انتشار محتوای تکراری، عامل نابودی سئو سایت

نوشته شده توسط نگار حنیفه در دسته وبسایت تقریبا 26 مهر 1400

درباره‌ی ارزش محتوای منحصر به فرد خیلی خوب میدانید‌. محتوای تکراری یا duplicate content در سئو میتواند نفوذ کند و کار و کاسبی شما را به بزند‌. پس میتوانید حدس بزنید که کاربران به دنبال محتوایی ناب‌، جدید‌، باکیفیت‌ و عالی هستند. حالا برای حل مشکل محتوای تکراری در سایت چه باید بکنیم؟ برای این که با این مورد آشنا شوید با ما همراه باشید‌. فهرست خلاصه مطالب منظور از محتوای تکراری چیست‌؟تفاوت محتوای تکراری و محتوای کپی شده در چیست‌‌؟محتوای تکراری در سئو باعث بروز چه مشکلاتی می‌شود؟بررسی ترفند‌های حل مشکل محتوای تکراری در سایتجمع بندی منظور از محتوای…
اهمیت عدم انتشار محتوای تکراری

درباره‌ی ارزش محتوای منحصر به فرد خیلی خوب میدانید‌. محتوای تکراری یا duplicate content در سئو میتواند نفوذ کند و کار و کاسبی شما را به بزند‌. پس میتوانید حدس بزنید که کاربران به دنبال محتوایی ناب‌، جدید‌، باکیفیت‌ و عالی هستند. حالا برای حل مشکل محتوای تکراری در سایت چه باید بکنیم؟ برای این که با این مورد آشنا شوید با ما همراه باشید‌.

منظور از محتوای تکراری چیست‌؟

محتوای تکراری از نظر کیفیت هر چقدر هم عالی باشد‌؛ چیزی نمیتواند تکراری بودنش را تغییر دهد‌. حالا محتوای تکراری چیست؟ چه عاملی باعث میشود که یک محتوا تکراری جلوه کند‌؟ محتوای تکراری در واقع محتوایی است چندین بار در صفحات سایت شما تکرار شده باشد‌؛ این محتوا‌ها میتوانند شامل کلمات کلیدی تکراری و مشابه باشند‌. توصیه میشود این نوع محتوا‌ها را با اعمال تغییرات به محتواهای جدید تبدیل کنید و یا اگر این امکان میسر نیست آن را حذف کنید‌.

محتوای تکراری در سئو

تفاوت محتوای تکراری و محتوای کپی شده در چیست‌‌؟

با الگوریتم پاندا آشنا هستید‌؛ میتوان گفت این الگوریتم قاضی گوگل است‌، و خیلی راحت محتوا‌های کپی شده را تشخیص میدهد و خیلی جذی با آن‌ها برخورد می‌کند‌. اما اگر در وبسایتتان محتوای تکراری داشته باشید‌؛ جرمش به اندازه محتوای کپی شده سنگین نیست‌. در واقع محتوای تکراری برای سایتتان مشکلاتی را بوجود می‌آورند که باعث و بانی عمده این مشکلات‌، قطعا گوگل و الگوریتم‌هایش نیست‌.

محتوای تکراری در سئو باعث بروز چه مشکلاتی می‌شود؟

محتوای تکراری میتواند مالکان وبسایت‌ها را به چالش بکشد‌. میتوان گفت محتوای تکراری در سئو باعث افت رتبه سایت و رنک سایت شما می‌شود‌؛ این افت رتبه بسیار افت چشمگیری خواهد بود‌. با انتشار محتوای تکراری‌، تشخیص این محتوا‌ها برای گوگل و موتور‌های جستجو بسیار سخت خواهد شد و وقتی موتور‌های جستجو دچار مشکل شوند‌؛ نتایج نمایش داده شده به کاربران نیز به اختلال میخورد و نسخه مناسب در اختیار کاربر قرار نخواهد گرفت‌.

حل مشکل محتوای تکراری در سایت

بررسی ترفند‌های حل مشکل محتوای تکراری در سایت

  1. در سایت‌هایی که امضا دیجیتالی وجود داشته باشد‌؛ به ندرت مطالب و محتوا‌های تکراری یافت می‌شود‌. پس امضا دیجیتالی میتواند بسیار کمک کننده باشد‌؛ اینگونه که کاربران برای نویسندگان مطلب‌، امضا دیجیتالی ایجاد می‌کنند و آن مطلب به یکی از مطالب اصلی سایت و هر نوع مطلب مشابه‌، تکراری و کپی به حساب می‌آید‌.
  2. تگ کردن یکی از ترفند‌های حل مشکل محتوای تکراری در سایت‌هاست‌. اگر کاربری قصد داشت که از محتوای شما و یا محتوای مشابه محتوایی که تولید کرده‌اید‌؛ استفاده کند میتوانید لینک سایتی که آن مطلب در آن وجود دارد را تگ کنید‌. این گونه سایت خاطی شما نخواهید شد‌ و رتبه سایت شما پایین نخواهد آمد‌.
  3. استفاده از مطالب سایت‌های تضاد از ترفند های حل مشکلات محتوای تکراری در سایت‌هاست‌. اینگونه که شما باید مطالب و مقالات وبسایت‌ها را بخوانید‌‌ و از آنها ایده بگیرید و یا مطالب را به زبان اصلی بخوانید و آن‌ها را ترجمه کنید اینگونه دیگر درگیر مطالب تکراری نخواهید شد‌.
  4. تولید محتوا‌های کامل میتواند از مطالب تکراری جلوگیری کند‌. پس سعی کنید از مقاله‌های تکراری و ناقص پرهیز کنید و در مطالبتان اطلاعات کامل را در اختیار کاربران قرار دهید‌.
  5. از ریدایرکت‌های 301 استفاده کنید‌. ریدایرکت ها مطالب تکراری سایت شما را به صفحه‌ای معین منتقل میکند‌. با این کار تمامی ترافیک‌ها و بازدید‌ها در یک صفحه جمع خواهد شد و این کار به بهتر شدن رتبه سایتتان کمک خواهد کرد‌.
  6. اگر امکان استفاده از ریدایرکت را ندارید از تگ کنونیکال استفاده کنید‌. با این تگ میتوانید به موتور‌های جستجو بگویید که شما متوجه مطالب تکراری هستید و به وجود آن مطلب نیاز دارید و نمیخواهید آن را حذف کنید‌. در این شرایط گوگل بیخیال سایت شما خواهد شد‌. این روش چون با ربات‌های گوگل ارتباط دارد‌؛ مورد شما را درک کرده است و با صفحات شما برخورد نخواهد کرد‌.

جمع بندی

ممنون که تا انتهای مطالب با ما همراه بودید‌. در این مقاله به محتوای تکراری در سئو و حل مشکل محتوای تکراری در سایت اشاره شد‌؛ اگر درباره‌ی این مطالب اطلاعاتی دارید خوشحال میشویم که با ما به اشتراک بگذارید‎‌. اگر به دنبال مطالب بیشتر هستید از وبلاگ ای مهدیار و برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خدمات دیجیتال مارکتینگ از وبسایت آی مهدیار دیدن کنید‌.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار 😍

کلی مطالب و ترفند های باحال و از دست ندی !!

blank
عکس نویسنده

نوشته شده توسط نگار حنیفه

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها