آموزش هشتگ گذاری در تلگرام‌، تبلیغات بی‌واسطه و رایگان

آموزش هشتگ گذاری در تلگرام‌

آموزش هشتگ گذاری در تلگرام میتواند به دیده شدن کانال تلگرامی شما و حتی کسب‌و‌کار شما در این بستر کمک میکند. هشتگ‌ها در تلگرام هم از روش‌های رایگان تبلیغات هستند.

آموزش هشتگ گذاری در تلگرام این روز‌ها بسیار پرطرفدار است. با توجه به اینکه تلگرام در کشور ما با یکسری محدودیت‌ها رو به رو شده است باید کمی رند تر با موضوع کسب و کار در تلگرام برخورد کرد. که همه این موضوعات نکات هشتگ گذاری را در تلگرام شامل میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با تیم تولید محتوای آی مهدیار همراه باشید....

هشتگ به چه معناست؟

قبل از آموزش هشتگ گذاری در تلگرام بهتر است با معنا و مفهوم هشتگ آشنا شویم. واژه هشتگ را این روزها زیاد میشنویم. از خیلی کسب و کارها شنیدیم که میگویند با هشتگ گذاری‌های اصولی به درجات بالا و فروش‌های فوق العاده رسیده‌اند. در شبکات اجتماعی مثل تلگرام که هنوز هم محبوبیت خودش را دارد میتوان دید که افراد در تقلای دیده شدن و افزایش فروش هستند و زیر هر پستی که برای ارائه خدمات است علامتی به این شکل # دیده میشود که به دنباله آن یک عبارت آمده است.

این به این معناست اگر هشتگ‌ها را با توجه به نکات هشتگ گذاری در تلگرام و اینستاگرام انجام دهیدکانال و پیج شما بازدید خوبی میگیرد و از بین این بازدید‌ها شما میتوانید جمعیت هدف و مشتری‌هایتان را پیدا کنید.

بطور کلی هشتگ یک نوع علامت گذاری است که به منظور شناسایی پیام‌ها و پست‌ها مورد استفاده قرار میگیرد. در واقع این علامت نوعی علامت تعاملی است یعنی میتواند محتوا را تعاملی کند و دسترسی کاربر را به این پست‌ها راحت‌تر کند. البته دقت داشته باشید که استفاده بیش از حد اثر سو و کندی در نمایش پست‌ها را بخصوص در بستر اینستاگرام منجر میشود.

اگر نکات هشتگ گذاری در تلگرام رعایت شما علاوه بر بازدید و افزایش فروش شما میتوانید نظم دهی را در محتواهایتان پدید آورید و پیرو این نظم محتوایی جمعیت هدف منظمی را به کانال تلگرامی خود جذب کنید و به در کوتاه ترین مدت با اعتماد سازی در فضای آنلاین شاپ آنها را به مشتری دائمی تبدیل کنید.

برای مطالعه « نکات طلایی هشتگ گذاری در اینستاگرام » اینجا کلیک کنید.

آموزش هشتگ گذاری در تلگرام‌

تاریخچه پیدایش هشتگ (#)

اوایل دهه 1970 میلادی از # در برنامه نویسی استفاده میشد تا بتوانند در این کد‌ها آدرس دهی مشخصی را ارائه دهند. به مرور در سال 1978 متوجه شدند که میتوانند برای نظم دهی بهتر از هشتگ برای مشخص کردن کلید واژه‌ها در برنامه نویسی استفاده کنند. این موضوع باعث شد که کاربران به خاصیت نظم دهندگی این علامت پی ببرند.

به مرور زمان hashtag در تلفن‌ها دیده شد که با فشردن آن میتوانستند تماس‌ها را قطع کنند و بعد گسترش استفاده از هشتگ به شبکات IRS کشیده شد که موضوعات را نظم دهی میکرد.

هشتگ در شبکات اجتماعی اولین بار در توییتر مورد استفاده قرار گرفت که تمام توجهات را به خود جلب کرد. البته آن زمان که توییتر هشتگ را کشف کرد از آن به عنوان برچسب در پست‌هایش استفاده کرد. و اینگونه کاربرد عمده هشتگ در نشانی گذاشتن جهت گم نکردن مطالب میباشد.

اهمیت دانستن نکات هشتگ گذاری در تلگرام چیست؟

آموزش هشتگ گذاری در تلگرام زمانی معنا پیدا میکند که شما در یک کانال یا یک گروه میخواهید مطالب را دسته بندی کنید. در این شرایط میتوانید برای هر موضوع یک هشتگ در نظر بگیرید. برای مثال اگر کانال آموزش زبان انگلیسی دارید میتوانید برای پست‌های مربوط به لغات از #words برای اصطلاحات از #idioms استفاده کنید. اینگونه کار شما برای بروزرسانی مطالب و ار کاربر برای دسترسی به مطالب آسان خواهد بود. شما با دانستن نکات هشتگ گذاری در تلگرام میتوانید بازدید و لایک خود را افزایش دهید.

ابزار لازم برای آموزش هشتگ گذاری در تلگرام چیست؟

برای استفاده از این امکانات باید با کیبورد دستگاهی که با آن کار میکنید‌؛ آشنایی کامل داشته باشید. برای نوشتن یک هشتگ اصولی باید با underline ( _ ) آشنا باشید چون متنی که قرار است رو به روی # بنویسید همیشه یک کلمه‌ای نیست.

با توجه به اینکه متن #‌ به رنگ آبی درمیاید شما میتوانید با یک تیر دو نشان بزنید و در این موضوع کلمات کلیدی خود را برجسته کنید و در متن هشتگ استفاده کنید. اینگونه کاربران با جستجوی هر کلمه کلیدی هستگ مرتبط برایشان نمایش داده میشود.

تفاوت تگ و هشتگ در تلگرام در چیست؟

قابلیت تگ و هشتگ هر دو در تلگرام وجود دارد. تگ یا منشن (mention) به معنای با خبر کردن افراد است این با خبر کردن میتواند به منظور اطلاع رسانی یا شروع صحبت و یا جلب توجه شخص خاصی با کاربری باشد که در یک گروه شلوغ عضو است که در این صورت از @ استفاده میشود (@ + نام کاربری یا ID افراد). اما هشتگ برای کد گذاری و یا نظم دهی مطالب در یک گروه مورد استفاده قرار میگیرد (# + متن مرتبط یا کلمه کلیدی مد نظر‌).

آموزش هشتگ گذاری در تلگرام

شما میتوانید از فرمول زیر برای نوشتن هشتگ اصولی به کمک ابزاری که در بالا به انها اشاره شد‌، استفاده کنید:

(# + متن مرتبط یا کلمه کلیدی مد نظر‌)

مهمترین نکات هشتگ گذاری در تلگرام

1. تعداد هشتگ‌ها

تعداد هشتگ‌ها چه در تلگرام‌، چه در اینستاگرام باید اصولی باشد. در سال 2019 اعلام شد که بهتر است حداقل یک هشتگ محبوب استفاده شود. به این شکل 12.6 % اینگیجمنت آن پست توسط کاربران مورد توجه قرار میگیرد. با توجه به این قضیه احتمال اینکه پست شما توسط افراد زیادی دیده شود بسیار بالاست. امروزه هیچ پستی در اینستاگرام و تلگرام بدون هشتگ وجود ندارد.

انتخاب تعداد درست هشتگ‌ها میتواند باعث افزایش ایمپرشن (impression) صفحات و پست‌های شما شوند و در اینستاگرام از شدوبن و در تلگرام از بلاک ریپورت شدن شما جلوگیری کند.

تعداد بیشتر از 30 عدد هشتگ در اینستاگرام باعث پاک شدن و بی اعتبار شدن پست میشود و صفحه شما در لیست سیاه اینستاگرام قرار میگیرد پس میتوان نتیجه گرفت که تعداد هشتگ مجاز در اینستاگرام 30 عدد میباشد. در تلگرام هنوز با احتیاط از هشتگ‌ها استفاده میشود. بخصوص دیجیتال مارکتر‌ها با احتیاط از خطر گم شدن در جمعیت مطالب از 5 تا 6 و بعضی از 11 هشتگ استفاده میکنند اما تا کنون رقم ثابتی در زمینه تلگرام اعلام نشده است.

عوارض استفاده افراطی از هشتگ‌ها چیست؟

  1. ایجاد کردن حس صفحه تبلیغاتی در دید کاربر. اینگونه کاربر فکر میکند که در پیام بازرگانی گیر افتاده است به این منظور دیگر آن کانال تلگرامی را دنبال نمیکند.
  2. هشتگ‌های زیاد میتواند کاربر را سردرگم کند و اینگونه کاربر یا مطالب را اشتباه متوجه میشود یا مطالب را ناخوانا تلقی میکند و کانال را ترک میکند.
  3. ممکن است استفاده افراطی شما در دید تلگرام اسپم جلوه کند و اینگونه پست‌ها و کانال یا گروه های شما دچار اختلال میشوند.

2. تطابق هشتگ‌های پست و کامنت

با توجه به فعال شدن کامنت در تلگرام شما باید دقت کنید که هشتگ‌هایی که در کامنت و پست استفاده کرده اید با موضعاتتان تطابق داشته باشد تا از سردرگمی‌های الگوریتم‌های تلگرام و اینستاگرام در پردازش اطلاعات خود جلوگیری کنید. و در این بین با افزودن هشتگ‌ها ظاهر تمیز پستتان از بین نرود.

3. ترندسازی هشتگ

از نکات هشتگ گذاری در تلگرام باید دقت کنید که علاوه بر محتوای ترند شما نیاز به هشتگ ترند نیز دارید. ترند سازی هشتگ را هشتگ پروژه میگویند‌. همه هشتگ‌ها نمیتوانند به مدت مدیدی ری بورس باشند و جایگاه‌‍های بالا در ذهن کاربران به مدت طولانی اشغال کنند. از مهمترین نکات هشتگ گذاری در تلگرام این است که هشتگتان را ترند کنید.

شما میتواند برای این کار از کمپین‌های کوتاه مدت استفاده کنید. و یا میتوانید بردنتان را بر روی پست‌هایتان با # بیان کنید. میتوانید هشتگی که بار احساسی دارد را انتخاب کنید اما اگر کاربر به وضوح این تکنیک پی ببرد میتواند حس کن که از احساساتش سو استفاده شده است پس این کار را با دقت انجام دهید.

4. پاک کردن بعضی هشتگ‌ها

همانطور که میدانید هشتگ‌های ترند طول عمر کمی دارند پس شما باید پست تلگرامی خود را بعد از مدتی از این هشتگ‌ها عاری کنید. یعنی زمانی که ترند بودن یک هشتگ سپری شد بهتر است آن را پاک کنید این خودش یک نوع بروزرسانی محتوا در تلگرام محسوب میشود اینگونه ترند بودن محتوای شما به الگوریتم‌های تلگرام اثبات میشود.

از طرفی میتوان گفت از نکات هشتگ گذاری در تلگرام استفاده از هشتگ‌های همیشه ترند است برای مثال از کانال آموزش آشپزی دارید میتوانید از #food بصورت دائمی استفاده کنید چون همیشه ترند است و مورد سرچ کاربران قرار میگیرد.

آموزش هشتگ گذاری در تلگرام‌

سرویس‌های تحلیلی هشتگ چیست؟

شما میتوانید از سرویس Instagram Analytics Services هم برای آنالیز هشتگ اینستاگرام و هم برای آنالیز کانال تلگرام و هشتگ‌هایش استفاده کنید.

جمع بندی

ممنون که تا انتهای مطلب با ما همراه بودید. در این مقاله به آموزش هشتگ گذاری در تلگرام و نکات هشتگ گذاری در تلگرام اشاره کردیم. اگر این مطلب برایتان مفید بوده است نظراتتان را برایمان بنویسید. اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید با ما نیز به اشتراک بگذارید.

برای دیدن مقالات بیشتر از وبلاگ آی مهدیار و برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ از وبسایت آی مهدیار دیدن کنید.

سرویس‌های تحلیلی هشتگ چیست؟

شما میتوانید از سرویس Instagram Analytics Services هم برای آنالیز هشتگ اینستاگرام و هم برای آنالیز کانال تلگرام و هشتگ‌هایش استفاده کنید.

تفاوت تگ و هشتگ در تلگرام در چیست؟

قابلیت تگ و هشتگ هر دو در تلگرام وجود دارد. تگ یا منشن ( mention ) به معنای با خبر کردن افراد است این با خبر کردن میتواند به منظور اطلاع رسانی یا شروع صحبت و یا جلب توجه شخص خاصی با کاربری باشد که در یک گروه شلوغ عضو است که در این صورت از @ استفاده میشود ( @ + نام کاربری یا ID افراد ). اما هشتگ برای کد گذاری و یا نظم دهی مطالب در یک گروه مورد استفاده قرار میگیرد (# + متن مرتبط یا کلمه کلیدی مد نظر‌).

ابزار لازم برای آموزش هشتگ گذاری در تلگرام چیست؟

برای استفاده از این امکانات باید با کیبورد دستگاهی که با آن کار میکنید‌؛ آشنایی کامل داشته باشید. برای نوشتن یک هشتگ اصولی باید با underline ( _ ) آشنا باشید چون متنی که قرار است رو به روی # بنویسید همیشه یک کلمه‌ای نیست.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

14 + 8 =