بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند

دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام

درباره‌ی ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام چه میدانید؟ امروزه کسب درآمد و گذران معیشت برای مردم کمی سخت و دشوار شده است‌. به ظهور شرایط کنونی که ویروسی در حد ماکرومتر جهان را مختل کرده‌، گذران معیشت را به مراتب سخت تر و بسیاری از کسب و کار ها را ورشکست کرده است‌.

اما اپلیکیشن هایی نظیر اینستاگرام توانسته مردم را از این وضعیت اسفناک نجات دهد و تا حدودی راهی برای کسب درآمد را برای کاربران خود فراهم کرده است‌. شما هم اگر به دنبال کسب درآمد از اینستاگرام هستید توصیه می شود با ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام آشنا شوید تا بتوانید کسب و کار موفقی داشته باشید‌.

اگر به دنبال کسب درآمد از اینستاگرام هستین‌؛ با ما همراه باشید‌. در ابتدای کار می خواهیم با انواع پیج‌های اینستاگرامی آشنا شویم‌.

انواع پیج‌های اینستاگرامی

اگر بخواهیم با ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام آشنا شویم ابتدا باید صفحات و اکانت های اینستاگرام را به تفکیک کارایی دسته بندی می شوند را بشناسیم که می‌توان گفت که ۳ نوع پیج داریم:

پیج کاری اینستاگرام

۱‍. بیزینس business

شاید برایتان پیش آمده باشد که در هنگام گشت و گذار در اینستاگرام با پیج‌هایی برخورد کرده باشید که ظاهری متفاوت از دیگر پیج ها داشته باشند‌. اگر به دنبال ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام هستید‌؛ باید این صفحات را بشناسید و تشخیص دهید‌. از ویژگی‌های بارز این صفحات داشتن گزینه‌های تماس‌، آدرس‌، ایمیل در بالای صفحه هستند‌.بدانید که این صفحات در ابتدا اکانت های معمولی بودند که به مرور به حالت بیزینس درآمده‌اند‌.

۲‌. کریتور creator

اکانت‌های کریتور در کنار اکانت‌های بیزنسی فعالیت می کنند‌. اکانت کریتور برای رفع نیاز مخاطبین اکانت‌های بیزینسی ایجاد می‌شوند‌. اکانت کریتور معمولا به کاربرانی تعلق می گیرد که بیش از ۱۰ هزار نفر فالوور داشته باشند و اینستاگرام این اکانت ها را بیشتر در دسترس اینفلوئنسر‌ها قرار می‌دهد‌. از ترفندهای پیج کاری اینستاگرام دانستن این موارد است‌.

۳‌. شخصی private

اکانت های شخصی‌، اکانت‌هایی هستند که عموم مردم جهان از آن استفاده می کنند و شکل اولیه اکانت‌های بیزینسی و کریتور میباشد‌. این اکانت‌ها بسیار معمولی و برای افراد زیادی جنبه سرگرمی و اشتراک گذاری مطالب را دارد‌.

بعد از آشنایی با انواع اکانت‌ها‌، نوبت به دانستن بایدها و نباید‌های ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام است‌.

بررسی چند مورد از ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام

از نظر شما چه پیج‌هایی می‌توانند در کار خود موفق تر باشند؟ علت رقابت بالای پیج های کاری در چیست‌؟ شاید جواب این سوال در دانستن یکسری ترفند‌هاست که رعایت آن موجب تمایز آنلاین شاپ‌ها از هم شده است‌.

در ادامه به این موارد اشاره خواهیم کرد:

ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام

۱‌. خلاقیت

تفاوت بشریت در خلاقیت است‌. شما با به کار گیری ذهنتان می توانید بهترین‌ها را خلق کنید‌. شما می‌توانید از خلاقیتتان استفاده کنید تا محتوای ارزشمندی را تولید کنید و اینگونه معجزه جذب فالوور های هدف را در کوتاه ترین زمان ممکن خواهید دید‌.

۲‌. علاقه

اولین مرحله‌ی کسب و کار علاقه است‌. برای شروع هر کاری علاقه حرف اول و آخر را می‌زند‌. توصیه میشود اگر به چیزی علاقه ندارید به هیچ عنوان به دنبالش نروید‌. بی میلی نادیده گرفتن اولین و مهم ترین ترفندهای پیج کاری اینستاگرام است‌.

۳‌. روابط عمومی

اینستاگرام فضایی صمیمیست که افراد زیادی برای اوقات فراغت خود این فضا را انتخاب کرده‌اند‌. خود برنامه اینستاگرام برای افزایش روابط میان کاربران در آپدیت‌های جدید خود آپشن‌هایی نظیر استوری‌، کامنت و ... را در نظر گرفته است‌ تا اینگیجمنت ریت اینستاگرام افزایش پیدا کند‌. به آنلاین شاپ ها توصیه میشود که کار خود را فقط با پست گذاری پیش نبرند و با مخاطبانشان از طریق آپشن‌های اینستاگرام تعامل کنند تا فضای کاری از فضای خشک و جدی وارد جوی صمیمانه شود‌. البته توجه کنید که در این کار زیاده روی نکنید و از این فرصت برای شناخت سلایق مخاطبان خود جهت توسعه کسب و کارتان خوب استفاده کنید‌.

۴‌. درباره ما

برای مخاطبان شناخت کسانی که از آن‌ها خرید می شود بسیار مهم است و مخاطبانتان مدتها شما را زیر نظر دارند تا از شما خرید داشته باشند و تمامی روند پیجتان را آنالیز می کنند‌ و این گونه ای اعتبار سنجی به شمار میرود. پس توصیه میشود در خش هایلایت های پیجتان یک هایلایت درباره خودتان تعبیه کنید تا آشنایی مخاطبانتان با شما در کمترین زمان ممکن میسر شود‌. اینگونه مهمترین مولفه ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام را به جا آورده‌اید‌.

۵‌. محتوای همه پسند

شما در تولید محتوا باید سلیقه و در کنار آن حوصله همه افراد را در نظر بگیرید‌. مخاطبان شما شامل افراد بی حوصله‌، با حوصله‌، غمگین‌، خوشحال و ... هستند. پس برای احترام به وقت و زمان مشتری قیمت اجناس را در زیر پست‌ها ذکر کنید و سعی کنید اطلاعات کامل را در پست ها درج کنید تا مشتری بین پیام ها منتظر جوابگویی نماند و نهایت با اتمام موجودی رو به رو نشود‌.

۶‌. فالوور‌های فیک

فالوور‌های فیک از راه هایی است که دیگر به کارتان نخواهد آمد و از ترفندهای پیج کاری اینستاگرام است که دیگر قدیمی شده است که صد البته باعث از بین رفتن اعتماد مخاطب می شود‌. پس به هیچ وجه از فالوور‌های فیک استفاده نکنید چون برایتان مشکل ساز خواهد بود‌.

۷‌. جلوه بصری

سعی کنید برای پیج کاریتان یک تم مشخص را در نظر بگیرید که برای کاربران چشم نواز باشد‌؛ بطوری که اگر تصاویر شما را دیدند بدون نگاه کردن به نام و آی دی تشخیص دهند این تم متعلق به پیج شماست‌. اینگونه ذهن مشتری و مخاطب شکل می‌گیرد و نظم کاری شما معروف می‌شود‌. پس برای اینکه چهره پیج شما چشم نواز باشد از چیدمان مرتب و عکس ها وفیلم های با کیفیت استفاده کنید و پست هایتان را در سر زمان مشخص و گاهی با نظر سنجی از مخاطبانتان در استوری منتشر کنید‌.

8. بخش Reach

نظارت بر عملکردتان در اینستاگرام یکی از مهم ترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام محسوب میشود. امروزه اینستاگرام میتواند اطلاعات مهم و آمار دقیقی را در اختیار صاحبان پیج های بیزنسی قرار دهد. قسمت ریچ در اینستاگرام به شما نشان میدهد چه تعدادی از افراد پست های شما را دیده اند و این افراد بیشتر متعلق به کجا و در چه محدوده سنی هستند. با کسب داده و اطلاعات بیشتر درباره مخاطبانتان بدون شک میتوانید محتوای تاثیرگذارتری برای آنها تولیدی کنید و یا نحوه ارائه محصولاتتان را بهبود ببخشید. این کار میتواند بر روی برندینگ کار شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

آنالیز داده های بخش reach در ینستاگرام میتواند به شما برای نحوه ارائه محتوا، بررسی روند سعودی و نزولی، استفاده از کال تو اکشن ها یا CTA، انتخاب موضوع و ... کمک کند. برای کار یکی از پست هایتان را انتخاب کرده و گزینه View Insights را انتخاب کنید صفحه ای که به شما نمایش میدهد مهم ترین داده هایی است که باید تحلیل کنید. به یاد داشته باشید برای استفاده از این قابلیت حتما باید حساب کاری یا بیزنس پروفایل اینستاگرام را داشته باشید.

9. ریلز اینستاگرام

ریلز اینستاگرام یکی از مهم ترین بخش هایی است که علی رقم تازه اضافه شدن به این برنامه توانسته اهمیت ویژه ای در جذب مخاطب داشته باشد. بخصوص استفاده از ای قابلیت ها برای پیج کاری اینستاگرام بسیار مهم و ضروری مفید است. ازین رو در محتوای "هر آنچه باید درباره ریلز اینستاگرام بدانید" پرداختیم که پیشنهاد میکنم آن را مطالعه کنید. ریلز های آموزشی، سرگرمی و درنظر گرفتن ایده های ساخت ریلز اینستاگرام میتواند برای کسب و کار شما همچون یک سکوی پرتاب باشد. زیرا سالهاست که توجه کاربران به محتواهای ویدیویی انکار ناپذیر است. افزایش نرخ تعامل پیج ها یکی از دلایلی است که باید استفاده ریلز را شروع کنید.

10. زمان پست گذاری

پیدا کردن زمان مناسب برای انتشار پست ها میتواند در بهتر دیده شدن آنها برای دریافت لایک و کامنت های بیشتر نقش پررنگی داشته داشته باشد و به عنوان تاثیرگذارترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام معرفی شود. این کار میتواند مخاطبان را بیشتر با محتوای شما درگیر کند. به همین دلیل ضروی است که در درجه اول مخاطبانتان را به بهترین شکل شناسایی کنید. و تحلیل کنید کدام زمان برای گروه سنی، شغل و یا موقعیت زمانی دنبال کنندگان شما مناسب تر است.

برای این کار میتوانید مجددا به بخش Insights اینستاگرام از بخش تنظیمات رفته و اطلاعات بیشتری کسب کنید. بهتر است انتشار پست هایتان را به صورت مداوم و روتین در یک ساعت خاص تنظیم کنید. تا امادگی بیشتری به افراد بدهید.

11. ذخیره کردن

امروزه ذخیره کردن پست ها توسط کاربران در الگوریتم های اینستاگرام بسیار مهم و جزء ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام است. به همین دلیل است که به تازگی شاهد آن هستیم که اکثر پیج کاری اینستاگرام تاکید بسیار زیادی به سیو شدن محتواهایشان دارند. و مخاطبانشان را به این کار تشویق میکنند. ذخیره کردن پست ها معیار مهمی است که میتواند به پیج شما ارزش و اعتبار ببخشد و باعث بیشتر دیده شدن پست ه و یا حتی نمایش محتوا در اکسپلور شود.

راهکار افزایش ذخیره محتوا:

پیشنهاد میکنیم باری بالا بردن نرخ save محتوایی را ارائه کنید که کاربر لازم بداند دوباره به آن مراجعه کند. بنابراین دادن اطلاعات و محتوای مفید و کاربردی میتواند ایده بسیار خوبی باشد. پس پستی منتشر کنید که به عنوان یک مرجع ارزش دوبار دیده شدن را داشته باشد.

جمع بندی

در این مقاله با انواع پیج کاری اینستاگرام و ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام پرداختیم‌. اگر در این زمینه اطلاعات و پیشنهاداتی دارید خوشحال میشویم با ما به اشتراک بگذارید‌. ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید برای مشاهده مقالات بیشتر از وبلاگ آی مهدیار و برای کسب اطلاعات بیشتر از وبسایت آی مهدیار دیدن کنید‌.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

4 + بیست =