تکنیک های رایگان جذب مخاطب در اینستاگرام

6 تکنیک رایگان و کاربردی برای جذب مخاطب و فالور در اینستاگرام

روش جذب فالوور در اینستاگرام یکی از اصلی ترین مولفه های رشد و ارتقا در این برنامه محسوب می شود. در حال حاضر اینستاگرام یکی از اپلیکشن های پرطرفدار در ایران به حساب می آید. اینستاگرام با داشتن قابلیت‌های پیشرفته توانسته کسب و کار متعددی در زمینه‌های مختلف را در خودش جای دهد و در حال حاضر افراد زیادی در آن مشغول به فعالیت می باشند.

توصیه می شود اصول و مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی در اینستاگرام به طور کامل برای استارت آپ ها را بدانید و به چگونگی شروع فعالیت در اینستاگرام اطلاعات کافی دریافت کنید. اما در این مقاله یکه پله به سمت جلو حرکت می کنیم. و به روش ها و تکنیک های جذب مخاطب در اینستاگرام می پردازیم. مخاطب و محتوا ، هر دو در کنار هم روح و جان صفحه اینستاگرام به حساب می آیند.

پایین بودن کیفیت محتوا و مدیریت عملکردها باعث ناکامی و نرسیدن به هدف مورد نظر می شود.به یاد داشته باشید برای جذب فالوور در اینستاگرام لازم نیست دست به هر کاری بزنید؛ فقط کافیست اصولی پیش بروید. تا پیشرفت چشم گیری داشته باشید. پس برای یادگیری تکنیک و روش ایجاد فالوور در اینستاگرام در ادامه این محتوا همراه ما باشید...

روش ایجاد فالوور در اینستاگرام

1: مخاطب هدف کسب و کارتان را بشناسید

هر پیج اینستاگرامی با هدف و کارکردی مشخص تاسیس می شود. شما باید در ابتدای کار با شناخت درست مخاطبان و جامعه هدفتان برای مسائل و نیازهای آنان تبلیغ کنید.حالا برایتان سوال پیش می آید که این شناخت چگونه قرار است شکل بگیرد؟ قابلیت‌های اینستاگرام این کار را برای هر کسب‌وکاری راحت کرده است.

برای مثال می توانید صاحبان کسب و کار در زمینه آرایشی و بهداشتی را در نظر بگیرید . اگر این افراد تازه کار باشند برای جذب فالوور در اینستاگرام باید بسیار تلاش کنند و در کنار آن باید جذب مخاطب را هم داشته باشند. این قضیه تنها با شناخت مخاطبان شکل می گیرد که در اینستاگرام قابلیت های استوری اعم از نظر سنجی استوری، سوال و جواب ، طرح چیستان و ... می تواند تا حدی جذب مخاطب در اینستاگرام را در پی داشته باشد.

حالا در زمینه لوازم آرایشی که مثال زدیم چگونه نظرسنجی کنند؟ استارت آپ ها می توانند با گذاشتن سبک های آرایشی مختلف بین آن ها از مخاطبانشان نظرسنجی کنند و این گونه سلیقه فالوورها را متوجه شوند و از روی این نظرسنجی ها علاوه بر جذب فالوور در اینستاگرام، در انتخاب محصولاتشان برای فروش نیز بیشتر دقت کنند و کالا های محبوب را از این نظرسنجی و سوالات مطرح شده پیدا کنید و به مخاطبان خود ارائه دهید. به طور کلی می‌توان افزایش تعامل روش ایجاد فالوور در اینستاگرام می باشد. و شما می‌توانید به درک درست و عمیق‌تری از دنبال کنندگانتان دست پیدا کنید.

در پی پیدا کردن سلیقه افراد به مرور زمان فالوورهای هدف را جذب خواهید کرد و به راحتی جذب فالوور در اینستاگرام برایتان میسر خواهد شد. جامعه هدف یا همان فالوررهای هدف می تواند یک صنف خاص، افرادی با علایق مرتبط، ساکنان یک شهر یا محله و... باشند. وقتی جامعه هدف شما مشخص شد، شما به راحتی می توانید در مسیر علایق و نیاز های آنان تولید محتوا و تبلیغات کنید. بدین صورت می توانید به سادگی جذب فالوور در اینستاگرام داشته باشید و این فالوورها را به مشتری تبدیل خواهید کرد.

2: روش جذب فالوور در اینستاگرام با ساخت پروفایل متمایز

حقیقت آن است که ظاهر و شکل صفحه اینستاگرام بر روی میزان مخاطب و اعتماد سازی تاثیرگذار است. البته این ظاهر باید مرتبط با صنف کاری شما باشد تا مخاطب علاوه بر جلوه بصری با نگاه اجمالی بتواند روند کاری پیج شما را درک کند .

شمایل پست ها، نوع و کیفیت عکس و استوری ها در جذب مخاطب در نگاه اول بسیار تاثیر دارد. که شما می‌توانید از یونیفرم های اینستاگرام و تم های جدید و به روز برای جذب مخاطب در اینستاگرام استفاده کنید.

بیو و کپشن نویسی شما باعث این می شود که بیننده در اولین نگاه متوجه شوند که گردانندگان این صفحه حرفه‌ای هستند و توصیه می شود برای جذب فالوور در اینستاگرام و در کنار آن جذب مخاطب در اینستاگرام آدرس سایت، آدرس خرید حضوری و ... را مطرح کنید تا مخاطب را به صورت حضوری هم جذب کنید. و این موضوع از روش جذب فالوور در اینستاگرام است. نظم و آراستگی و شیوه چینش پست ها بر اساس یک تم یا قالب مشخص، به کیفیت بصری صفحه اینستاگرام شما بسیار کمک می کند.

در این راستا در پست هایتان کال تو اکشن و ارائه نمونه های تصویری و همچنین بیونویسی اصولی را رعایت کنید تا در جذب مخاطب در اینستاگرام موفق تر عمل کنید. و بهتر است برای ایجاد وجه تمایز نسبت به سایر رقیب‌هایتان نکات کلیدی کپشن نویسی را هم رعایت کنید و از آن‌ها غافل نشوید.

3: در دیگر شبکه های اجتماعی هم فعالیت کنید

گاهی برای گسترش یک کسب‌وکار و قوی کردن پایه و ریشه های آن، فعالیت در یک شبکه اجتماعی کافی نیست. برخی اوقات فعالیت‌های شما پتانسیل کافی برای گسترش در دیگر شبکه های اجتماعی و یا حتی راه اندازی وبسایت را هم دارد. که امروزه داشتن وبسایت روش جذب فالوور در اینستاگرام محسوب میشود. فعالیت در شبکه های مجازی به معنای شناخته شدن است پس شما با جذب مخاطب در اینستاگرام می توانید مخاطبانتان را به مشتری وفادارتان تبدیل کنید. پس بنابراین شما با حضور در فضاهای مرتبط با کسب و کارتان می توانید به طور رایگان جذب فالوور را نیز داشته باشید.

از جمله اپلیکیشن‌هایی که می‌توانند به عنوان یک ابزار کمکی قوی در کنار اینستاگرام استفاده شوند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اپلیکیشن لینکدین که برای معرفی و گسترش تمامی فعالیت ها طراحی شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این برنامه اینجا کلیک کنید.
  • روش جذب فالوور در اینستاگرام از طریق شبکه‌های اجتماعی همچون تامبلر نیز ممکن است. برای یادگیری نحوه استفاده از این اپلیکیشن مقاله "اپلیکیشن تامبلر‌؛ نگاهی نو به دنیای ارتباطات" را مطالعه کنید.
  • تلگرام و واتساپ از دیگر برنامه‌های پرطرفدار و محبوب هستند که در حال حاظر نیز به وفور برای جذب فالوور در اینستاگرام استفاده میشوند.

4: با دیگر کسب و کارها و افراد همکاری کنید

دیگر روش جذب مخاطب در اینستاگرام تبادل دنبال کنندگان است. به عنوان مثال شما می توانید با دیگر همکاران هم حوزه‌تان در مسائلی مشارکت کنید تا میزان دنبال کنندگانتان در اینستاگرام را ارتقا دهید. همین موضوع موجب تبادل مخاطبان هر دو گروه می شود. یا به طور مثال محصولات و خدماتتان را برای بلاگرها و یا اینفلونسر‌های فعال در زمینه کاریتان بفرستید و از آنها بخواهید شما را به دنبال کنندگانشان معرفی کنند.

آن چیز که مسلم است. این است که یکی از استراتژی های کارآمد 2021 اینستاگرام همکاری و تعامل صفحات با یکدیگر است که تاثیر زیادی بر جذب مخاطب در اینستاگرام دارد. همچنین این نوع از محتواها برای دنبال کنندگان پیج نیز سرگرم کننده و هیجان انگیز است.

5: استفاده از Nametag برای جذب فالوور در اینستاگرام را فراموش نکنید

Nametag کدی است که کاربران می توانند با اسکن آن به راحتی پیج اینستاگرام شما را پیدا و دنبال کنند. می‌توانیم بگوییم که این استراتژی روش افزایش فالوور در اپلیکیشن اینستاگرام به شکلی نوین است. تبلیغات آفلاین نقش پررنگی در جذب مخاطب در اینستاگرام دارند و نیم تگ‌ها هم سهم بزرگی را در این راه ایفا میکنند.

شما می توانید از نیم تگ بر روی کارت ویزیت و یا پوستر استفاده کنید و یا آن را در استوری با دیگران به اشتراک بگذارید تا جذب فالوور در اینستاگرام را ارتقا دهید. این ترفند همچون میانبری سریع تر و راحت‌تر کاربران را به پیچ شما می رساند. بعلاوه اینکه شما می توانید شکل و فرم های متفاوتی را برای آنها طراحی کنید تا جذابیت بصری بالاتری داشته باشند.

nametag پیج اینستاگرام آی مهدیار
nametag صفحه اینستاگرام ای مهدیار

6: جذب فالوور در اینستاگرام با بهره گیری از هشتگ‌ها

تا کنون در مقاله های بسیاری درباره هشتگ ها و تاثیر آنها درباره دیده شدن موثرتر پست ها صحبت کردیم. هشتگ ها از مسیر های رایگان تبلیغات شما هستند که اگر از هشتگ های مرتبط استفاده کنید خیلی سریع می توانید جذب مخاطب در اینستاگرام را ارتقا دهید. پیشنهاد می کنم برای یادگیری ترفندهای جدید استفاده از هشتگ و انواع آن اینجا کلیک کنید.

7: فعالیتتان را تبلیغ کنید

بدون شک تبلیغات یکی از پایه های اساسی در هر زمینه ای محسوب میشود. پس بنابراین نمایش نوع فعالیت، سوابق کار، دستاوردها و وجوه تمایز در جذب مخاطب بسیار موثر است. اگر بخواهید از روش دادن تبلیغ در دیگر پیج های اینستاگرامی و یا شبکه های اجتماعی استفاده کنید، بهترین گزینه انتخاب پیج های مرتبط با حوزه کاری شما استو این یک روش سنتی و قدیمی است و نمیتوان از نتیجه پایانی و قطعی آن چیزی گفت. بنابراین روش های نوینی به کمک فعالان اینستاگرام آمده تا روند افزایش فالوور و مخاطبان آن ها را بهبود ببخشد.

خدمات افزایش فروش اینستاگرام وب‌سایت آی مهدیار یکی از روش های هوشمندانه ای است که بر اساس جدیدترین الگوریتم و تحلیل‌های مربوط به این برنامه ساخته شده است. شما می توانید اطلاعات کامل این خدمات متمایز را از اینجا بخوانید.

جمع بندی

در این مقاله به عنوان 7 روش ایجاد فالوور در اینستاگرام پرداختیم. در این فضا انواع پیج های اینستاگرامی توسط افراد مختلفی هدایت می شوند. و این برنامه بستری است که تمامی کسب و کار ها را پذیراست و همه آنها به قدر کافی شانسی برای موفقیت دارند. تنها نکته ای که باعث پیشی گرفتن برخی افراد از دیگران می شود، تلاش و ممارست در ادامه فعالیت ها در کنار یادگیری و آموختن اصول درست فعالیت در این حوزه است. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو در این زمینه برای ما بنویسید.

برای مشاهده مقاله های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0642%u0628%u0644%u06CC%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0628%u0639%u062F%u06CC

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

1 + پانزده =