شدوبن اینستاگرام و روش های خارج شدن از این حالت

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد در دسته اینستاگرام تقریبا 12 ماه قبل

در گذشته شاهد حضور اکانت های فیک و تقلبی زیادی در اینستاگرام بودیم. کسانی که با گذاشتن هشتگ های زیاد و نامربوط سعی در دیده شدن داشتند. و کامنت های تبلیغاتی آنان همه را آزار می داد. به تازگی با پیشرفت الگوریتم اینستاگرام و به وابسته شدوبن کردن برخی از اکانت ها شاهد کمرنگ شدن این مسائل هستیم.الگوریتم اینستاگرام هوش مصنوعی قدرتمندی است که به تازگی برخی افراد را شدوبن می کند.اما به راستی این حالت چیست؟ چگونه می شود آن را تشخیص داد؟و چه افرادی شدوبن می شوند؟ و اگر شدوبن شدیم راه حل خلاصی از آن چیست؟
شدوبن شدن در اینستاگرام و روش های حل این مشکل

شاید شما هم به تازگی عبارت شدوبن شدن در اینستاگرام را شنیده باشد.الگوریتم اینستاگرام هوش مصنوعی قدرتمندی است که به تازگی برخی افراد را شدوبن می کند.اما به راستی این حالت چیست؟ چگونه می شود آن را تشخیص داد؟و چه افرادی شدوبن می شوند؟ و اگر شدوبن شدیم راه رفع شدوبن اینستاگرام چیست؟در ادامه به بررسی کامل این مسئله می پردازیم. پس همراه ما باشید…

شدوبن شدن در اینستاگرام (shadowban)

در گذشته شاهد حضور اکانت های فیک و تقلبی زیادی در اینستاگرام بودیم. کسانی که با گذاشتن هشتگ های زیاد و نامربوط سعی در دیده شدن داشتند. و کامنت های تبلیغاتی آنان همه را آزار می داد. اما به تازگی با پیشرفت الگوریتم اینستاگرام و به وابسته شدوبن کردن برخی از اکانت ها شاهد کمرنگ شدن این مسائل هستیم.پایه و اساس سیاست های شدوبن کردن برای آسایش کاربران و جلب رضایت آنان است. به تازگی اینستاگرام اکانت هایی که مشکوک به فعالیت های غیر حقیقی و فیک هستند را شدوبن می کند. اما گاها برخی از حساب های کاربری افراد عادی هم درگیر این مسئله می شود.

وقتی یک حساب کاربری شدوبن می شود بدون اطلاع قبلی و متوجه شدن، پست های آن برای افرادی که صفحه را فالو نکرده اند، نمایش داده نمی شود. و پست های اکانت دیگر از طریق اکسپلور یا هشتگ ها قابل مشاهده نیستند. در صورتی که پیج کاری در اینستاگرام دارید، شدوبن شدن در اینستاگرام، همانند بلاک اکشن شدن آسیب زیادی به شما می زند. زیرا جذب مخاطب شما تا حدود زیادی متوقف می شود.

شدوبن شدن در اینستاگرام

نحوه تشخیص شادوبن شدن در اینستاگرام

یکی از راه های تشخیص این حالت چک کردن نمایش یا عدم نمایش پست ها از طریق سرچ هشتگ است. برای این کار بهتر است از چند هشتگ غیر مشهور در زیر پست تازه استفاده کنید و پس از انتشار، حضور آن را در سرچ هشتگ از طریق صفحاتی که شما را دنبال نکرده اند بررسی کنید. یکی از مباحثی که به تازگی رواج پیدا کرده است استفاده فعالان اینستاگرام از سایت های تست شادوبن اینستاگرام است. اما نکته این جاست که نتیجه این تست ها عموما دقیق نیست. پس این گزینه را به عنوان تشخیص دهنده صددرصدی درنظر نگیرید.

نکات مهم برای جلوگیری از شادوبن شدن در اینستاگرام

در حال حاضر بسیاری از افراد با فعالیت معقول و مناسب بدون هیچ مشکلی فعالیت می کنند. اما بسیاری از افراد با استفاده از روش های نادرست و رفتار های غیر عادی سعی در جذب مخاطبان بیشتر دارد. بدون شک پروتکل های این برنامه نسبت به چنین حرکاتی واکنش نشان می دهند. پیشنهاد می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله قوانین و محدودیت‌‌‌های اینستاگرام برای انجام فعالیت‌‌‌های مختلف را مطالعه کنید. در ادامه به بررسی برخی رفتار های پر خطر و عوامل شدوبن شدن در اینستاگرام می پردازیم…

1:احتیاط کنید که از طرف کاربران ریپورت نشوید!

اگر صفحه شما مدام به هوش مصنوعی اینستاگرام گزارش می شود، از همین حالا رویه خودتان را تغییر دهید.این عامل تاثیر زیادی بر نوع نگرش اینستاگرام به اکانت شما دارد.در این صورت حتی امکان غیر فعال شدن حساب کاربری شما وجود دارد. نقض قانون کپی رایت، ارسال پست‌هایی با محتوای نامناسب، انتشار هرزنامه و …از دلایل ریپورت شدن صفحه های اینستاگرام است. البته گاهی اوقات افراد عادی از روی ناعدالتی و رقابت ناسالم حریفان خود را ریپورت می کنند. اما نگران نباشید. اینستاگرام قبل از انجام هر اقدامی صفحه شما را برای تایید موارد نامناسب بررسی می کند.

2: از برنامه های جذب فالوور غیر معتبر و خرید فالور جدا اجتناب کنید.

در سال های اخیر اینستاگرام نسبت به خرید فالوور یا استفاده از فالور های فیک حساسیت زیادی به خرج می دهد.حتی اگر شما سال ها قبل از این قبیل ربات ها و برنامه ها استفاده کرده باشید، ممکن است همچنان برای شما فعال باشند و موجع به مشکلاتی برای شما شوند.(برای توقف فعالیت این ربات ها پسورد حسابتان را تغییر دهید.) اگر تمایل به استفاده از ربات اینستاگرام دارید، پیشنهاد می کنم ربات هوشمند اینستاگرام ای مهدیار را با فعالیت شبه انسانی را امتحان کنید.

فراموش نکنید استفاده از ای پی های مختلف به صورت مداوم برای ورود به اکانتتان می تواند باعث ایجاد حساسیت اینستاگرام شود. پس هنگام استفاده از این برنامه فیلتر شکنتان را خاموش کنید.

3:از هشتگ های تکراری استفاده نکنید.

استفاده از هشتگ های تکراری و یکسان اشتباهی است که باعث شدوبن شدن بسیاری از افراد میشود. استفاده از هشتگ های یکسان به طور ممتد و در یک دوره زمانی طولانی باعث شناسایی شما به عنوان اسپم یا هرزنامه می شود. برای مطالعه بیشتر روش های اصولی هشتگ گذاری در اینستاگرام، مقاله نکات طلایی هشتگ گذاری در اینستاگرام را مطالعه نمایید.

4:از فعالیت زیاد از حد در اینستاگرام خودداری کنید.

کامنت گذاشتن بیش از حد، لایک کردن بسیار زیاد، فالو_آنفالو کردن زیاد از حد در روز کارهایی اشتباهی هستند، که به اینستاگرام برای شناسایی شما به عنوان ربات کمک می کند.این محدودیت‌ها، بر اساس سن و قدمت اکانت شما متفاوت است.به طور کلی بهتر است بیشتر از ۱۵۰-۲۰۰ لایک، ۶۰ کامنت و ۶۰ فالو و آنفالو در ساعت انجام ندهید.

روش های رفع شادوبن اینستاگرام

روش های رفع شادوبن اینستاگرام:

حقیقت این است که برای این کار روش رسمی از اینستاگرام اعلام نشده. و باید برحسب تجربه دست به اقداماتی زد. البته باید اشاره کرد که شدوبن شدن یک جریمه دایمی نیست . و اکثرا بعد از 2 تا 3 هفته می توان از این مشکل خلاص شد. در قسمت پایین به برخی از روش های کار آمد برای رفع شادوبن اینستاگرام می پردازیم.

1: مدتی فعالیت نکنید

بر اساس ادعای برخی افراد برای رفع شادوبن اینستاگرام فعالیت نکردن در اینستاگرام به مدت 3 تا 4 روز می تواند حساب کاربری را از حالت شدوبن خارج کند. در این چند روز بهتر است از انجام فعالیتی اعم از لایک ، کامنت یا حتی لاگین شدن و رود به اینستاگرام خودداری کنید. و اگر بعد از این مدت مشکلتان حل شد، برای مدتی با احتیاط و به مقدار کم فعالیت کنید.

2: برای اینستاگرام ایمیل ارسال کنید

شما می توانید در این زمان به اینستاگرام ایمیل بزنید و از قسمت report a problem مشکلات را بیان کنید. اگر برای این کار از خود اپلیکیشن اینستاگرام استفاده می کنید، می توانید مسیر زیر را دنبال کند.

Profile> right toolbar>setting>report a problem>something isn`t work

سپس در ایمیل کوتاهی به این اشاره کنید که پست هایتان دیده نمی شوند و یا هشتگ هایتان کار نمی کنند. یادتان باشد در ایمیلتان به شدوبن شدن اکانتتان اشاره نکنید.

3: حالت اکانتتان را تغییر دهید

امکان دارد این راه حل صد در صد تاثیر گذار نباشد.اما بسیاری از کارشناسان اینستاگرام بر این باورند که با تغییر حالت حساب کاربری از بیزنس به پرسونال می تواند در حل این مشکل و رفع شادوبن اینستاگرام تاثیر گذار باشد.

کلام آخر

اگر فعالیتی معمولی در فضای اینستاگرام دارید،نیازی به نگرانی برای شادوبن شدن در اینستاگرام نیست. اما اگر حساب کاربری بیزنسی و فعالی دارید، بهتر است در میزان فعالیتتان در روز دقت کنید. و در آخر اگر ندانسته به همچین مشکلی گرفتار شده اید بیش از حد نگران نباشید و سعی کنید در آینده بیشتر درباره قوانین و آپدیت های اینستاگرام آگاهی پیدا کنید. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو برای ما بنویسید.

برای مشاهده مقاله‌‌‌های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عکس نویسنده

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها