تاثیر بازاریابی اپلیکیشن ها بر روی درآمد زایی

تاثر اپلیکیشن ها بر روی جذب مخاطب و بازاریابی

امروزه دنیای رنگارنگی از اپلیکیشن ها و برنامه های مختلف تلفن‌های همراه ما رو احاطه کرده‌اند. اگر شما هم شرکت و یا کسب و کار گسترده و تخصیصی دارید، حتما این مقاله رو مطالعه کنید. در این مقاله اهمیت بازاریابی اپلیکیشن ها برای کسب و کارهای متفاوت و مزایای اپلیکیشن مارکتینگ را بیان می کنیم.

در روزگاری که راه های تجارت دیجیتال از طریق اسمارت فون ها و تلفن های همراه از هر اصل دیگری پر اهمیت‌تر و پررنگ تر عمل می کند، آموزش بازاریابی اپلیکیشن از لازمه های کسب و کار های بزرگ محسوب میشود. زیرا خرید و فروش از این راه سهل و سریع‌تر از راه های سنتی می باشد. و همچنین می‌توان گفت که در حال حاظر این استراتژی‌ها با تغییر سبک زندگی مردم بسیار سازگار‌تر شده است.

حال اپلیکیشن های موبایل سهم بسزایی در تجارت آنلاین بر عهده دارند و ساختن اپلیکیشن‌های تخصصی برای کسب و کارها امری ضروری بنظر می رسد. اما سوال اینجاست که واقعا چه نوع فعالیت‌هایی نیاز به داشتن اپلیکیشن اختصاصی دارند و این امر تا چه میزان مفید خواهد بود؟

ضرورت و اهمیت بازاریابی اپلیکیشن

سوالی که ذهن هر انسانی را به خودش مشغول میکند این است که راز افراد و برندهای موفق چیست؟

برای بررسی این عوامل می‌توان به چند مورد اشاره کرد: تلاش هدفمند و گام برداشتن در مسیری آینده نگرانه! مشاوره با افرادی که تجربه کار در بازارهای بزرگ را دارند نشان میدهد که تلکنولوژی و استفاده درست از آن می‌تواند برای همه کسب و کار همچون یک سکوی پرتاب عمل کند. و در حال حاظر مزایای اپلیکیشن مارکتینگ در این زمینه غیرقابل انکار است.

کافیه کمی در مورد برندهایی مثل زارا، استارباکس، ربکا مینکوف و هزاران برند شناخته شده دیگه مطالعه کنیم. این برندهایی که اشاره شد، با بازاریابی از طریق اپلیکیشن های اختصاصیشون تونستن فروش خودشون رو چندین برابر کنن و نسبت به رقبای خودشون پیشتاز باشن و بازار تازه رو تصاحب کنن. در حال حاظر میتوان اینطور گفت که اهمیت بازاریابی اپلیکیشن در ارایه ایده‌های خلاقانه و عملی کردن آنها است.

در ادامه به چند مورد از مزایای اپلیکیشن مارکتینگ می‌پردازیم.

اهمیت بازاریابی اپلیکیشن

اجرایی کردن ایده‌های نوین

شاید بزرگترین اهمیت بازاریابی اپلیکیشن را بتوان در ارائه خدمات به مشتریان و مخاطبان دانست. بدون شک شما با داشتن یک ایده نوین و خلاقانه می تواند به احساس نیاز بسیاری از افراد پاسخ مثبت بدهید. از آنجایی که تمامی اپلیکیشن ها بر اساس نیاز و کانسپت کارفرما و ایده‌پردازان ساخته و عرضه می شوند بنابراین دست شما برای هرگونه کاری باز خواهد بود.

انعطاف پذیری بالا

از دیگر مزایای اپلیکیشن مارکتینگ می‌توانبه این نکته اشاره کرد که اپلیکیشن‌ها انعطاف پذیری بالایی در مرحله ساخت از خود نشان میدهند. که می‌تواند تنها گزینه موجود برای بسیاری از کسب و کارها باشد. درست است که در حال حاظر وبسایت‌های اینترنتی از جایگاه مطلوبی برخوردارند و امروزه مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار میگیرند اما یک اپلیکیشن می‌تواند انعطاف پذیری بیشتری نسبت به سایر گزینه‌های مشابه داشته باشد. پس بنابراین گاهی بنا به ایده و نوع فعالیت راه اندازی اپلیکیشن بهترین گزینه محسوب میشود.

ما در مقاله "ساخت اپلیکیشن یا طراحی وبسایت، مسئله این است" به بررسی دو گزینه وبسایت و اپلیکیشن نیز پرداختیم که پیشنهاد می کنم آن را مطالعه کنید.

برقراری ارتباط بهتر با مخاطبان

اپلیکشن‌ها برای شما امکان تعامل سازنده با مشتری یا مخاطبان را فراهم میکنند. شما می‌توانید با پشتیبانی مناسب از نقاط ضعف و قدرت کارهایتان اطلاع پیدا کنید و روند فعالیت هایتان را رو به جلو پیش ببرید تا روز به روز بهتر شوید. بدون شک توجه به نحوه واکنش کاربران در بازاریابی اپلیکشن بسیار ساده و پراهمیت است.

همچنین با آنالیز رفتاری کاربران در محیط های مختلف می توان به این نکته پی برد که مخاطبان رغبت بیشتری به تعامل و نظردادن در اپلیکیشن‌ها نسبت به سایر پلتفورم‌های موجود دارند و این نیز یکی دیگر از موارد اهمیت بازاریابی اپلیکیشن میباشد.

اهمیت بازاریابی اپلیکیشن در برندینگ

برندینگ یکی مهم‌ترین عوامل شناخته شده امروزی در حوزه بیزنس است. و یکی از ارکان اصلی موفقیت هر کسب و کاری محسوب میشود. بنابراین داشتن یک اپلیکشن اختصاصی می‌تواند به برندینگ فعالیت شما حال‌ و هوایی حرفه‌ای تر ببخشد. و حوزه فعالیت‌های شما را گسترده تر از پیش کند.

دسترسی بیشتر اپلیکیشن‌ها

در حال حاظر بسیاری از افراد ساعات زیادی را برای کار با تلفن همراهشان سپری میکنند. و بدون شک دسترسی به اپلیکیشن هایی که همیشه جلو چشم ما هستند بسیار ساده‌تر از سرزدن به سایت های مختلف است. و افراد می‌توانند در هر شرایطی و حتی به صورت آفلاین به برنامه‌های موجود در سیستمشان مراجعه کنند و رویدادهای مهم آن را پیگیری کنند. پس بنابراین می توان گفت که با ساختن یک برنامه کاربردی و دیدن آموزش بازاریابی اپلیکیشن می توانید همیشه مود توجه و مقابل چشمان مخاطبانتان باشید.

آموزش بازاریابی اپلیکیشن و روند اصلی آن

همان طور که می دانید هر اقدام موفقی شامل سیر و فرایندی می باشد که عوامل اثرگذاری در آن دخیل هستند. اما سیر موفقیت و اهمیت بازاریابی اپلیکیشن ها در چیست؟ به موارد زیر به خوبی دقت کنید.

  1. بدون شک طراحی اپلیکیشن یکی از مهم ترین گام های قبل از مصرف آن محسوب می شود. استفاده از تجربه مختصصین این حوزه و سازگار کردن آن با وظایف درنظر گرفته شده برای آن می تواند در بازاریابی اپلیکیشن شما معثر باشد. درنظر گرفتن اصول UX (تجربه کاربری) و UI (رابط کاربری) از مولفه های مهم در این زمینه است.
  2. اولین گام مهم در آموزش بازاریابی اپلیکیشن این است که علاقه مندان ومخاطبان هدف، برنامه شما را پیدا کنند و از وخود شما آگاه شوند. این مرحله بسیار مهمیست که شما باید با شناخت دقیق از حوزه فعالیتی و کاربران هدف برنامه تان به خوبی آن را تبلیغ و معرفی کنید. اگر در بخش معرفی برنامه تان ناکام بمانید تضمینی برای دامه روند کاری شما وجود ندارد. پس به خوبی بر روی نشر موثر اپلیکیشنتان تمرکز کنید.
  3. فرایند بعد از تبلیغات و شناساندن آن به مخاطبان، دانلود آن است. شما باید با معرفی هرچه بهتر قابلیت‌های برنامه و شرح امکانات آن دانلود آن را از طریق مراجع مختلف همچون بازار ، مایکت، اپ استور و ... فراهم کنید.
  4. پس از مرحله ای که کاربران اپلیکیشن شما را دانلود می کنند نوبت به کار کردن با آن فرا می رسد. و شما می‌توانید برای سهولت در این کار در ابتدای شروع فعالیت های آنها از راهنماهای گرافیکی استفاده کنید و با شناساندن محیط کاربری به آنها استفاده از آن را آسان تر نمایید.
  5. آخرین و مهم ترین مرحله حفظ برنامه و تداوم در استفاده از آن است. این مرحله سرنوشت سازیست که بسیاری از اپلیکیشن ها در آن شکست می خورند. راضی نگه داشتن کاربران و فراهم کردن تجربه کاربری مثبت برای آنها از کارهای سختیست که نیاز به برنامه ریزی حساب شده و حرفه‌ای دارد. اگر شما بتوانید کاربران را راضی کنید انها برنامه شما را به دیگر افراد معرفی می کنند و فرایند بازاریابی اپلیکیشن شما با موفقیت و پیروزی بزرگی رو به رو می شود.

از کجا بفهمیم اپلیکیشن مارکتینگ چقدر تاثیرگذار بوده است؟

حال سوال مهمی پیش می آید. اگر ما تمامی این راه ها را طی کردیم، از کجا متوجه شویم که اقدامات ما در فرایند بازاریابی اپلیکیشن تا چه حد اثربخش و عملی بوده؟؟! این سوال بسیار خوبیست برای پاسخ به آن می توان گفت که:

برای تعیین میزان اثربخشی اپلیکیشن مارکتینگ از شاخصه ای به نام KPI یا Key Performance Indicator بهره می گیرند. این عبارت به معنی شاخص‌های کلیدی عملکرد می باشد. برای اندازه گیری این میزان باید نرخ دستیابی به هدف را در دوره های زمانی متفاوت مقایسه و بررسی کرد. به طور مثال اگر اپلیکیشن شما در فصل بهار به طور رسمی فعالیتش را آغاز کند شما باید تعداد جذب مشتری و دانلود این برنامه را با سه ماه بعدتان مقایسه کنید تا میزان محبوبیت و رشد آن را بسنجید.

آموزش بازاریابی اپلیکیشن

نحوه درآمدزایی از طریق اپلیکیشن

بسیاری از افراد و مشاغل از راه اندازی اپلیکیشن برای کارشان خود داری می کنند. زیرا تصور می کنند که هزینه آن نسبت به دیگر راه‌ها هنگفت است. اما بسیاری از اوقات با توجه به نوع کسب و کار و ایده اولیه برای شروع فعالیت ایجاد اپلیکیشن تنها راهیست که بودجه شما را در راه درستی استفاده می کند. زیرا این راه اگر برپایه فکر و به صورت اصولی دنبال شود شما را مستقیما به هدفتان می رساند. به دلیل اینکه تلفن‌های همراه همیشه در دسترس هستند. و درجریان قرار دادن کاربران و پیگیری رویداد های تازه از این طریق بسیار آسان تر است.

این روزها انواع برنامه های واسط فروش، آموزشی و سرگرمی بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و حتی اگر شما محصول یا محتوایی برای عرضه ندارید اپلیکیشن بستری مطمئن برای درآمدزایی است و شما حتی میتوانید بعد از جذب کاربران و پیاده سازی ایده تان در این از راه تبلیغات درآمدزایی کنید.

کلام آخر

به راستی تلفن همراه وسیله ای است که کلیه ارتباطات از طریق آن صورت می گیرد. در نتیجه پیوستن به این فناوری ، تضمینی برای نتایج مورد انتظار برای کسب و کار شما خواهد بود.

ممنون که محتوای اهمیت بازاریابی اپلیکیشن رو مطالعه کردید. لطفا نظراتتون رو برای ما بنویسید و از تجربیات خودتون برای ما بگید. برای مشاهده خدمات ما به سایت آی مهدیار سر بزنید و برای مطالعه مطالب بیشتر در وبلاگ ما اینجا کلیک کنید.

%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0628%u0639%u062F%u06CC

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

5 × چهار =