چرا استوری اینستاگرام صدا ندارد؟ + ارائه راهکار برای حل این مشکل

چرا استوری اینستاگرام صدا ندارد

چرا استوری اینستاگرام صدا ندارد یکی از سوالات پرتکراری است که توسط کاربران مطرح شده است و حل این مشکل در دست چند راهکار ساده است.

نظر شما راجع به اینکه چرا استوری اینستاگرام صدا ندارد چیست‌؟ آیا شما تا به حال با این موضوع رو به رو شده‌اید؟ برای حل این مشکل چه اقداماتی را انجام داده‌اید؟ آیا با انجام اقداماتی که در آن لحظه به ذهنتان رسید رفع مشکل صدا نداشتن استوری برایتان حاصل شد؟ همانطور که در مقالات بخش اینستاگرام آی مهدیار صحبت کردیم متوجه شدیم که استوری اینستاگرام بخش محبوب این پلتفرم است و با ارائه مقاله‌ی آموزش گذاشتن استوری در اینستاگرام به زبان ساده توانستیم تا حدود زیادی شما را با این بخش آشنا کنیم.

اما بروز یکسری مشکلات و باگ‌های استوری کاربران را کلافه کرده یکی از این مشکلات و سوالات پر تکرار کاربران این است که چرا استوری اینستاگرام صدا ندارد؟ با تیم تولید محتوای آی مهدیار همراه باشید تا راهکار‌های رفع مشکل صدا نداشتن استوری را یاد بگیرید و از این باگ رهایی پیدا کنید...

چرا استوری اینستاگرام صدا ندارد

معرفی و مرور کلی بر استوری اینستاگرام

قبل از بررسی اینکه چرا استوری اینستاگرام صدا ندارد بهتر است مروری داشته باشیم بر کلیات استوری و تنظیمات آن. در نسخه اصلی اینستاگرام برای دسترسی به استوری کافیست دایره حاوی تصویر پروفایلتان را در قسمت بالا سمت چپ بخش home لمس کنید و یا صفحه home را به راست بکشید تا بخش استوری برایتان نمایان شود. در آپدیت‌های جدیدی که اینستاگرام ارائه کرده در نوار پایین استوری شما میتوانید به پست‌ و لایو نیز دسترسی داشته باشید.

استوری اینستاگرام بستری بسیار مناسب برای تولید محتوا و جذب مخاطب و فالور هدف میباشد اما بروز یکسری مشکلات نظیر عدم نمایش استوری به کاربران‌، عدم نمایش تصاویر بصورت کامل به کاربران‌، عدم آپلود شدن استوری‌، پاک شدن خود به خودی استوری‌، صدا نداشتن استوری‌، گزارش کپی رایتینگ‌، عقب و جلو شدن صدا و تصویر در استوری توانسته کاربران را آزرده کند و کار و کاسبی یکسری کسب و کار‌ها را عقب بیندازد و باعث ضرر مالی و ریختن فالوور‌های آن پیج شود‌. در ادامه این مقاله به رفع مشکل صدا نداشتن استوری خواهیم پرداخت‌.

چرا صدا داشتن استوری‌ها برای کسب و کارها مهم است؟

برخی پیج‌ها تمام معرفی محصولاتشان را در استوری انجام میدهند‌. یکسری در استوری محتوای ویدیویی تعرف میکنند و در آن صحبت میکنند و محصولاتشان را با ارائه ویدیو معرفی میکنند مثلا در پیج‌هایی که فروش لوازم آرایشی بهداشتی دارند با محتوای ویدیویی استوری محصولاتشان را تست میکنند و از بافت و حسی که محصولات ایجاد میکنند صحبت میکنند تا معرفی بهتری را برای خریدار ارائه دهند. اگر استوری اینها صدا نداشته باشد عملا تمام زحماتشان هدر رفته است.

مثلا در پیج‌هایی که فروش عطر و ادکلن دارند غیر از ارائه ظاهر عطر باید بوی عطر را طوری توصیف کنند تا مشتری بتواند خرید بی نقصی را تجربه کند. پس رفع مشکل صدا نداشتن استوری برای این قبیل کسب و کارها بسیار ضروری است و در واقع استوری بی صدا برای این‌ها عملا یک زحمت هدر رفته است.

اما یکسری بلاگر‌های اینستاگرامی درست است که شناخته شده هستند اما برای بالا نگه داشتن اینگیجمنت ریت اینستاگرام باید یکسری استوری‌هایی ارائه دهند که جنبه‌ی سرگرمی داشته باشد. مثلا خیلی مشاهده شده که بلاگر‌ها در سفر‌هایی که میروند از مناظر زیبا و چشم نواز فیلم میگیرند و در استوری با یک موزیک ناب و آرامش بخش ارائه میدهند تا با مخاطبینشان تعامل کنند. اگر این موزیک و صدا در استوری غیر قابل دسترسی باشد عملا کال تو اکشن و محتوای تعاملی با مخاطب به مشکل میخورد پس رفع مشکل صدا نداشتن استوری برای بلاگرها نیز واجب و ضروری است.

البته کپشن نویسی تعاملی در همه این موارد مهم است که در مقاله‌ی « 30 ایده متن کپشن اینستاگرام برای افزایش تعامل با مخاطبان » به آن کامل پرداختیم اما با توجه به اینکه استوری بسیار پرطرفدار است محتوای تعاملی استوری با محتوای تعاملی پشت و کپشن زمین تا آسمان تفاوت دارد.

رفع مشکل صدا نداشتن استوری یک بار برای همیشه

1. استفاده از دکمه‌های افزایش و کاهش صدا

گاهی آنقدر سرمان شلوغ است و دغدغه داریم که پیش آمده با اینکه موبایلمان در دستمان است دنبال آن بگردیم‌! ممکن است صدا نداشتن استوری در مرحله اول این باشد که بخاطر شلوغی و دغدغه‌ها یادتان رفته صدای موبایلتان را با دکمه‌های فیزیکی که روی بدنه گوشی طراحی شده‌اند زیاد کرده باشید. پس اولین کاری که برای رفع مشکل صدا نداشتن استوری لازم است انجام دهید این است که صدای گوشی خود را به کمک دکمه‌های ولوم صدا‌، زیاد کنید.

چرا استوری اینستاگرام صدا ندارد

2. غیر فعال کردن حالت بی صدا

این مورد برای زمانی صادق است که شما بخواهید خودتان استوری بگذارید. وقتی فیلمی را در استوری آپلود میکنید در بالای صفحه شما یک تصویر بلند‌گو دیده میشود اگر روی آن یک خط کج باشد یعنی استوری شما بی صدا است و با آپلود آن هیچ صدایی نخواهید شنید. پس یکبار تصویر بلندگو را لمس کنید تا حالت بی صدا غیر فعال شود.

3. از اینکه استوری صدا دارد اطمینان حاصل کنید

گاهی دیده شده که با هیچ روشی صدای استوری پخش نمیشود. در این شرایط این احتمال را بدهید که شاید فردی که استوری را آپلود کرده کلا بی صدا آن را آپلود کرده باشد در این صورت نه گوشی و نه اکانت اینستاگرام شما مشکل دارد بلکه مشکل از فردی است که استوری را بی صدا آپلود کرده. پس رسما نیازی نیست در این شرایط برای رفع مشکل صدا نداشتن استوری اقدامی کنید.

البته هستند استوری‌هایی که نیاز به صدا ندارند مثلا فیلم‌هایی که صدا ندارند و یا تصاویری که روی آنها موزیکی بارگذاری نشده است‌. اگر هیچ نماد موسیقی بالای صفحه مشاهده نشد به این معناست که هیچ موزیکی روی آن استوری بارگذاری نشده است و عملا داستانی که میبینید از پایه بی صدا است و اکانت شما ایرادی ندارد.

4. قطع دسترسی به دستگاه‌های بلوتوثی

اگر موبایل شما از طریق بلوتوث به دستگاه‌های بلوتوثی مثل هدفون‌های بلوتوثی متصل است‌، صدای استوری را نمیتوانید از موبایلتان بشنوید. در این شرایط دسترسی بلوتوثی را غیر فعال و قطع کنید و دوباره استوری را باز کنید و بررسی کنید.

5. از برنامه های تغییر IP استفاده کنید

یکی از راهکار‌های رفع مشکل صدا نداشتن استوری این است که از برنامه های رفع محدودیت استفاده کنید که این مورد را همه ما حداقل یکبار انجام داد‌یم. برخی استوری‌ها را که باز میکنیم آلارم موزیک را بالای استوری میبینیم وقتی آن را لمس میکنیم یا روی آن کلیک میکنیم با هشداری با مضمون « This music is not available in your country » رو به رو میشویم. این یعنی موزیک در کشور شما غیر قابل دسترسی است یا به عبارتی موزیک در کشور شما مسدود است پس باید از برنامه های رفع محدودیت برای تغییر IP استفاده کنیم. تا به سروری متصل شویم که پخش این موزیک‌ها در آن کشور قانونی باشد اینگونه بدون مشکل میتوانید استوری را تماشا کنید.

6. یکبار از اینستاگرام خارج شوید و دوباره وارد شوید

از قدیم الایام اگر دستگاهی به مشکل میخورد آن را خاموش روشن میکردند و انصافا مشکل دستگاه تا حدودی رفع میشد. حالا برای اینستاگرام هم صادق است شما میتوانید برای رفع مشکل صدا نداشتن استوری اینستاگرام یک بار از اینستاگرام خارج شوید و برنامه را ببندید و دوباره وارد شوید.

الگوریتم‌های اینستاگرام در آپدیت جدید اگر نتوانند هویت شما را تشخیص دهند برخی عملکرد‌ها و آپشن‌های اکانت شما را محدود میکنند. در این شرایط بهتر است مجدد احراز هویت کنید‌. برای این کار روش زیر را دنبال کنید:

  1. از بخش پروفایل و منوی سه خطی وارد settings یا تنظیمات شوید.
  2. ساید بار را به پایین بکشید و برای خروج از اکانت خود log out را لمس کنید.
  3. سپس مجدد نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید و به اکانتتان بروید.

اگر رمز اکانتتان را فراموش کرده‌اید نگران نباشید اکانت شما از دست نخواهد رفت برای بازیابی اکانتتان از مقاله «نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌» بازید بفرمایید تا مشکل فراموشی رمز عبورتان حل شود.

7. اینستاگرامتان را به اخرین ورژن آپدیت کنید

گاهی آپشن‌های اینستاگرام بخصوص استوری در ورژن‌های قدیمی کار نمیکند به این منظور توصیه یمشود اینستاگرامتان را از سایت‌های مرجع مثل google play store آپدیت کنید. بروزرسانی اینستاگرام را جدی بگیرید چون احراز هویت در هر بروزرسانی انجام میشود پس از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری میشود.

برای بروزرسانی اینستاگرام در گوشی‌های اندرورید از گوگل پلی استور اقدام کنید برای اینکار اینجا کلیک کنید.

برای بروزرسانی اینستاگرام در گوشی‌های سیستم عامل ios از اپ استور اقدام کنید برای اینکار اینجا کلیک کنید.

8. کش اینستاگرام را پاک کنید.

برای رفع مشکل صدا نداشتن استوری میتوانید کش این برنامه را پاک کنید. این مورد برای اندروید ممکن است. گاهی اینستاگرام به دلیل حجم زیاد داده و اطلاعات دچار مشکل میشود برا حذف این موارد میتوانید کارایی برنامه را زیاد کنید پس به این منظور راه‌های زیر را دنبال کنیدتا بی نقص کش را پاک کنید:

  1. آیکون برنامه را لمس طولانی کنید.
  2. منوی اطلاعات (info) را انتخاب کنید.
  3. وارد storage & cache بروید.
  4. کش را پاک کنید.

جمع بندی

ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید. در این مقاله به اینکه چرا استوری اینستاگرام صدا ندارد و رفع مکشل صدا نداشتن استوری اشاره کردیم. اگر این مطلب برایتان مفید بوده است نظراتتان را برایمان بنویسید. اگر در این زمینه اطلاعات بیشتری دارید با ما نیز به اشتراک بگذارید.

برای مشاهده مقالات بیشتر در این زمینه از وبلاگ آی مهدیار و برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ از وبسایت آی مهدیار بازدید بفرمایید.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

شش − یک =