دلایل دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام و راهکارهای رفع این مشکل

دلایل دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام

دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام یا غیرفعال شدن پیج اینستاگرام این روزها به یک مشکل بزرگ برای کاربران این برنامه تبدیل شده است. امروزه با توجه به گسترده شدن ارتباطات و حتی کسب و کار در در شبکه های اجتماعی، اینستاگرام به عنوان یکی از مناسب ترین بسترهای فعالیتی شناخته شده. که مخاطبان بسیار زیادی از سراسر جهان دارد. مطمعنا شما هم از این برنامه استفاده های زیادی میکنید. اما تصویر کنید روزی به سراغ پیجتان میروید و با پیام "your account has been disabled for violating our terms" رو به رو میشوید!

در این ‌صورت نمی‌توانید به اکانت‌تان وارد شوید و به آن هیچ دسترسی نخواهید داشت. واقعیتی که وجود دارد تعداد زیادی از افرادی که دچار این مشکل شده اند. کسانی که از قوانین و محدودیت های اینستاگرام و به صورت کلی شبکه های اجتماعی اطلاع کافی ندارند و همین موضوع منجر به حذف پیج اینستاگرام یا دیسیبل شدن آن ها می‌گردد.

به همین دلیل است دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام میتواند اتفاق بسیار ناگواری برای پیج های فعال در اینستاگرام باشد. اما حقیقت این است که اجتناب از این اتفاق نیز کار چندان دشواری نیست. و میتوان با کسب اطلاعات بیشتر درباره قوانین این برنامه از غیر فعال شدن حساب کاربری جلوگیری کرد.

الگوریتم های اینستاگرام میتوانند گاها سختگیر و حساس باشد. بنابراین بهترین راهکار برای در امان ماندن از مشکلات و جریمه شدن حرکت در محدوده امن و چارچوب تعیین شده توسط کارشناسان این حوزه است. نگران نباشید. در این محتوا از آی مهدیار ما به برخی از اشتباهاتی که منجر به غیر فعال شدن پیج شما میشود و راهکار های حل این مشکل میپدازیم...

اصلی ترین علت های دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام چیست؟

علت غیرفعال شدن پیج اینستاگرام مواردی مشخص هستند که به طور کلی دو دسته از این دلایل وجود دارد که دسته اول با توجه به نحوه فعالیت شما اتفاق می افتد و دسته دوم از اختیارات شما خارج است.

به صورت تیتروار مواردی مثل:

  • بی توجهی به قوانین کپی رایت در اینستاگرام
  • ریپورت شدن و گزارش تخلف از طرف مخاطبان به صورت مداوم
  • فعالیت اغراق آمیز و بیش از حد در طی روز به صورت اسپم
  • استفاده از آی پی های مختلف برای ورود به اینستاگرام
  • انتشار محتوای غیر اخلاقی و برخلاف قوانین این برنامه
  • استفاده از ربات هایی که به صورت غیرانسانی و بیش از حد مجاز فعالیت میکنند
  • انجام اقداماتی مثل خرید لایک، فالور و یا کامنت

مواردی که به آن اشاره کردیم از نکته هایی است که شما میتوانید با رعایت آنها از دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام جلوگیری کنید. و پیروی از آنها بسیار ساده است. الگوریتم های اینستاگرام یا گوگل به نحوی طراحی شده اند که از شما تنها فعالیت اورگانیک و شرافتمندانه را انتظار دارند. و شما میتوانید بدون انجام کار خاصی و یا هزینه های زیاد در آنها دیده شوید.

در ادامه دقیق تر به این موارد خواهیم پرداخت تا به این نتیجه برسیم پرهیز از چه کارهایی میتواند از غیرفعال شدن پیج اینستاگرام جلوگیری کند.

دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام

دسته اول:

سالهات که روش هایی همچون خرید فالور فیک و یا لایک از روش های منسوخ شده و بسیار قدیمی در اینستاگرام مارکتینگ میباشد. اما متاسفانه همچنان بسیاری از افراد از این روش‌ها استفاده میکنند تا بتوانند یک شبه به عددی بالا دست پیدا کنند. کارهایی از این قبیل میتواند نتایج بسیار زیان باری همچون شدوبن شدن و یا اکشن بلاک شدن در اینستاگرام را در پی داشته باشد.

حق کپی رایت:

عدم توجه به قانون کپی رایت و حق مالکیت آثار یکی از رایج‌ترین دلایل دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام پیج های ایرانی است. زیرا متاسفانه افراد کمی با این قوانین آشنایی دارند و بیشتر افراد روش های رعایت حق کپی رایت را به درستی نمی دانند. این قانون فعالان برنامه را ملزم میکند تا آثار سایر افراد را بدون قید نام آنها منتشر نکند. این موضوع شامل موسیقی ها، عکس ها، آثار هنری و محتواهای ویدیویی میباشد. دقت کنید برای رعات حق کپی رایت نام خالق اثر باید درج شده باشد و یا پیج رسمی فرد در قسمتی تگ یا منشن شده باشد.

ممکن است شما نیز با این مسئله مواجه و یا از فرد دیگری شنیده باشید که برخی از پست یا استوری ها به دلیل حق کپی رایت منتشر نمیشوند. ما در محتوای "بررسی صفر تا صد قانون کپی رایت اینستاگرام و راهکارهای رعایت آن" به طور کامل به این موضوع اشاره کردیم. که شما میتوانید اطلاعات بیشتر درباره آن را مطالعه نمایید.

فعالیت اسپم گونه و اغراق آمیز:

فعالیت اسپم گونه یا اسپمینگ یکی از خطرناک ترین و متاسفانه متداول ترین اقدامات در اینستاگرام میباشد. این کار به فعالیت هایی گفته می شود که شما یک یا چند عمل را در بازه زمانی به صورت تکراری یا مشابه انجام می دهید. در صورتی که فعالیت شما به شکلی اغراق آمیز و غیر انسانی باشد اینستاگرام به صحتت کار شما شک میکند و در صورت تداوم در این کار دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام مواجه خواهید شد.

بطور مثال انتشار کامنت تبلیغاتی گسترده ، فرستادن پیام های زیاد در دایرکت برای تعاد بسیاری از افراد در روز و یا انتشار پست های تکراری و… باعث اسپم شناخته شدن پیج شما می شود. حتی اگر در روز به تعاد زیادی را پیام های دایرکت توسط افراد مختلف و جدید پاسخ دهید میتوانید به صورت اسم شناسایی شوید. بنابراین میتوان به این نتیجه رسید که انتشار پیام های تبلیغاتی زیاد در بخش کامنت پیج های مختلف نتنها باعث جذب فالوور نمیشود بلکه بسیار آسیب رسان است.

در نتیجه عدم توجه به این موارد منجر به بسته شدن پیج شما خواهد شد. پس سعی کنید به جای استفاده از این روش های تبلیغاتی به تولید محتوای درست و مخاطب پسند روی بیاورید. زیرا فعالیت های اسپم گونه یکی از دلایل اصلی برای اکشن بلاک شدن هستند.

دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام

انتشار محتوای ناهنجار:

یکی دیگر از دلایل دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام، استفاده از تصاویر نامناسب و بر خلاف قوانین اینستاگرام است. این تصاویر میتواند محتوایی جنسی و یا تصویری حاوی مفاهیم نژاد پرستانه یا خشونت آمیز باشد. اینستاگرام به دلیل داشتن کاربرانی با رنج سنی متفاوت شدت با این گونه پست ها شدیدا مخالف است. شما اگر پستی را بگذارید که در آن اتفاقات خلاف قوانین رخ دهد، هوش مصنوعی اینستاگرام آن را تشخیص می دهد و پست را به صورت اتوماتیک پاک می کند. این اعمال از جمله مواردی هستند که باعث دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام شما خواهد شد.

علاوه بر این انتشار محتوای نامناسب می تواند زمینه ساز بلاک و یا ریپورت شدن پیج از طرف مخاطبان شود. که این اقدامات الگوریتم های این برنامه را نسبت به صفحه شما حساس میکند و احتمال جریمه شدن را به شدت افزایش میدهد.

استفاده از روش نامتعارف برای جذب فالوور:

در حال حاضر بسیاری از پیج های اینستاگرامی از را هکارهای نامناسبی برای جذب فالور استفاده میکنند. یکی از این کارها فعالسازی ربات ها است. متاسفانه بسیاری از ربات های طراحی شده برای اینستاگرام فعالیتی بی نتیجه و یا اسپم گونه دارد که میتواند صفحه شما را با مشکلاتی رو به رو کند. در این بین برخی از ربات ها بر اساس نوع طراحی پیام های تبلیغاتی گسترده ای ارسال می کنند که مجددا به دلیل فعالیت اسپم گونه مقدمه خوبی برای غیرفعال شدن پیج اینستاگرام شما میباشد.

همانطور که اشاره شد خرید لایک و بالور نیز به هیچ عنوان توصیه نمیشود. و بهترین راهکار شناخته شده برای توسعه و معرفی بیشتر کسب و کارتان انتسار پست و یا استوری های تبلیغاتی در سایر پیج های مرتبط و یا هم حوزه با شما است. زیرا تعامل با این افراد میتواند به رشد اورگانیک پیجتان منجر شود.

فروش موارد ممنوعه:

بدیهی است که شما در اینستاگرام حق فروش اسلحه، مواد مخدر، تسیحات نظامی و سایر موراد ممنوعه را ندارید. این مورد به شدت خلاف قوانین اینستاگرام است و میتواند پیج شما به طور کامل ببندد. پس سعی کنید همچین مواردی را در اینستاگرام به فروش نرسانید و یا تبلیغاتی در این زمینه انجام ندهید. این را نیز توجه کنید که فروش اسلحه در ایران غیر قانونی است و باعث پیگیری قضایی و جریمه خواهد شد. همچنین توزیع و عرضه انواع مواد مخدر نیز ممنوع است.

نحوه بازگردانی اکانت دیسیبل شده

مرحله 1: در ابتدا شما زمانی که قصد دارید وارد پیج اینستاگرامتان شوید یا login کنید با پیام زیر مواجه میشوید:

Your account has been disabled for violating our terms. Learn how you may be able to restore your account.” 
این عبارت به این معناست که اینستاگرام پیج شما را به دلیل عدم پیروی از مقرراتشان محدود کرده است. به همین دلیل شما قادر به ورود به پیجتان نخواهید بود و سایر افراد نیز نمی توانند صفحه شما را مشاهده کنند. در ادامه از شما میخواد که اگر اشتباهی پیش آمده اینستاگرام را درجریان بگذارید تا پیج شما را فعال و پروسه بازگردانی اکانت دیسیبل شده را انجام دهند.

مرحله 2: در ادامه شما باید گزینه Please let us know را انتخاب کنید. اینتاگرام صفحه دیگری را با این متن به شما نشان میدهد:

If you believe your account was deactivated by mistake, please provide the following information, so we can investigate. Please only submit this form if your account was deactivated for not following Instagram’s Community Guidelines and you believe this was a mistake. If you can’t access your account for a different reason, please return to the Help Center to find the appropriate place to report your issue.

این به معنای آن است که اگر باور دارید حسابتان به صورت اشتباهی غیر فعال شده است این فرم را تکمیل کنید. اما اگر فکر میکنید حساب شما به علت دیگری از دسترس خارج شده است به help center اینستاگرام رفته و مشکلتان را گزارش دهید. در ادامه صفحه به شما دو گزینه yes و no نمایش داده میشود.

مرحله 3: بر روی گزینه yes بزنید و پیام را از طریق گزینه send اسال کنید.

مرحله 4: در گام بعدی اینستاگرام از شما اطلاعات بیشتری میخواد بنابراین شما باید نام کاملتان، یوزرنیم، آدرس ایمیل، کشور و... را وارد کنید.

مرحله 5: حال در این مرحله اینستاگرام از شما مدارکی مبنی بر درستی کارتان را میخواهد تا آنها را مورد بررسی قرار دهد. اگر قصد ندارید اطلاعاتی را با آنها به اشتراک بگذارید بر روی گزینه ‘I understand I can’t get help with my account if I haven’t uploaded a valid document supporting my business’. بزنید. و پیام را ارسال کنید.

مرحله 6: حال ایمیلی برای شما ارسال میشود و باید اطلاعات بیشتری را برای اینستاگرام ارسال کنید تا به آنها تضمین دهید یک فرد حقیقی هستید نه یک ربات. این ایمیل از شما میخواد کد ارسال شده در متن را به همراه نام خودتان و نام کاربری بر روی یک کاغذ بنویسید و در حالی که آن را در دست گرفته اید عکسی از خودتان با فرمت JPEG ارسال کنید. توجه داشته باشید برای بازگردانی اکانت دیسیبل شده این تصویر نباید محو و تار باشد.

اگر این کار به درستی انجام شود یک پیام دیگر از اینستاگرام دریافت میکنید و به شما اعلام میشود که حساب شما به حالت عادی برگشته است. حال شما میتوانید مجددا از اینستاگرام استفاده کنید. شما میتوانید این کار را 2 تا 3 بار امتحان کنید.

یک نکته قابل توجه :

درصورتی که طی ۲ هفته جوابی دریافت نکردید سعی کنید چندین بار با فاصله به support@instagram.com ایمیل بفرستید و مشکل‌تان را با ذکر این‌که بی‌دلیل اکانت‌تان بسته شده است، بیان کنید.
در ایمیلی که ارسال می کنید سعی کنید توضیح دهید که اکانت شما بی دلیل غیرفعال شده است.

نکته مهم: بررسی توسط اینستاگرام و بازگشت پیج حداقل ۲ روز و حداکثر ۲ هفته زمان می برد پس تا دریافت پاسخ صبور باشید.

همچنین شما میتوانید با پر کردن اطلاعاتتان از طریق این لینک گزارش غیرفعال شدن پیج اینستاگرام خود را بدهید تا مورد بازبینی قرار بگیرد.

پاسخ به سوالات متداول غیرفعال شدن پیج اینستاگرام

چرا پیج اینستاگرام من به صورت ناگهانی غیر فعال شده؟

اکانت هایی که از قوانین اینستاگرام پیرو نمی کنند می توانند به صورت ناگهانی و بدون هیچ اخطاری دیسبیل شوند.

دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام به چه معناست؟

disable شدن اکانت ایسنتاگرام به معنای آن است که پیج شما و تمامی پست‌ها، کامنت‌ها و لایک‌ها غیر قابل مشاهده خواهند بود.

جمع بندی

در این محتوا سعی کردیم تا با بررسی دلایل دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام و راهکار های موثر برای بازگردانی اکانت دیسیبل شده به شما در رفع غیر فعال شدن پیجتان و جلوگیری از این اتفاق کمک کنیم. امیدواریم از این محتوا لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیاتتون رو درباره این مسئله با ما به اشتراک بگذارید.

برای مشاهده مقاله های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

یک پاسخ به “دلایل دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام و راهکارهای رفع این مشکل”

larisa maleki

ممنون ازشما🌺

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

4 + یک =