تولید محتوای خوب را بیشتر از سرمایه جدی بگیرید

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد در دسته تولید محتوا تقریبا 9 ماه قبل

در دنیایی که رقابت سختی برای دیده شدن پیش اومده روش‌‌‌های زیادی برای برنده شدن وجود داره ولی در بین این روش‌ها حرف اول رو محتوا میزنه. محتوا در اصل چیزیه که شما برای شنونده تعریف می‌کنید، تصویریه که به بینندگان نشون میدید و یا متنیه که برای خوانندگاه می‌نویسید. ما در طول شبانه روز با محتوا‌‌‌های مختلفی رو به رو می‌شویم. اما چیزی که باعث میشه ما بی توجه از کنار برخی به راحتی بگذریم یا برای چند دقیقه برای درک و خواندن اون محتوا وقت بزاریم، نحوه ارئه اون محتواست. شما با دنبال کردن مطالب ما در بخش تولید محتوای ای مهدیار می‌تونید کاری کنید که مخاطبانتون در برابر سیل عظیمی‌از محتوا‌‌‌های گوناگون در برابر مطالب شما از حرکت باستند و برای مطالب شما وقت بزارند. پس در ادامه همراه ما باشید…
اهمیت تولید محتوای خوب و روش‌‌‌های آن

امروزه اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی به عنوا یک اصل شناخته شده بر کسی پوشیده نیست. در دنیایی که رقابت سختی برای دیده شدن پیش اومده روش‌‌‌های زیادی برای برنده شدن وجود داره. ولی در بین این روش‌ها حرف اول رو تولید محتوا میزنه. محتوا در اصل چیزیه که شما برای شنونده تعریف می‌کنید، تصویریه که به بینندگان نشون میدید و یا متنیه که برای خوانندگاه می‌نویسید. ما در طول شبانه روز با محتوا‌‌‌های مختلفی رو به رو می‌شویم. اما چیزی که باعث میشه ما بی توجه از کنار برخی به راحتی بگذریم یا برای چند دقیقه برای درک و خواندن اون محتوا وقت بزاریم، نحوه ارئه اون محتواست.

شما با دنبال کردن مطالب ما در بخش تولید محتوای ای مهدیار می‌تونید کاری کنید که مخاطبانتون در برابر سیل عظیمی‌از محتوا‌‌‌های گوناگون در برابر مطالب شما از حرکت باستند. و برای مطالب شما وقت بزارند. پس در ادامه با بررسی مهم ترین دلایل اهمیت تولید محتوا همراه ما باشید…

اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی چیست؟

قدم اول برای تولید یک محتوای خوب جدی گرفتن و ایمان به قابلیت‌‌‌های اونه. پشت هر محتوایی یه هدفی وجود داره. هر فرد یا کسب و کار بسته به هدفی که داره نوع مختلفی از مطالب رو با سطح کیفیتی متفاوت ارائه میده. شاید ندونید، اما خود شما یک تولیدگر محتوا هستید. یک محتوای خوب میتونه باعث جذب مشتری برای مشاغل، سرگرمی‌افراد یا حتی افزایش سطح علمی بشه. تنها چیزی که در این میان مهمه شناخت علایق مخاطبان و دنبال کردن هدف اصلی برای تولید اون محتوا هست.

اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی
اهمیت تولید محتوا

سیاست‌‌‌های جذب مخاطب در تولید محتوا

به قول قدیمی‌ها هر کاری راه و روش خودشو داره.و شما برای پیشبرد کار خودتون در مسیر درست نیاز به تحقیق و برنامه ریزی دارید. در اینجا ما راهکار‌‌‌های اساسی، نکات تولید محتوا و روش‌‌‌های پر رنگ تر دیده شدن شما رو بیان می‌کنیم.

1:داشتن و جذابیت  قالب مناسب

یکی از اصول مهمی‌که در نگاه اول که باعث میشه مخاطب به محتوای شما علاقه مند بشه و اون رو دنبال کنه نوع ارائه اون مطلب هست. این ارائه می‌تونه در قالب عکس، متن، ویدیو و یا فایل صوتی باشه.شما باید با شناخت دقیق نوع مطلبی که ارائه می‌دهید، قالب مناسب اون رو انتخاب کنید. و بر اساس سلیقه مخاطبان و نیاز‌‌‌های اونها محتوایی جذاب و خیره کننده ارائه دهید.

2: خلاقیت و نواوری در تولید محتوا

همه ما بعد از مدت کوتاهی از شنیدن یا دیدن چیز‌‌‌های تکراری خسته می‌شویم. پس بهتره برای تولید محتوای خلاقانه تر موضوعات تکراری و بحث‌‌‌های کلیشه ای رو کنار بزاریم. و سراغ مطالب به روزتری که در دنیا بهش پرداخته میشه بریم. به این صورت مخاطب شما می‌فهمد مطالب شما نسبت به دیگر رقبایتان متفاوت است. و شما با دید و نگرشی جدید به موضوعات نگاه می‌کنید. این نگرش جدید باعث بوجود آمدن محتوا‌‌‌های منحصر به فردی می‌شود که مخاطب شما را پیگیر  و علاقه مند می‌کند.

3: تولید محتوا بر اساس موقعیت

یکی دیگر از موارد مهم در این بحث تولید مطلب بر اساس شرایط روز جامعه است. مخاطب فعال نیاز دارد بداند شما از شرایط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جامعه و دنیا آگاهید. و شما برای نشان دادن این اصل به آنها باید نسبت به موقعیت‌‌‌های مختلف واکنش مناسب نشان دهید و به ساخت محتوا بپردازید. این اصل به شما کمک می‌کند تا از چشم مخاطب شما فردی  به روز و تولیدگری هوشمند در برابر موقعیت‌‌‌های مختلف باشید. این موضوع حتی درباره مناسبت‌‌‌های تاریخی هم مهم است. و محتوای شما باید در هر فصل و مناسب رنگ و بویی متناسب با آن بگیرد.

4: داشتن سبک منحصر به فرد

بی شک داشتن یک سبک و استایل خاص و پیروی از آن باعث جذاب تر شدن حال و هوای محتوای شما می‌شود. گاهی شما با نشان دادن افکارات و احساسات خودتان، به مخاطبان نشان می‌دهید،شخصیتی حقیقی در پشت عکس‌ها، متن‌ها و ویدیو‌ها پنهان است. برای بی همتا بودن پیجتان تنها چیزی که نیاز است خود واقعی شماست. زیرا خود شما فردی منحصر به فرد هستید. پس آن را پنهان نکنید و بگذارید روحیات و شخصیت شما پیجتان را از دیگران متمایز کند. در تولید محتوا تقلید از دیگران حتی اگر در کارشان بسیار موفق باشند، بدترین کاری است که شما در حق خودتان و مخاطبانتان می‌کنید.

.) پیشنهاد می‌کنم در ادامه برای مطالعه موارد بیشتر و حرفه ای تر مقاله راز تولید محتوای با کیفیت در 10 مورد را هم مطالعه کنید.

کلام آخر

آنیتا کامبل می‌گوید:  نمی‌توان انتظار داشت که فقط بنویسید و بازدیدکنندگان به طرف شما بیایند و جذب شوند. این خیلی منفعلانه است.

پس باید در این راه انگیزه خودمون رو حفظ کنیم. و سعی کنیم با مطالعه بیشتر نقاط ضعفمون رو بر طرف کنیم.  تا بتونیم همواره پیشرفت کنیم. ممنون از اینکه این مطلب رو مطالعه کردید. و امیدوارم لذت برده باشید.

برای مشاهده مقاله‌‌‌های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عکس نویسنده

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *