عواقب مخرب تکرار کلمه کلیدی در محتوا و روش های جلوگیری از آن

اثرات تکرار کلمه کلیدی بر محتوا

تاثیر تکرار کلمه کلیدی بر سئو قابل انکار نیست. قطعا این کار به هدف دریافت جایگاه بالا در گوگل انجام میشود اما گاهی میتواند مخرب باشد‌.

درباره‌ی تکرار کلمه کلیدی چه میدانید‌؟ در چه صورتی میتواند کار شما را خراب کند‌؟ آیا keyword stuffing میتواند باعث از بین رفتن تمامی زحمات شما میشود‌؟ در واقع keyword stuffing میتواند تا حدودی به شما کمک کند البته اگر کارتان را به سئو کلاه سیاه نکشد‌. پس با ما همراه باشید تا با تکرار کلمه کلیدی و تاثیر آن بر سئو بیشتر آشنا شوید‌...

تکرار کلمه کلیدی

keyword stuffing چیست‌؟

میتوان گفت کیورد استافینگ همان پر کردن صفحه با کلمات کلیدیست‌. بمباران صفحه‌ی تولید محتوا با کلمات کلیدی روشی قدیمی است که امروزه توصیه نمیشود‌ چون با آپدیت الگوریتم‌های گوگل عملا بمباران کلمه کلیدی پاسخگوی شما نخواهد بود‌. قبل‌تر تولید کنندگان محتوا از این روش برای معرفی کلمات کلیدی خود به ربات‌های گوگل و جلب توجه الگوریتم‌های گوگل استفاده میکنند‌. این تکرار کلمات کلیدی در متن بدنه‌، عنوان‌، توضیحات متا و ... عادیست اما اگر این تکرار بیش از حد باشد میتواند بر سئو اثر منفی بگذارد‌ و امروزه این روش در بعضی موارد به عنوان اسپم شناسایی میشود‌.

تاثیر تکرار کلمه کلیدی بر سئو با چگالی کلمه کلیدی رابطه مستقیم دارد‌. اگر به فکر این هستید که کلمه کلیدی اصلیتان را به گوگل معرفی کنید سعی کنید به جای روش بمباران کلمه کلیدی، بر چگالی کلمه کلیدی تمرکز کنید‌. و در کنار چگالی کلمه کلیدی میتوانید ابزار‌های موثر در سئو را نیز به کار بگیرید و محتواهایتان را با استفاده از آنها آنالیز کنید‌.

تاریخچه تکرار کلمات کلیدی در محتوا

تاثیر تکرار کلمه کلیدی بر سئو از آنجایی مورد توجه قرار گرفت که حرف از بهینه سازی موتور‌های جست‌وجو شد‌. البته قبل از اینها قطعا گوگل از الگوریتم‌‎‌های ساده‌تری برخوردار بود و توانایی پایینی در درک مفهوم نوشته و ارتباط معنایی کلمات داشت اما به هر حال میتوانست مدیریت محتواها را به خوبی انجام دهد و با آپدیت شدن این الگوریتم‌ها قطعا تکرار کلمه کلیدی نیز زیر سوال رفت‌.

قبل از آپدیت شدن این الگوریتم‌ها میتوان گفت که برگ برنده‌ی شناسایی کلمه کلیدی این بود که بیشتر در صفحه تکرار شود تا ربات‌های گوگل جایگاه مناسب را در نتایج برای آن محتوا مشخص کنند‌. اما به مرور زمان تکرار کلمه کلیدی به ضعف محتوا در دید موتور‌های جستجو تبدیل شد‌. برای مثال الگوریتم مرغ مگس خوار و یا الگوریتم رنک برین مسئول ارتباط معنایی و بررسی کیفیت محتوا بودند و دقت این الگوریتم‌ها در شناسایی مفهوم بسیار قابل ستایش است پس به مرور مطالب با تکرار کلمه کلیدی را اسپم تشخیص دادند و این موضوع از چشم متخصصین سئو دور نماند و توجه سئوکاران به چگالی کلمه کلیدی جلب شد‌ و تکنیک keyword stuffing اسئم شناسایی شد‌.

keyword stuffing

بررسی انواع کیورد استافینگ

1. تکرار کلمات کلیدی اصلی در عنوان

استفاده از کلمه کلیدی اصلی از فاکتور‌های مهم سئو است‌. اما در این راستا باید از تکرار بی رویه بپرهیزید چون از حوصله کاربر خارج است و مانند تکنیک keyword stuffing اسپم شناسایی میشود و علاوه بر اینها میتواند برایتان ورودی و ترافیک سایت نگیرد و کاربران و مشتریان همیشگیتان را از دست خواهید داد‌.

سعی کنید در عنوان نویسی از یک کلمه کلیدی ترجیحا کلمه کلیدی اصلی استفاده کنید و از تکرار کلمات کلیدی lsi بپرهیزید چون واقعا آزار‌دهنده است‌. به جای اینها از عنوان‌های منحصر به فرد‌، اختصاصی و توصیفی استفاده کنید تا در دید کاربر تقلب به نظر نرسد و کاربر با خواندن آن ترغیب به بازدید شود‌.

2. تکرار کلمات کلیدی در توضیحات

توضیحات متا گل آخر است که یک سایت میتواند بزند و تمام تلاشش را بکند تا مخاطب را به بازدید ترغیب کند‌. قبل از اشنایی با الگوریتم‌های گوگل فکر میکردند که تکرار کلمات کلیدی در توضیحات متا میتواند باعث دریافت رنک بالا شود اما بعد از آپدیت شدن این الگوریتم‌ها به جرات میتوان گفت که تکرار کلمات کلیدی در توضیحات متا میتواند عواقب جبران ناپذیر داشته باشد پس توصیه میشود که حواستان را به نوشتن توضیحات متای توصیفی جمع کنید و کلمه کلیدی اصلی را در آن استفده کنید و در کنار آن اگر امکان داشت از کلمه های lsi نیز استفاده کنید اینگونه شانس کلیک بیشتری را در جانب کاربران کسب خواهید کرد‌.

3. تکرار عبارت در محتوای صفحه

کیورد استافینگ در این مورد بسیار مشهود است‌. برای جلوگیری از این موارد باید حواستان را به سئو کلاه سیاه جمع کنید و تمرکزتان را چگالی کلمات کلیدی بگذارید و با سبز شدن چراغ آن میتوانید محتوایتان را به جایگاه‌های برتر برسانید بدون اینکه کاربری را با تکرار کلمه کلیدی آزار دهید‌.

4. تکرار لینک با انکرتکست‌های مشابه در یک محتوا

کیورد استافینگ فقط برای کلمه کلیدی نیست به عبارتی این تکرار در تکرار لینک و انکر تکست نیز همان اسپم را دارد و فرقی ندارد چون از دید سئو تکرار تکرا است‌. پس از تکرار لینک با متن مشابه در یک صفحه یا در سایت اکیدا پرهیز کنید‌. این کیورد استافینگ در این مورد بسیار تاثیر منفی دارد و سئو را از پا می‌اندازند‌.

keyword stuffing چه اثری بر سایت دارد‌؟

شاید بپرسید خیلی از صفحات با این روش در صدر نتایج هستند پس چطور میگویید که این روش اپم شناسایی میشود‌؟ حق با شماست! میدانید که گوگل محتوای کاربر محور را قبول دارد چون ارزشمند و با کیفیت است چون این محتوا‌ها عملا بازدید دارند و توسط گوگل جریمه نمیشوند‌. و اما هیچ عدد خاص و استانداردی برای تعداد کلمه کلیدی در متن وجود ندارد‌. توجه کنید اگر گوگل و ربات‌هایش حس کنند که تکرار کلمات کلیدی در متن و عنوان و .. بصورت عمدی است میتوانند سایتتان را جریمه کنند چون این محتوا را غیر قابل درک تشخیص میدهند‌.

جمع بندی

ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید‌. در این مقاله به تکنیک keyword stuffing اشاره شد‌. اگر در این باره اطلاعاتی دارید ممنون میشویم که با ما به اشتراک بگذارید و اگر این متن برایتان مفید بوده است نظراتتان را برایمان بنویسید‌. اگر به دنبال مقالات بیشتر هستید از وبلاگ آی مهدیار و برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ از وب‌سایت آی مهدیار دیدن کنید‌.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

11 − 9 =