• نقش کلمات کلیدی در سئو‌ و تاثیرات الگوریتم‌های گوگل بر آن

  نوشته شده توسط نگار حنیفه در دسته سئو و بهینه سازی, وبسایت تقریبا 2 ماه قبل

  کلمات کلیدی یکی از مهم ترین بخش های مقالات محسوب میشوند. که انتخاب و گزینش درست آنها نقش سرنوشت سازی در تعیین جایگاه محتواهای سایت در گوگل دارد. ازین رو کسب اطلاعات بیشتر درباره اهمیت و نقش کلمات کلیدی در سئو بسیار لازم و ضروری است. در این مقاله ما به بررسی نکات بسیار مهمی در این زمینه پرداخته ایم که پیشنهاد می کنم آن را از دست ندهید و تا انتها همراه ما باشید…
  بررسی نقش کلمات کلیدی در سئو

  نقش کلمات کلیدی در سئو بسیار مهم است و نشانگر مضمون و ارزش محتوای منحصر به فرد شماست پس در نوشتن مقالات از کلمات کلیدی غافل نشوید‌.

  برای اینکه محتوای شما دیده شود نیاز به سئو و بهینه سازی دارید و باید در آن مهارت کسب کنید اما خون جاری در رگ‌های سایت شما قطعا محتوا است و شاه‌رگ محتوای باکیفیت جهت سئو خوب‌، فقط و فقط کلمات کلیدی هستند‌؛ پس توصیه میشود اطلاعاتتان درباره‌ی نحوه انتخاب کلمه کلیدی مناسب به روز کنید تا این موضوع بازتابش را بر سئو و بهینه سازی سایتتان نشان دهد‌.

  برای دانستن نقش کلمات کلیدی در سئو‌، با تیم آی مهدیار همراه باشید‌.

  کلمات کلیدی برای گوگل چه اهمیتی دارد‌؟

  ابتدا با چگونگی کارکرد گوگل آشنا شویم‌. همانطور که انسانها طی زمان و سال‌ها تغییراتی میکنند چه از نظر ظاهری و چه از نظر اخلاقی‌، گوگل هم طی این سال‌ها با اینکه ربات است اما تغییرات قابل توجه و ویژه‌ای کرده است که صاحبان وبسایت‌ها را شگفت زده کرده است‌. این تغییرات گوگل علاوه بر خود گوگل توانسته بر سایت‌ها و کاربران نیز اثر کند‌. طی این سال‌ها الگوریتم‌های گوگل توانسته برای رتبه بندی سایت‌ها تصمیمات خوبی بگیرد و فاکتور‌های خوبی را ارائه دهد اینگونه نظم خاصی به دنیای وبسایت‌ها حاکم شده است‌.

  چون الگوریتم‌های گوگل دائم در حال بروزرسانی هستند سئو نیز به مراتب تغییراتی کرده و نقش کلمات کلیدی در سئو به خوبی مشهود شده است‌. اما باز هم شما نمیتوانید با رصد دائمی کلمات کلیدی رتبه دریافتی خود را تضمین کنید‌.

  حالا با توجه به گفته‌های بالا کارتان را آنالیز کنید‌؛ شما بیشتر برای سئو وقت میگذارید یا کلمات کلیدی‌؟ ترجیحتان برای تولید محتوای باکیفیت است و یا شناخت الگوریتم‌های گوگل؟

  نقش کلمات کلیدی در سئو

  بررسی تاثیر الگوریتم‌های گوگل بر کلمات کلیدی و سئو محتوا

  ۱‌. الگوریتم پاندا (panda algorithm)

  الگوریتم پاندا در ۲۰۱۱ برای ارزش دادن به سایت‌های باکیفیت ایجاد شد تا به آن‌ها رنک دهی کند‌. اما اثر این الگوریتم بر نقش کلمات کلیدی در سئو چگونه بود‌؟ این الگوریتم با بررسی کلمات کلیدی وبسایت‌ها‌، صفحات بی کیفیت را پیدا میکرد‌ و محتواهای کپی شده و یا تکثیر شده را تشخیص میداد و متونی با کلمات کلیدی افراطی را جریمه میکرد‌؛ از نظر این الگوریتم هدف مقالاتی با کلمات کلیدی افراطی این است که گوگل را دور بزنند تا رنک خوبی بگیرند است‌ و برای رفع نیاز کاربر هیچ تلاشی نکرده‌اند‌.

  ۲‌. الگوریتم مرغ مگس خوار (hummingbird)

  این الگوریتم با ایجاد تغییر اساسی در هسته اصلی پا به عرصه گوگل گذاشت‌. این الگوریتم ارتباط مستقیم و نقش کلمه کلیدی در سئو را برقرار کرد. یعنی اعلام کرد که رتبه بندی محتواها فقط براساس کلمات کلیدی و مفهومی که به کاربر منتقل میشود انجام خواهد شد‌. و اینگونه کار و کاسبی سئو قدیمی کساد شد و سئو نوین وارد عرصه‌ی گوگل شد‌.

  ۳‌. الگوریتم رنک برین (rank brain)

  الگوریتم رنک برین بر پایه هوش مصنوعی در سال ۲۰۱۵ وبسایت‌ها را شگفت زده کرد‌. این مورد قوی‌ترین سیگنال‌های رتبه‌بندی را دارا است که کارش تشخیص کلمات کلیدی و اثرش بر سئو و در ادامه سنجش رضایت کاربران است‌. و اینگونه گوگل روز به روز به کاربران گفت که نقش کلمات کلیدی در سئو بسیار حائز اهمیت و موثر است‌.

  ۴‌. الگوریتم برت (bert algorithm)

  گوگل برای اثبات اهمیت کلمه کلیدی در سئو به همین چند الگوریتم بسنده نکرد‌. الگوریتم برت در سال ۲۰۱۹ ارائه شد تا اطلاح کند که محوریت رتبه بندی فقط کلمه کلیدی نیست‌‌. گفته شد که این الگوریتم کلمات و عبارات کلیدی را خیلی دقیق‌تر آنالیز میکند تا منایب بودن یا نبودن برای آن سئو را تشخیص بدهد‌.

  ۵‌. الگوریم ام یو ام (mum algorithm)

  آخرین آپدیت الگوریتم‌ها الگوریتم ام یو ام بوده است که نام دیگرش مولتی تسک است‌. کار این الگوریتم رتبه بندی محتوا و اهمیت ویژه کلمه کلیدی در بهینه سازی مقالات میباشد‌. ابن الگوریتم از الگوریتم‌های دیگر هزار مرتبه قوی تر اعلام شده است‌ و ویژگی قابل توجه این الگوریتم درک ۷۵ زبان زنده دنیاس که فارسی نیز شامل آن میشود‌.

  اهمیت ویژه کلمه کلیدی بر سئو با توجه به الگوریتم‌های گوگل

  طبق تحقیقاتی که از فاکتور‌های کاربری‌، نرخ پرش و تجربه کاربری و … دریافت شد‌؛ مشخص شد که کاربران ارتباط و نقش کلمات کلیدی در سئو را به خوبی تشخیص می‌دهند و محتوای کاربر محور در اولویت گوگل قرار دارد‌. اگر کلمه کلیدی و سئو با هم ارتباط تکمیلی داشته باشند به این معناست که شما در حد تواناییتان برای رفع نیاز کاربر تلاش کرده اید و به دنبال محتوای گوگل محور نبوده‌اید‌.

  اما توجهتان را به کلمات مترادف نیز جلب میکنم‌. گوگل اعلام کرده که ارتباط کلمات کلیدی و سئو بسیار مهم است اما صفحاتی که اکثرا ۱۰ رتبه اول را دارند از کلمه کلیدی اصلیشان در محتوا استفاده نکرده‌اند‌‍! این موضوع شاید برایتان عجیب بیاید اما همینطور است‌؛ رمز موفقیت این سایت‌ها دقیقا استفاده از کلمات مترادف با کلمه کلیدی اصلی است‌؛ و این باز هم به ارتباط مستقیم نقش کلمات کلیدی در سئو باز می‌گردد‌. و این یعنی اولویت گوگل همواره محتوای کاربر محور است نه گوگل محور‌.

  blank

  بررسی راهکار‌های تقویت سئو با کلمات کلیدی

  اگر میخواهید نقش کلمات کلیدی در سئو پررنگ شود‌؛ توصیه میشود از کلمه کلیدی در عنوان صفحات استفاده کنید چون گوگل به عنوان صفحات بسیار اهمیت می‌دهد‌. کلمات کلیدی را در آدرس صفحات‌، داخل متن‌، توضیحات متا‌، تصاویر و انکرتکست‌ها بکار ببرید‌.

  به چگالی کلمات کلیدی دقت کنید‌. اما این موضوع شما را از مرتبط بودن کلمات کلیدی با متن و جمله غافل نکند‌.

  جمع بندی

  ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید‌. در این مقاله به نقش کلمات کلیدی در سئو و انواع الگوریتم‌هایی که به این مورد تاکید داشته‌اند‌؛ اشاره شد و در انتها به راهکار‌های تقویت سئو با کلمات کلیدی اشاره شد‌. اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید و یا اگر این مطلب برایتان مفید بود ممنون میشویم که نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید‌. اگر به دنبال مقالات بیشتر هستید از وبلاگ آی مهدیار و برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات ما از وبسایت آی مهدیار دیدن کنید‌.

  عکس نویسنده

  نوشته شده توسط نگار حنیفه

  0 0 رای ها
  رأی دهی به مقاله
  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  View all comments

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای