رنک برین ( rank brain ) ، مغز متفکر الگوریتم های گوگل

بررسی جامع الگوریتم رنک برین

تا به حال به این فکر کردید که چه خوب می شد اگر نصف بیشتر کار های ما خود به خود انجام شود ؟ آیا درباره ی الگوریتم رنک برین می دانید ؟ رنک برین چگونه کار را برای سئو کاران راحت کرده است ؟ اصلا این الگوریتم بر چه اساس است ؟

به طور کلی الگوریتم های گوگل با جمع آوری داده و اطلاعات از وبسایت ها ، اطلاعات ارزشمند را در اختیار کاربران قرار می دهند . در این سال ها الگوریتم های مختلفی به گوگل اضافه شدند که هر کدام وظایف خاص خودشان را داشتند تا رنک سایت ها را افزایش دهند . در صورتی که ابتدا کلمات کلیدی و نحوه به کار گیری آن و نگارش کلمات مهم بود اما با ظهور الگوریتم های پنگوئن و پاندا و مرغ مگس خوار و ... آپشن های دیگری مورد توجه گوگل قرار گرفت . از این الگوریتم ها می توان به رنک برین توجه کرد . در ادامه با ما همراه باشید تا مفهوم رنک برین را بهتر درک کنیم .

الگوریتم رنک برین چیست ؟

الگوریتم رنک برین با اهداف مشخصی به بازار هوشمند معرفی شد . این الگوریتم در واقع به خود کلمه و مفهوم آن دقت می کند و با توجه به کلمه سرچ شده توسط کاربر ، صفحات مربوط به آن کلمه را به آن ها نمایش می دهد . رنک برین این گونه عدم رضایت کاربر را کم می کند و محتوا های کم ارزش را متوقف می کند و به کاربر نشان نمی دهد . در واقع الگوریتم رنگ برین باعث می شود که مفهوم کلیدی جایگزین کلمه کلیدی شود .

گوگل برای بررسی داده ها و نمایش نتایج به درد بخور از رنک برین رو نمایی کرد . که البته این الگوریتم ، ابزار کمکی برای مرغ مگس خوار به کار می رود . همان طور که گفته شد مرغ مگس خوار بر پایه هوش مصنوعی ( AL ) است و بر اساس یادگیری ماشین ( machin learning ) طراحی شده است .

عملکرد رنک برین چگونه و بر چه اساسی است ؟

قبل از ظهور رنک برین گوگل از نظر نتایج جست و جو ، به روز رسانی دوره ای داشت واین باع شده بود که گوگل روند ثابت و همیشگی را درپیش بگیرد . اما الگوریتم رنگ برین دائما در حال تغییرات و به روز رسانی است . پس این باعث شد نتیجه ای در اختیار کاربر قرار بگیرد که شباهت بیشتری به کلماتی که جست و جو کرده را داشته باشد .

رنک برین به ۱۵ ٪ از کل جست و جو های آنلاین پاسخ می دهد و جایگاه و رتبه بندی سایت شما را تعیین می کند . جالب است بدانید الگوریتم رنک برین سومین عامل تاثیر گذار در تعیین نتایج سرچ کاربران و در کنار آن عامل اثر گذار بر سئو و رتبه ی سایت های گوگل می باشد .

در ادامه با چگونگی عملکرد این الگوریتم اشنا خواهیم شد .

۱ . شناسایی مفهوم کلیدی جست و جو شده !

هوش مصنوعی به کار رفته در این الگوریتم مفهوم عبارت جست و جو شده توسط کاربر را درک می کند ؛ چون داده ها را با دقت بررسی می کند و نتیجه مناسب را برای سرچ شما حدس می زند . این الگوریتم نتایج مشابه را هم حدس می زند .

رنک برین با بررسی منطقه جغرافیایی کاربر ، تاریخچه جست و جو ، علایق سابق کاربر و ... به رتبه بندی سایت ها می پردازد و به عبارتی عبارت جست و جو شده را با معیار های خود تفسیر می کند .

۲ . بررسی رفتار کاربر

بدانید که رفتار کاربر در صفحه جست و جو به رنک برین کمک می کند . این گونه گوگل درک بهتری از مفهوم هایی که جست و جو شده خواهند داشت . پس این موضوع نشان می دهد که عملکرد رنک برین فقط محدود به شناسایی مفهوم کلمات نیست .

وقتی جست و جویی در گوگل آغاز می شود رنک برین بررسی رفتار کاربر و جایگاه صفحات را شروع می کند و این مشخصات توسط گوگل سیو و ذخیره می شوند . زمانی که سایت توسط کاربر انتخاب شد ؛ اطلاعاتی از قبیل زمان حضور کاربر در آن سایت بررسی می شود و این گونه میزان رضایت صفحات سنجیده می شود .

رنک برین rankbrain

الگوریتم رنک برین به جمع آوری چه اطلاعاتی نیاز دارد ؟

اطلاعاتی که استراتژی کاربردی و تاثیر گذار داشته باشند به درد این الگوریتم می خورد . در ادامه با فاکتور های مهم برای رنک برین آشنا خواهیم شد :

۱ . مفهومی بودن و کاربردی بودن اطلاعات برای کاربر

قبل تر هم گفته شد که محتوای سایت شما برای سئوی سایت شما بسیار حائز اهمیت است . شما باید در تولید محتوای خود مفهوم گرایی را صدر کار خود قرار دهید این گونه الگوریتم رنک برین خیلی راحت آن را شناسایی می کند و رتبه سایت شما ارتقا پیدا می کند . پس برای داشتن این امتیاز شما به محتوای ارزشمند نیاز دارید در واقع محتوایی که بتواند پاسخ گوی نیاز کاربر باشد .

پس محتوای خود را به گونه ای تنظیم کنید که متن شما مفهوم گرا و دارای استاندارد های کافی برای پاسخ گویی دقیق به کاربران را باشد .

۳ . رضایت کاربر پیش از ورود به صفحه وبسایت

علاوه بر محتوای ارزشمند ، تجربه کاربری مورد توجه است و در رنک سایت اهمیت دارد . رضایت کاربر از چه چیز هایی ناشی می شود ؟ قطعا سایتی که سرعت لود شدن صفحات بالایی داشته باشد برای کاربر مناسب تر است . در هنگام طراحی سایت به چگونگی قرار گیری صفحات سایت در دستگاه های مختلف دقت کنید و کم بود ها را جبران کنید . و کپ نویسی صحیح صفحات را دقت داشته باشید و در کنار همه ی این ها حواستان به طراحی زیبا در سایت باشد . همه ی این ها توسط گوگل و رنک برین بررسی می شود .

۴ . لینک سازی های داخلی و خارجی ( بک لینک ها ) مهم است

انکر تکست ها از نظر رنک برین بسیار اهمیت دارد و در این زمینه ارتباط محتوایی را به دقت بررسی می کند . هر چند لینک دهی داخلی و خارجی از نظر سئو بسیار مهم و اثر گذار است . این لینک ها باید ارتباط مفهومی داشته باشد و استفاده از کلمات مترادف و حتی هم خانواده برای الگوریتم رنک برین مفید است . تنوع لینک دهی را هم دقت کنید ؛ هر چه از نظر لینک دهی متنوع باشد شانس شما برای کسب جایگاه مناسب در گوگل بیشتر خواهد بود .

۵ . رعایت اصول نگارشی و ویرایشی

ساده نویسی را سر لوحه کار خود قرار دهید . شما باید در نظر بگیرید که متنی که می نویسید برای کاربر است نه برای سئو و یا رنک برین . البته الگوریتم رنک برین خیلی دقیق بیان ساده در متن را بررسی می کند .پس از کلماتی که مفهومش برای عموم قابل درک است استفاده کنید تا هر کاربری با هر سطح سواد و دانشی که هست بتواند محتوای شما را درک کند .

علاوه بر نوشته های ساده و بدون غط به اصول نگارشی هم توجه کنید این گونه خوانایی محتوا ی شما افزایش می یابد . حواستان به تگ ها باشد ؛ تگ ها در دسته بندی مطالب شما بسیار تاثیر گذار هستند و توسط رنگ برین بررسی می شوند .

جمع بندی

متوجه شدید که رنک برین چیست و نحوه ی عملکرد آن برایتان مشخص شد و فاکتور های مهم از نظر رنک برین را بررسی کردید . ممنون که تا انتهای مقاله به ما همراه بودید . اگر مشتاق به خواندن مطالب بیشتری هستید از وبلاگ آی مهدیار ما دیدن کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات دیجیتال مارکتینگ از وبسایت آی مهدیار دیدن کنید .

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

دو − 1 =