اصول و مراحل شروع کسب و کار در اینستاگرام و درآمد زایی

اصول ومراحل شروع پیج کاری اینستاگرام

همان طور که مشاهده می کنید امروزه اینستاگرام نقش عمده ای در خرید و فروش آنلاین بازی می کند . و به علت تغییر سبک زندگی مردم و شرایط خاص کرونایی، اکثر افراد تمایل به خرید غیر حضوری دارند. و در سال های اخیر خرید و فروش آنلاین بیش از پیش رونق گرفته است. به همین علت شاید شما هم به فکر فعالیت و شروع پیج کاری اینستاگرام و اینترنتی کردن شغلتان افتاده باشید. در ادامه این مقاله به بررسی مراحل و نکاتی درباره راه اندازی و شروع کسب و کار در اینستاگرام می پردازیم.همراه ما باشید...

مراحلی که برای شروع پیج کاری اینستاگرام پیش رو دارید:

اولین نکته درباره شروع پیج کاری اینستاگرام این است که هر کسی اراده کند، می تواند. بله کاملا درسته! اگر شما حتی بودجه مالی زیادی ندارید اما به فعالیت در این بستر علاقه دارید و حاضر هستید در روز برای آن وقت معینی بگذارید و از کار و تلاش ناامید نمی شوید و با صبر و حوصله به کارتان ادامه می دهید، شخص مناسبی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستید.تداوم فعالیت و ادامه روند کار نکته مهمی در دستیابی به جایگاه برتر در مشاغل آنلاین است .

یکی از مزایای اصلی اینستاگرام این است که حتی بدون داشتن سرمایه اولیه و تنها با تولید محتوا ، می توانید از آن کسب در آمد کنید. امروزه افراد زیادی تنها با تولید محتوا و یا حتی نمایان کردن استعداد هایشان مشغول پول در آوردن هستند. زیرا اگر دنبال کننده های صفحه شما زیاد باشد و مخاطبان فعالی داشته باشید، بسیاری از صفحات دیگر از شما درخواست انجام تبلیغاتشان را می کنند. پس اگر استعداد و علاقه فعالیت در این حوضه را در خود می بینید ، همین الان هم یک پله جلو هستید.

1: برنامه ریزی و تعیین هدف

بدون شک در هر کاری بی گدار به آب زدن و شروع بدون برنامه ریزی بدترین کار است. زیرا در آخر ممکن است موجب سرخوردگی و یا حتی از دست دادن منابع مالی هنگفتی شود. پس شما در اول مرحله و قبل از شروع هر کار دیگر باید به هدف و برنامه اصلی تان فکر کنید. راه آینده خود را در نظر بگیرید و سعی کنید با افرادی که تجربه بیشتری در این زمینه دارند ، مشورت کنید.

2: نیازسنجی و انتخاب حرفه مناسب

این بخش مکمل و بخشی از برنامه ریزی است . و جزء پیش نیاز ها و مراحلیست که باید قبل از سایر کار ها در مسیر شروع کسب و کار در اینستاگرام انجام شود. برای شروع کسب و کار باید بر اساس نیاز های جامعه، نیاز های دوره زمانی و شرایط کلی خودتان حرفه و فیلد مناسب برای فعالیت خودتان را مشخص کنید. دلیل عدم موفقیت بسیاری از افراد در کسب و کار آنلاین انتخاب غلط بخش کاری است.

3: در نظر گرفتن سرمایه و بودجه بندی

در این مرحله شما باید برای بودجه ای که برای شروه فعالیت در نظر گرفته اید برنام ریزی کنید.بهتر است برای این کار لیستی مکتوب درست کنید و بر اساس تحقیقاتی که کرده اید بودجه خود را برای کار های مختلف اختصاص دهید.یادتان باشد در لیست خود حتما مبلغی را هم برا یپکیجینگ و بسته بندی و تبلیغات در نظر بگیرید.

ساخت اکانت و شروع کسب و کار در اینستاگرام

4: ایجاد پیج کاری برای کسب و کار اینترنتی

خب حالا پس از طی کردن تمامی این مراحل باید گام های استوارتری بردارید و وارد مراحل عملی بشوید. در این جا شما باید پیج کاری خودتان را افتتاح کنید. و با انتخاب نام مناسب، تصویر جذاب و یک لوگوی اختصاصی شروع کار رسمی خودتان را اعلام کنید.این نکته را فراموش نکنید که ایجاد پیج کاری با صفحات معمولی تفاوت های زیادی دارد و شما با داشتن یک پیج بیزنیسی یا بیزنس اکانت می توانید اطلاعات بیشتری از بازدید ها و روند فعالیت صفحه کاریتان داشته باشید.

در مقاله "چطور در اینستاگرام پیج کاری یا Business profile بسازیم؟" به طور کامل بررسی امکانات اکانت های کاری و نحوه درست کردن آن پرداخته ایم.

5: ارائه محصول یا خدمات

حالا بستر کلی برای ارائه خدمات و محصولاتتان آماده است.شما باید برای شروع کسب و کار در اینستاگرام ترفند هایی را یاد بگیرید. بهتر است برای گذاشتن پست یا استوری بهترین زمان ها را انتخاب کنید. تا پست های شما بازدید بیشتری داشته باشد. پاسخگویی مناسب به سوالات ارائه اطلاعات کامل به مخاطبان از اصول مهم کسب و کار اینترنتی است. بدون شک استراتژی های شما در شروع پیج کاری اینستاگرام بسیار حایز اهمیت است. بنابراین شما باید به بر روی خدمات و یا محصولاتتان سرمایه گذاری کنید تا به سودهی برسید.

6: تولید محتوای مناسب در کنار کسب و کار آنلاین

دقت داشته باشید حتی اگر فقط برای فروش کار می کنید، قدرت تولید محتوا را دست کم نگیرید. باید دلیل دیگری بجز دیدن اجناس و خرید کردن به مخاطبان بدهید تا شما را با علاقه بیشتر و برای دلیل های دیگری دنبال کنند. این دلایل می تواند به خاطر تعاملاتت خوب شما با مخاطبان، مطالب علمی که منتشر می کنید و یا حتی موضوعات سرگرم کننده یا خنده دار باشد.

تولید محتوای جذاب بهترین راه برای جذب مخاطب است. برای دانستن بیشتر درباره این موضوع می توانید مقاله ی تولید محتوای خوب را بیشتر از سرمایه جدی بگیرید را مطالعه کنید.

همچنین اگر در قدم های اولیه راهتان برای شروع پیج کاری اینستاگرام هستید و نیاز به اطلاعات بیشتری درباره تولید محتوا و اصول جذب مخاطبان از این راه دارید، می توانید برای یادگیری رایگان آموزش های تولید محتوا ، به بخش تولید محتوای سایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

از دیگر زیر مجموعه هایی که برای شروع پیج کاری اینستاگرام نیاز دارید تولید محتوای، تهیه عکس و ویدیو است. اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تعاملی عکس محور است. شما برای شروع کارتان حداقل به عکس خوب و با کیفیت از محصول یا خدماتتان نیاز دارید. از تاثیر فوق العاده عکس ها در جذب مخاطب غافل نشوید . تصویر در اینستاگرام اول موردی است که مخاطبان با آن ارتباط برقرار می کنند. پس سعی کنید قالب عکسی و تم مناسبی برای پیجتان داشته باشید. پیشنهاد میکنم برای دیدن جدید ترین ترندهای چیدمان اینستاگرام و ایده گرفتن از آنها اینجا کلیک کنید.

تولید محتوا برای شروع کار در اینستاگرام

7: المان های محرک

یکی از برگ برنده ها در اینستاگرام استفاده درست از بخش استوری است. اگر از این بخش به درستی استفاده کنید و از قابلیت های آن به خوبی بهره ببرید قطعا کمک شایانی به جذب مخاطب و راضی نگه داشتن آنها می کند. مواری مثل مسابقه، چالش ، پرسش و پاسخ ، رضایت مشتریان، اخبار جدید و ... از مواردی هستند که می توانند محرک های خوبی برای استفاده دنبال کنندگان از محصولات و یا خدمات شما باشند. به این موارد محتوای تعاملی نیز می گویند و همه به راحتی از طریق قسمت استوری قابل اجرا هستند.

8: جذب دنبال کننده برای شروع پیج کاری اینستاگرام

شاید جذب فالوور یکی از سخت ترین بخش های شروع کسب و کار در اینستاگرام باشد. افراد روش های مختلفی برای این منظور دارند. ولی صادقانه بهترین روش کار کردن با علاقه و ارئه محصولات یا خدمات خوب با قیمت های مناسب است همچنین داشتن برخورد دوستانه با مخاطبان می تواند تاثیری بسیاری در روند کار شما بگذارد.اما هر شغلی برای نشان دادن برتری های خود نیاز به تبلیغ و اطلاع رسانی داد.

تبادل فالوور با دیگر پیج های تازه کار برای قدم های ابتدایی ترفند مناسبی است زیرا نیاز به پرداخت مبلغی نیست. برای تبادل فالوور کافی است که با صاحبان صفحه های نوپای دیگر صحبت کنید و از آنها بخواید تبلیغ پیج شما را برای 24 ساعت استوری کنند و شما هم در عوض برای آنان همین کار را بکنید.

یکی از بهترین پیشنهادهای ما برای شما و تمام کسانی که مدت هاست در این حوزه فعالیت دارند، یا به تازگی در مرحله شروع کسب و کار در اینستاگرام هستند استفاده از خدمات افزایش فروش و جذب مشتری اینستاگرام است! ما در این پکیج به طور کامل سودهی پیج شما را تضمین می کنیم. و با کمک به بهتر دیده شدن پیجتان مخاطبان فعال پیجتان را افزایش می دهیم!

قدم های شروع پیج کاری اینستاگرام

9: افزایش آگاهی

هر فرد در هر شغلی باید اطلاعات کاملی از آن بدست بیاورد. اینستاگرام ابزار پر قدرتیست اما برای استفاده بهتر و فکر شده تر از آن باید ترفند های کار با آن نکات مهم مربوط به نوشتن کپشن، نحوه صحیح هشتگ گذاری، روش های استفاده موثر از آمار های پیج و موارد دیگر را آموخت. یادگیری مهم ترین اصل شروع پیج کاری اینستاگرام است. سعی کنید همواره درباره سیاست ، قوانین و آپدیت های جدید اینستاگرام مطالعه کنید تا به بهترین نحوه از آن استفاده کنید. تمامی این موارد و این آموزش ها را می توانید از طریق بخش مقالات آموزشی اینستاگرام وبلاگ آی مهدیار یاد بگیرید. و به جدید ترین اطلاعات این حوزه دست یابید.

پاسخ به سوالات متداول

آیا برای شروع فعالیت در اینستاگرام نیاز به اکانت کاری داریم؟

بله داشتن یک business profile مزیت های زیادی برای شما داشته باشید. برای یادگیری نحوه ساخت پیج کاری اینستاگرام اینجا کلیک کنید.

برای شروع کسب و کار در اینستاگرام به چه مقدار سرمایه نیاز داریم؟

به طور کلی باز کردن حساب در اینستاگرام و شورع فعالیت در این برنامه کاملا رایگان است اما شما براساس فعالیتتان میتوانید حتی با سرمایه اولیه کمی کارتان را شروع کنید.

کلام آخر

در این مطلب به اساسی ترین مراحل برای شروع کسب و کار در اینستاگرام اشاره کردیم. امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید. برای تمامی کسانی می خواهند که به تازگی کسب و کارشان را شروع کنند، آرزوی موفقیت میکنم. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو در این زمینه برای ما بنویسید.

 اگر مایل هستید که از این دست مقالات را بیشتر بخوانید از وبلاگ آی مهدیار دیدن فرمایید و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات دیجیتال مارکتینگ وارد صفحه اصلی سایت ما شوید.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

7 پاسخ به “اصول و مراحل شروع کسب و کار در اینستاگرام و درآمد زایی”

سلام.
بسیار سپاسگزارم بابت پست خوب شما.
موفق و کامگار باشید!

درود وقت شما بخیر ،
خواهش میکنم ، خرسندیم مفید واقع شده براتون. پیشنهاد میکنیم حتما دیگر مقالات مارا از صفحه مقالات اموزشی ما دنبال کنید. با تشکر از همراهی شما .
پیروز و شاد باشید .

Ziba

مطالبتون عالی بود ممنون.
اگه من بخوام پیچی بزنم‌که محتواش معرفی فیلم باشه به نظرتون خوبه؟

سحر فرزانه نژاد

سلام ممنون از نگاهتون🌷 بله موضوعات مرتبط با سرگرمی بازدید بالایی داره بخصوص اگر بتونید روی بازاریابی محتواتون خوب کار کنید. پیشنهاد میکنم مطالب مارو در بخش تولید محتوا و اینستاگرام دنبال کنید. امیدواریم بتونید از مقالاتمون برای شروع کارتون استفاده کنید.😍

سحر فرزانه نژاد

ممنون از توجهتون. متن بازبینی شد🌻

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

1 × 2 =