تاثیر محتوای بنیادی در سئو‌ و بازدید جادویی است

نوشته شده توسط نگار حنیفه در دسته تولید محتوا تقریبا 1 ماه قبل

تاثیر محتوای بنیادی در سئو اینگونه قابل درک است که بنیادی‌ترین مقالات وب‌سایتتان را ساپورت میکنند و اینگونه آن مقاله بیشتر دیده میشود و بازدید میگیرد‌. تاثیر محتوای بنیادی در سئو چگونه است‌؟ آیا محتوای سنگ‌بنا میتواند برایتان ورودی بگیرد‌؟ اگر صاحب وب‌سایت و یا حتی پیج‌های اینستاگرامی هستید به نظرتان کدام محتوایتان میتواند لقب محتوای cornerstone را بگیرد‌؟ آیا میتوان گفت که محتوای بنیادی همان هسته محتوا‌ها و وب‌سایت‌های پویاست‌. با تیم آی مهدیار همراه باشید تا درباره‌ی محتوای بنیادی بیشتر بدانید… فهرست خلاصه مطالب محتوای بنیادی یا محتوای سنگ بنا ( cornerstone content ) چیست‌؟بررسی ویژگی‌های محتوای سنگ…
تاثیر محتوای بنیادی در سئو

تاثیر محتوای بنیادی در سئو اینگونه قابل درک است که بنیادی‌ترین مقالات وب‌سایتتان را ساپورت میکنند و اینگونه آن مقاله بیشتر دیده میشود و بازدید میگیرد‌.

تاثیر محتوای بنیادی در سئو چگونه است‌؟ آیا محتوای سنگ‌بنا میتواند برایتان ورودی بگیرد‌؟ اگر صاحب وب‌سایت و یا حتی پیج‌های اینستاگرامی هستید به نظرتان کدام محتوایتان میتواند لقب محتوای cornerstone را بگیرد‌؟ آیا میتوان گفت که محتوای بنیادی همان هسته محتوا‌ها و وب‌سایت‌های پویاست‌. با تیم آی مهدیار همراه باشید تا درباره‌ی محتوای بنیادی بیشتر بدانید…

محتوای بنیادی یا محتوای سنگ بنا ( cornerstone content ) چیست‌؟

قبل از بررسی تاثیر محتوای بنیادی در سئو ابتدا با مفهوم محتوای بنیادی آشنا خواهیم شد‌. بطور کلی محتواهای بنیادی همان طور که از اسمشان پیداست بنیاد و هسته‌ی وب‌سایت شما هستند‌. به زبان ساده‌تر این قبیل محتوا‌ها از دسته‌ی بهترین محتواهای شما هستند که میتوانند چند ویژگی داشته باشند‌‌. که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت‌.

بررسی ویژگی‌های محتوای سنگ بنا

  1. این مقالات بنیادی در رتبه‌های بالای گوگل قرار گرفته‌اند که در نتایج گوگل دارای جایگاه و رنک خوبی است‌.
  2. این دسته مقالات شامل مقالات خبری‌، مقالاتی با طول نسبتا بلند‌، مقالاتی با موضوعات خاص و پر بازدید هستند‌.
  3. محتوای سنگ‌بنا اطلاعات کامل و جامعی را در اختیار کاربر قرار میدهد و نیاز کاربر را بطور کامل برطرف میکند‌.
  4. این محتواها کاملا کاربر محور است و تمرکز آن بر تبلیغ و یا به فروش رسیدن آن محصول و کالا نیست بلکه میخواهد اطلاعات دقیقی را در اختیار کاربر قرار دهد‌.
  5. محتوای بنیادی محتوای همیشه به روز و آپدیت است‌.
  6. این محتوا در بین پرطرفدارترین و پربازدیدترین کلمات اصلی‌؛ رتبه خوب و ورودی خوبی را دریافت کرده است‌.

چگونه محتوای cornerstone بنویسیم‌؟

نحوه نگارش محتوای سنگ بنا را با 4 روش بررسی خواهیم کرد:

1‌. انتخاب بهترین پست

در انتخاب بهترین پست باید تامل ویژه کنید‌. ویژگی‌های بهترین پست باید با ویژگی‌های محتوای بنیادی مشترک باشد و بتواند نیاز کاربر را رفع کند و کاربر محور باشد و کاربر را به سمت استفاده از خدمات و بازدید از دیگر مطالب سوق دهد‌.

2. انتخاب کلمه کلیدی

گفتیم که محتوای cornerstone قطعا محتوایی است که پیروز رقابت کلمات کلیدی پرطرفدار است‌. پس میتوان نتیجه گرفت که محتوایی که انتخاب کلمه کلیدی‌اش با حساس و دقت باشد؛ قابلیت محتوای بنیادی شدن را دارد‌. پس محتوایتان را بر سر رقابتی‌ترین کلمات کلیدی بهینه کنید و بنیادی شدن را تجربه کنید‌.

3‌. بازنویسی محتوا

بازنویسی با دوباره‌نویسی دو مقوله‌ی کاملا جدا هستند‌. برای متن بنیادی لازم است محتوایتان را به‌ صورت جذاب و همه پسندی بازنویسی کنید و توضیحات تکمیلی مورد نیاز را به آن اضافه کنید چون مقالات بنیادی طویل هستند اما از زیاده‌گویی به دور‌اند و همچنین پشت هر کلمه‌اش هدف خوابیده است‌. در کنار بازنویسی محتوا اهمیت بروزرسانی را فراموش نکنید‌.

4‌. کلید واژه‌ی طویل را به راس پیوند دهید

اگر مقاله بنیادی خود را پیدا کردید باید حواستان باشد که به گوگل اطلاع دهید که فلان مقاله از مقاله‌های مهم شماست و در ادامه مقاله‌های مرتبط و طولانی را به مقالات بنیادیتان لینک دهید‌.

تاثیر محتوای بنیادی در سئو

لزوم استفاده از محتوای بنیادی برای سئو و بهینه سازی در چیست‌؟

فاکتور‌های مهمی در استراتژی محتوا نقش دارند که یکی از این فاکتور‌ها محتوای بنیادی است‌. در نظر بگیرید وقتی بر سر یک کلمه کلیدی رقابت تنگاتنگ میشود‌؛ فاکتور‌های دیگری باید به کمک گوگل بیاید تا رنک دهی به مقالات با عدالت انجام شود‌. در این جور مواقع حرف اول را محتوای بنیادی میزند‌.

حالا سوال اینجاست که چگونه از محتوای بنیادی منتشر شده به نفع خودمان استفاده کنیم‌؟ در اولین قدم شما باید به گوگل اطلاع دهید که محتوای بنیادی شما کدام است‌ در غیر این صورت شانس خود را برای دریافت رنک و جایگاه برتر در نتایج گوگل، از دست خواهید داد‌.

چگونه مقالات بنیادی خود را به گوگل معرفی و در سایر محتواها به گوگل یاد آوری کنیم‌؟ این کار بسیار ساده است‌. قطعا با اهمیت بک‌لینک در سئو آشنایی دارید‌؛ شما میتوانید از مقالات بنیادی خود بک لینک داخلی بگیرید و از اعتبار آن مقاله در راستای دریافت رنک مناسب استفاده کنید‌.

چگونه از اعتبار محتوای cornerstone به نفع سایت و دیگر محتواهایمان استفاده کنیم‌؟

دسترسی آسان و سریع از ویژگی‌های بارز یک محتوای بنیادی است‌. قطعا محتوای بنیادی شما در حالت عادی جایگاه ویژه‌ای دارد اما شما باید برای حفظ این جایگاه باید کار‌هایی انجام دهید‌. یکی از این اقداماتی که جایگاه محتوای بنیادی را حفظ میکند‌ ایجاد بک لینک بنیادی یا به عبارتی ساختار پیوندی برای محتوای بنیادی است‌.

شما باید از محتوایی که به عنوان محتوای بنیادی از آن یاد میکنید در لینک‌دهی‌ها داخلی سایت و مقالاتتان استفاده کنید‌. این ساختار‌های پیوندی را طوری طراحی کنید که کاربر با یک کلیک به مقالات بنیادی دسترسی پیدا کند‌. در کنار این موضوع سعی کنید در ارتباط با مقاله بنیادی خود‌، تولید محتوای مرتبط داشته باشید تا ساختار سایتتان توسط اعتبار این مقاله بنیادی حفظ شود‌.

چگونه محتوای بنیادی را از دیگر محتوا‌ها تشخیص دهیم‌؟

تصور کنید کاربری وارد وب‌سایت شما شده باشد‌؛ توقع دارید از چه صفحاتی دیدن کند‌؟ این صفحات و این مقالات دقیقا همان محتوا بنیادی شما است‌. به عبارتی محتوای بنیادی مقاله‌ایست که در دید کاربر مهم و کامل و معتبر است که میتواند ذهن کاربر را برای گشت‌وگذار در سایت‌، خرید و استفاده از خدمات و … تشویق کند‌.

در افزونه yoast SEO گزینه‌ای برای نمایش محتوای بنیادی در نظر گرفته شده است فقط کافیست در این افزونه محتوای بنیادی خود را علامت بزنین تا yoast به ایجاد بک لینک و حفظ اعتبار این مقالات به شما کمک کند‌. اگر میخواهید درباره یوست و وردپرس بیشتر بدانید به مقاله مقایسه یوست و رنک مث سر بزنید‌.

جمع‌بندی

ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید‌. در این مقاله به محتوای cornerstone و تاثیر محتوای بنیادی در سئو اشاره شد‌. اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید ممنون میشویم که با ما به اشتراک بگذارید و اگر این محتوا برایتان مفید بوده نظراتتان را برایمان بنویسید‌. اگر به دنبال مقالات بیشتر هستید پیشنهاد میکنیم که وبلاگ آی مهدیار دیدن کنید‌. و برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ از وب‌سایت آی مهدیار بازدید بفرمایید‌.

عکس نویسنده

نوشته شده توسط نگار حنیفه

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها