اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی بیشتر از سرمایه است

اهمیت تولید محتوای خوب و روش های آن

امروزه اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی به عنوان یک اصل شناخته شده بر کسی پوشیده نیست. در دنیایی که رقابت سختی برای دیده شدن پیش اومده روش‌های زیادی برای برنده شدن وجود دارد‌. ولی در بین این روش ها حرف اول رو تولید محتوا در فضای مجازی میزند‌. محتوا در اصل چیزیست که شما برای شنونده تعریف می کنید‌، تصویریست که به بینندگان نشان میدهید و یا متنیست که برای خوانندگان می‌نویسید‌. ما در طول شبانه روز با محتوا‌های مختلفی رو به رو می شویم‌. اما چیزی که باعث میشود ما بی‌توجه از کنار برخی از آنها به راحتی بگذریم یا برای چند دقیقه برای درک و خواندن اون محتوا وقت بزاریم‌، نحوه ارئه آن محتواست‌.

شما با دنبال کردن مطالب ما در بخش تولید محتوای آی مهدیار می تونید کاری کنید که مخاطبانتون در برابر سیل عظیمی از محتوا‌های گوناگون در برابر مطالب شما از حرکت باستند. و برای مطالب شما وقت بگذارند‌. پس در ادامه با بررسی مهم‌ترین دلایل و راهکارهای تولید محتوا در فضای مجازی همراه ما باشید...

اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی چیست؟

قدم اول برای تولید یک محتوای خوب جدی گرفتن و ایمان به قابلیت‌های آن میباشد‌. پشت هر محتوایی یک هدفی وجود دارد‌. هر فرد یا کسب و کار بسته به هدفی که داره نوع مختلفی از مطالب رو با سطح کیفیتی متفاوت ارائه میدهد‌. شاید ندانید، اما خود شما یک تولیدگر محتوا هستید. یک محتوای خوب میتونه باعث جذب مشتری برای مشاغل‌، سرگرمی افراد یا حتی افزایش سطح علمی بشود‌. تنها چیزی که در این میان مهمه شناخت علایق مخاطبان و دنبال کردن هدف اصلی برای تولید آن محتوا هست‌.

از اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی میتوانیم به افزایش خرید از فروشگاه‌های اینترنتی اشاره کرد‌. شما با ارائه محتوای مناسب میتوانید مخاطبانتان را به مشتری تبدیل کنید‌. البته توجه کنید که هر محتوایی نمیتواند برای آنلاین‌شاپ شما مشتری‌ساز باشد‌. پس سعی کنید محتوا‌هایتان را طوری تنظیم کنید که کاربرپسند باشد و محتوای گوگل محور نمی‌تواند به نفع شما عمل کند‌.

تولید محتوا در فضای مجازی

محتوای متنی

در ابتدا با محتوای متنی و اهمیت تولید محتوا اینگونه مطالب آشنا خواهیم شد‌. گفته شد که محتوا یک پل ارتباطیست بین شما و مخاطبانتان و این محتوا باید به گونه‌ای باشد که نیاز کاربر را برطرف کند‌. پس تولید محتوا در ابتدا قطعا تجربیات شماست و این تجربیات باید در قالب استاندارد نوشته شود تا مورد درک عموم مردم قرار بگیرد‌. البته این زمینه از شخصی‌سازی بپرهیزید‌. محتوای متنی اولین و ساده‌ترین محتوایی است که بیشتر افراد جامعه به آن نیاز دارند و قابلیت توضیحات جزئیات تصاویر نیز با محتوای متنی میسر است‌. اگر صاحب دیجیتال مارکتینگ هستید؛ محتوای متنی خون جاری وبسایت و کسب و کار شماست‌.

محتوای تصویری

محتوای تصویری بسیار پرطرفدار است‌؛ البته که تفهیم مطالب با تصاویر و ویدیو‌ها با ارائه اینگونه محتوا‌ها بسیار ساده‌تر است چون در ذهن افراد جلوه بصری را ایجاد میکند‌. و وقتی افراد مطلبی را با تصاویر یاد بگیرند مدت طولانی‌تری آن را در حافظه خود نگه میدارند‌‌. پس قدرت و اهمیت تولید محتوای تصویری را دست کم نگیرید‌.

فضای مجازی چقدر در تولید محتوا شما موثر است؟

در نظر بگیرید که داشتن فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در کنار وبسایت شما‌، بسیار موثر است و باعث دیده شدن بیشتر محتواهایتان میشود‌. اگر بخواهم ساده‌تر اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی را بیان کنم‌؛ باید بگویم که سبک زندگی امروز به طرف فضای هوشمند حرکت میکند‌ و شما کم کسی را پیدا میکنید که با شبکه‌های اجتماعی از قبیل تلگرام، اینستاگرام، گوگل و ... سر و کار نداشته باشد‌ و روزانه حجم عظیمی از محتوا تحویل این فضاهای اجتماعی و رسانه‌ها میشود‌.

حالا شما اگر صاحب کسب و کاری هستید که نیاز به دیده شدن داشته باشد‌؛ باید بتوانید محتوایتان در معرض دید عموم قرار دهید‌؛ پیشنهاد من به شما استفاده از شبکه‌های اجتماعی جمعی است تا مخاطبان هدفتان را پیدا کنید و به وبسایتتان ارجاعشان دهید‌. فکر میکنم اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی برایتان به خوبی قابل درک شده باشد که بازتاب تعامل با مخاطبانتان در فضای مجازی چگونه روی کسب و کارتان اثر خواهد کرد‌.

اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی این است که میتوانید با تبلیغات با هزینه‌های کمتر‌، کارتان را حسابی پیش ببرید‌؛ چون صاحبان حساب در رسانه‌های جمعی فعالیت بیشتری دارند و ارتباط با آنها آسان‌تر است‌.

سیاست های جذب مخاطب در تولید محتوا

اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی
اهمیت تولید محتوا

به قول قدیمی ها هر کاری راه و روش خودشو دارد‌. و شما برای پیشبرد کار خودتان در مسیر درست نیاز به تحقیق و برنامه ریزی دارید‌. در اینجا ما راهکار‌های اساسی ، نکات تولید محتوا و روش های پر رنگ تر دیده شدن شما رو بیان می‌کنیم.

1: داشتن جذابیت بصری و قالب مناسب

یکی از اصول مهم تولید محتوا در فضای مجازی که در نگاه اول که باعث میشه مخاطب به محتوای شما علاقه‌مند بشه و اون رو دنبال کنه نوع ارائه اون مطلب هست. این ارائه می تونه در قالب عکس، متن، ویدیو و یا فایل صوتی باشد‌. شما باید با شناخت دقیق نوع مطلبی که ارائه می دهید‌، قالب مناسب اون رو انتخاب کنید‌. و بر اساس سلیقه مخاطبان و نیاز‌های آنها محتوایی جذاب و خیره کننده ارائه دهید‌. این جذابیت محتوا را میتوانید در مطابی که طبقه‌بندی شده هستند به خوبی مشاهده کنید‌ و قطعا اینگونه محتوا‌ها طرفداران بیشتری دارند چون درک آنها زمان کمتری از کاربر میگیرد‌.

اما از جلوه بصری وبسایتتان غافل نشوید‌‌؛ باور کنید هنوز هم زیبایی حرف اول را می‌زند پس طراحی وبسایتتان را با دقت انجام دهید و با استفاه از تصاویر با کیفیت اهمیت تولید محتوا را به گوگل برسانید و با ایجاد محیطی چشم‌نواز‌، کاربر محور بودن سایتتان را اثبات کنید‌.

2: خلاقیت و نوآوری در تولید محتوا

همه ما بعد از مدت کوتاهی از شنیدن یا دیدن چیز‌های تکراری خسته می‌شویم‌. پس بهتر است برای تولید محتوای خلاقانه‌تر‌، موضوعات تکراری و بحث‌های کلیشه‌ای را کنار بگذاریم‌. و سراغ مطالب به روزتری که در دنیا به آنها پرداخته میشود برویم‌. به این صورت مخاطب شما می فهمد مطالب شما نسبت به دیگر رقبایتان متفاوت است‌. و شما با دید و نگرشی جدید به موضوعات نگاه می‌کنید. این نگرش جدید باعث بوجود آمدن محتوا‌های منحصر به فردی می‌شود که مخاطب شما را پیگیر و علاقه‌مند می کند‌.

علاوه بر اینکه موضوعات به روز در تولید محتوا اهمیت دارد‌؛ بروزرسانی مطالب قبلی نیز در تولید محتوا در فضای مجازی موثر است‌. تصورتان این نباشد که اگر محتوایی را منتشر کرده‌اید دیگر کارتان با آن تمام است‌؛ شما هر چند وقت یکبار باید به آن سر بزنید و متن و تصاویرش را به روز کنید تا مخاطبتان هر‌وقت آن مطالب را میخواند چیز جدیدی را از آنها یاد بگیرد و با مطالب تکراری مواجه نشود‌.

3: تولید محتوا بر اساس موقعیت

یکی دیگر از موارد مهم در این بحث تولید مطلب بر اساس شرایط روز جامعه است‌. مخاطب فعال نیاز دارد بداند شما از شرایط اقتصادی‌، اجتماعی و سیاسی جامعه و دنیا آگاهید‌. و شما برای نشان دادن این اصل به آنها باید نسبت به موقعیت های مختلف واکنش مناسب نشان دهید و به ساخت محتوا بپردازید‌. این اصل به شما کمک می کند تا از چشم مخاطب شما فردی به روز و تولیدگری هوشمند در برابر موقعیت های مختلف باشید‌. این موضوع حتی درباره مناسبت های تاریخی هم مهم است‌.

و محتوای شما باید در هر فصل و مناسب رنگ و بویی متناسب با آن بگیرد‌. پس علاوه بر اطلاعات در حیطه کاری خودتان‌، اطلاعاتتان را از مکان و فضایی که در آن زندگی میکنید بالا ببرید و از اتفاقات روز به نفع تولید محتوا در فضای مجازی بهره ببرید‌.

4: داشتن سبک منحصر به فرد

بی شک داشتن یک سبک و استایل خاص و پیروی از آن باعث جذاب تر شدن حال و هوای محتوای شما می شود. گاهی شما با نشان دادن افکارات و احساسات خودتان‌، به مخاطبان نشان می دهید‌، شخصیتی حقیقی در پشت عکس ها ، متن ها و ویدیو ها پنهان است. برای بی همتا بودن پیجتان تنها چیزی که نیاز است خود واقعی شماست. زیرا خود شما فردی منحصر به فرد هستید‌. پس آن را پنهان نکنید و بگذارید روحیات و شخصیت شما پیجتان را از دیگران متمایز کند‌.

در تولید محتوا تقلید از دیگران حتی اگر در کارشان بسیار موفق باشند، بدترین کاری است که شما در حق خودتان و مخاطبانتان می کنید. عنصر مهم در تولید محتوا‌، استفاده از خلاقیت است که راز تولید محتوای باکیفیت نیز میباشد‌؛ که هر تولید کننده محتوایی مغز متفکر متفاوتی از دیگری دارد این مورد از اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی است‌.

5: تعامل با مخاطبان و بررسی بازخوردها

بدون شک تولید محتوای تعامل محور تاثیر مستقیمی بر جذب مخاطب دارد. از این رو متخصصین حوزه تولید محتوا افراد را به پاسخگویی مناسب به سوالات کاربران و نشان دادن واکنش‌های دوستانه در برابر آنها تشویق میکنند. شما می‌توانید مسیر کاری خود و نقاط ضعف و قدرت خودتان را بر اساس نظر مخاطبانتان بسنجید تا بتوانید روز به روز قوی تر از پیش به سوی اهدافتان حرکت کنید. اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی را می‌توان به میزان سودمندی آن برای دیگران دانست. و درصورتی که شما بتوانید با مخاطبان ارتباط درست بگیرید این راه برای خود شما هم سودآور و ارزشمند خواهد بود.

ما در محتوای "اهمیت محتوای نظرسنجی و نحوه تولید محتوای بازخوردی" به ارزش نظرسنجی و نحوه تعامل سودمند با مخاطبان اشاره کردیم. که پیشنهاد میکنیم حتما آن را بخوانید. تا با انواع محتوای بازخوردی و روش دریافت صحیح محتوای نظرسنجی آشنا شوید.

بررسی اهمیت تولید محتوا

جمع بندی

آنیتا کامبل می گوید:  نمی توان انتظار داشت که فقط بنویسید و بازدیدکنندگان به طرف شما بیایند و جذب شوند. این خیلی منفعلانه است.

در این مقاله به اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی و اهمیت تولید محتوا اشاره شد که با محتوای متنی و تصویری آشنایی‌هایی ارائه شد‌ و در انتها به ترفند‌های جذب مخاطب پرداختیم. پس باید در این راه انگیزه خودمان را حفظ کنیم. و سعی کنیم با مطالعه بیشتر نقاط ضعفمون رو بر طرف کنیم. تا بتوانیم همواره پیشرفت کنیم‌‌. ممنون از اینکه این مطلب رو مطالعه کردید. و امیدوارم لذت برده باشید. اگر در این زمینه اطلاعات بیشتری دارید ممنون میشویم که با ما به اشتراک بگذارید و اگر این مطلب برایتان مفید بوده است نظراتتان را برایمان بنویسید‌.

برای مشاهده مقاله های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0628%u0639%u062F%u06CC

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

هجده − یازده =