز است که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت‌. میتوان گفت شما با رعایت نیم فاصله در محتوایی که مینویسید‌؛ میتوانید ایرادات ویرایشی و نگارشی را به حداقل برسانید و خوانایی و درک بهتر متون را به خواننده منتقل کنید‌.

نیم فاصله در تولید محتوا در واقع جداسازی بین حروف را بدون ایجاد فاصله بین آنها را میسر میکنند‌. از نیم فاصله به عنوان فاصله مجازی نیز یاد میکنند که علت گزینش این نام برای آن این است که این کارکتر در تایپ‌، چاپ کامپیوتری بسیار کارآمد و شناخته شده است‌.

لزوم استفاده از نیم فاصله در چیست‌؟ نیم فاصله را بهتر است جزئی از اصول نگارشی بپذیرید و به آن اهمیت بدهید چون وجود آن در متنی که نوشته‌اید میتواند موجب زیبایی متن و خوانایی و سهولت در خوانش شود‌. اگر مترجم هستید و یا در حوزه تایپ و تولید محتوا دستی در کار دارید‌؛ نیم فاصله را رعایت کنید‌.

تاثیر نیم فاصله در سئو

در چه مواردی از نیم فاصله در تولید محتوا استفاده میشود‌؟

1. نشانه جمع

وقتی در متنی از نشانه‌های جمع استفاده میکنید باید توجهتان را به نیم فاصله جمع کنید‌. مثلا اگر میخواهید واژه‌ای مانند کتاب را با علامت جمع (ها) جمع ببندید‌؛ باید بنویسید کتاب+ نیم فاصله + ها = کتاب‌ها ؛ اینگونه واژه‌ی کتاب به علامت جمع ( ها ) نمیچسبد یعنی (کتابها) نمیشود‌. این موارد مانند کلاه‌ها، گل‌ها‌، صندلی‌ها و …

2. واژه‌های دو بخشی

واژه‌های دو بخشی را میتوان فعل‌ها را در نظر گرفت‌. مثلا فعل‌های مضارع مانند می‌رفت‌، ماضی نقلی و ماضی استمراری مانند‌: می‌روند‌؛ رفته‌اند و …

3‌. کلمات مرکب

کلمات مرکب در دسته کلماتی هستند که از اجزائی با معنی تشکیل شده‌اند مانند دانش‌آموز که باید بین دو جز با‌معنی از نیم‌فاصله استفاده شود‌. یعنی بنویسید دانش + نیم فاصله + آموز = دانش‌آموز . اگر رعایت نکنید به دو صورت نوشته میشود دانش آموز و دانشاموز که هر دو از نظر ویرایشی اشتباه است‌.

4. استفاده از حروف‌های اضافه

برای مثال (ی) متصل به کلمه‌ی گربه‌ی یا (ای) متصل به کلمه‌ی پروژه‌ای یا پسوند‌هایی مانند (ترین) در زیبا‌ترین یا (شده) در کلمه‌ی سئو‌شده و از این دست کلمات باید بین واژه اصلی و کلمه متصل، نیم فاصله استفاده کنید‌.

نیم فاصله را در کجای کیبوردمان پیدا کنیم‌؟

در کیبورد خود مانند موارد زیر به دنبال نیم فاصله بگردید:

  1. روش اول‌: ctrl + shift + 2
  2. روش دوم‌: ctrl + _

بررسی تاثیر نیم فاصله در سئو

در اوایل مقاله گفته شد که استفاده از نیم فاصله در تولید محتوا کمی بحث بر‌انگیز است‌. به طور کلی در نظر داشته باشید که توصیه می‌شود از نیم فاصله در کلمه کلیدی مقالات خود استفاده نکنید چون این موضوع نیم‌فاصله در بین عموم رایج نیست؛ در هنگام جست‌وجو در گوگل عموما استفاده نمی‌کنند پس برای اینکه این محتواهایتان در نتایج نشان داده شود بهتر است از نیم‌فاصله در کلمات کلیدی استفاده نشود‌. کلمه کلیدی اصلیتان را در توضیحات متا‌ و نقاط اصلی محتوایتان بدون نیم فاصله و با فاصله یا space بنویسید

اما این به این معنی نیست که در متن نباید از نیم‌فاصله استفاده کنید‌. اتفاقا رعایت نیم فاصله در تولید محتوا بسیار توصیه میشود چون ارزش محتوایتان را از نظر خوانایی زیاد میکند شما فقط میتوانید از نیم‌فاصله در کلمه کلیدی استفاده نکنید تا محتوای شما در نتایج جست‌وجوی کاربران نمایش داده شود‌. حالا وقتی محتوای شما خوانا باشد طرفداران خود را پیدا میکند و ورودی سایتتان زیاد میشود و ترافیک سایتتان بالا میرود پس در طولانی مدت میتواند سئو سایتتان را ارتقا دهد‌.

جمع‌بندی

ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید‌. در این مقاله به تاثیر نیم فاصله در سئو و نیم فاصله در تولید محتوا اشاره شد‌. اگر در زمینه نگارش محتوا و تاثر نیم فاصله در سئو اطلاعات بیشتری دارید با ما در میان بگذارید و اگر این مقاله برایتان مفید بوده است نظراتتان را با تیم ما به اشتراک بگذارید‌.

خوش حالیم که سایت ما رو برای مطالعه این محتوا انتخاب کردید. شما برای خواندن مطالب مرتبط بیشتر می‌توانید به وبلاگ آی مهدیار و برای اطلاع از برترین خدمات دیجیتال مارکتینگ به صفحه اصلی سایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

جدیدترین مطالب

آیا باید اعتبار سایت خود را بالا ببرید؟

ما یک راه حل ایده آل برای بازاریابی تجاری شما داریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 10 =

لورم ایپسوم متن ساختگی

آیا می خواهید ارتباط مستقیم با تیم ما داشته باشید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله لازم است.