تکنیک‌‌‌های رایگان جذب مخاطب در اینستاگرام

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد در دسته اینستاگرام تقریبا 8 ماه قبل

در این مقاله یکه پله به سمت جلو حرکت می‌کنیم. و به روش‌ها و تکنیک‌‌‌های جذب مخاطب در اینستاگرام می‌پردازیم. مخاطب و محتوا، هر دو در کنار هم روح و جان صفحه اینستاگرام به حساب می‌آیند. و پایین بودن کیفیت و مدیریت یکی از آنها باعث ناکامی‌و نرسیدن به هدف مورد نظر می‌شود. پس برای یادگیری تکنیک‌‌‌های رایگان جذب مخاطب در ادامه همراه ما باشید…
6 تکنیک رایگان و کاربردی برای جذب مخاطب و فالور در اینستاگرام

دانش جذب مخاطب در اینستاگرام یکی از اصلی ترین مولفه‌‌‌های رشد و ارتقا در این برنامه محسوب می‌شود. در حال حاضر اینستاگرام یکی از اپلیکشن‌‌‌های پر طرفدار در ایران به حساب می‌آید.اینستاگرام با داشتن قابلیت‌‌‌های پیشرفته توانسته کسب و کار متعددی در زمینه‌‌‌های مختلف را در خودش جای دهد و در حال حاضر افراد زیادی در آن مشغول به فعالیت می‌باشند.

توصیه می‌شود اصول و مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی در اینستاگرام به طور کامل برای استارت آپ‌ها را بدانید و به چگونگی شروع فعالیت در اینستاگرام اطلاعات کافی دریافت کنید. اما در این مقاله یکه پله به سمت جلو حرکت می‌کنیم. و به روش‌ها و تکنیک‌‌‌های جذب مخاطب در اینستاگرام می‌پردازیم. مخاطب و محتوا ، هر دو در کنار هم روح و جان صفحه اینستاگرام به حساب می‌آیند.

پایین بودن کیفیت و مدیریت یکی از آنها باعث ناکامی‌و نرسیدن به هدف مورد نظر می‌شود برای جذب فالوور در اینستاگرام لازم نیست در به هر کاری بزنید فقط کافیست اصولی پیش بروید تا پیشرفت چشم گیری داشته باشید. پس برای یادگیری تکنیک‌‌‌های رایگان جذب مخاطب در ادامه همراه ما باشید…

ترفند‌‌‌های جذب مخاطب در اینستاگرام

1: مخاطب هدف کسب و کارتان را بشناسید

هر پیج اینستاگرامی‌با هدف و کارکردی مشخص تاسیس می‌شود. شما باید در ابتدای کار با شناخت درست مخاطبان و جامعه هدفتان برای مسائل و نیاز‌‌‌های آنان تبلیغ کنید.حالا برایتان سوال پسش می‌آید که این شناخت چگونه قرار است شکل بگیرد؟ قابلیت‌‌‌های اینستاگرام این کار را برای هر صحب کسب و کاری راحت کرده است.

برای مثال می‌توانید صاحبان کسب و کار در زمینه آرایشی و بهداشتی را در نظر بگیرید. اگر این افراد تازه کار باشند برای جذب فالوور در اینستاگرام باید بسیار تلاش کنند و در کنار آن باید جذب مخاطب در اینستاگرام را هم داشته باشند. این قضیه تنها با شناخت مخاطبان شکل می‌گیرد که در اینستاگرام قابلیت‌‌‌های استوری اعم از نظر سنجی استوری، سوال و جواب، طرح چیستان و … می‌تواند تا حدی جذب مخاطب در اینستاگرام را داشته باشد.

حالا در زمینه لوازم آرایشی که مثال زدیم چگونه نظرسنجی کنند؟ استارت آپ‌ها می‌توانند با گذاشتن سبک‌‌‌های آرایشی مختلف بین آن‌ها از مخاطبانشان نظر سنجی کنند و این گونه سلیقه فالوور‌ها را متوجه می‌شوند و از روی این نظر سنجی‌ها علاوه بر جذب مخاطب در اینستاگرام، می‌توانند در انتخاب محصولاتشان برای فروش بسیار دقت کنند و کالا‌‌‌های محبوب را از این نظر سنجی و سوالات مطرح شده پیدا کنید و به مخاطبان خود ارائه دهید.

در پی پیدا کردن سلیقه افراد به مرور زمان فالوور‌‌‌های هدف را جذب خواهید کرد و به راحتی جذب مخاطب در اینستاگرام برایتان میسر خواهد شد. جامعه هدف یا همان فالورر‌‌‌های هدف می‌تواند یک صنف خاص، افرادی با علایق مرتبط، ساکنان یک شهر یا محله و… باشند. وقتی جامعه هدف شما مشخص شد، شما به راحتی می‌توانید در مسیر علایق و نیاز‌‌‌های آنان تولید محتوا و تبلیغات کنید. بدین صورت می‌توانید به راحتی می‌توانید جذب فالوور در اینستاگرام داشته باشید و این فالوور‌ها را به مشتری تبدیل خواهید کرد.

2: برای جذب فالوور در اینستاگرام پروفایل جذاب بسازید

حقیقت آن است که ظاهر و شکل صفحه اینستاگرام بر روی میزان مخاطب و اعتماد سازی تاثیر گذار است البته این ظاهر باید مرتبط با صنف کاری شما باشد تا مخاطب علاوه بر جلوه بصری با نگاه اجمالی بتواند روند کاری پیج شما را درک کند.

شمایل پست ها، نوع و کیفیت عکسای و استوری‌ها در جذب مخاطب درنگاه اول تاثیر دارد که شما می‌توانید از یونیفرم‌‌‌های اینستاگرام و تم‌‌‌های جدید و به روز برای جذب مخاطب در اینستاگرام داشته باشید.

بیو و کپشن نویسی شما باعث این می‌شود که بیننده در اولین نگاه متوجه شوند که گردانندگان این صفحه حرفه ای هستند و توصیه می‌شود برای جذب فالوور در اینستاگرام و در کنار آن جذب مخاطب در اینستاگرام آدرس سایت، آدرس خرید حضوری و … را مطرح کنید تا مخاطب را حضوری هم جذب کنید. و این موضوع از تکنیک‌‌‌های مهم جذب مخاطب در اینستاگرام است. نظم و آراستگی و شیوه چینش پست‌ها بر اساس یک تم یا قالب مشخص، به کیفیت بصری صفحه اینستاگرام شما بسیار کمک می‌کند.

در این راستا در پست هایتان کال تو اکشن و ارائه نمونه‌‌‌های تصویری و همچنین بیونویسی اصولی را رعایت کنید تا جذب فالوور در اینستاگرام ارتقا یابد و نکات کلیدی کیشن نویسی را هم رعایت کنید و از آن غافل نشوید چون در جذب مخاطب در اینستاگرام بسیار موثر است.

3: در دیگر شبکه‌‌‌های اجتماعی هم فعالیت کنید

گاهی برای گسترش یک کسب و کار و قوی کردن پایه و ریشه‌‌‌های آن و جذب مخاطب در اینستاگرام فعالیت در یک شبکه اجتماعی کافی نیست. برخی اوقات کسب و کار پتانسیل کافی برای فعالیت در دیگر شبکه‌‌‌های اجتماعی و یا حتی راه اندازی وبسایت را هم دارد که امروزه داشتن وبسایت خودش آپشنیست برای جذب فالوور در اینستاگرام! فعالیت در شبکه‌‌‌های مجازی به معنای شناخته شدن است پس شما با جذب مخاطب در اینستاگرام می‌توانید مخاطبانتان را به مشتری تبدیل کنید. و شما با حضور در فضا‌‌‌های مرتبط با کسب و کارتان می‌توانید به طور رایگان جذب مخاطب در اینستاگرام را داشته باشید.

4: با دیگر کسب کار‌ها و افراد همکاری کنید

یکی از روش‌‌‌های جذب مخاطب در اینستاگرام تبادل دنبال کنندگان است. به عنوان مثال شما می‌توانید با دیگر همکاران هم حوزه تان در مسائلی مشارک کنید تا جذب فالوور در اینستاگرام را ارتقا دهید. همین موضوع موجب تبادل مخاطبان هر دو گروه می‌شود. یا به طور مثال محصولات و خدماتتان را برای بلاگر‌ها و یا اینفلونسر‌‌‌های فعال در زمینه کاریتان بفرستید و از آنها بخواهید شما را به دنبال کنندگانشان معرفی کنند. آن چیز که مسلم است. این است که یکی از استراتیژی‌‌‌های کارآمد 2021 اینستاگرام همکاری و تعامل صفحات با یکدیگر است که تاثیر زیادی بر جذب مخاطب در اینستاگرام و یا جذب فالوور در اینستاگرام دارد.

5: استفاده از Nametag را برای جذب فالوور فراموش نکنید

Nametag کدی که کاربران می‌توانند با اسکن آن به راحتی پیج اینستاگرام شما را پیدا و دنبال کنند و می‌توانیم بگوییم که از روش‌‌‌های نوین جذب مخاطب در اینستاگرام میباشد. تبلیغات آفلاین نقش پر رنگی در جذب مخاطب در اینستاگرام دارند و نیم تگ هم سهم بزرگی را در این راه دارد. شما می‌توانید از نیم تگ بر روی کارت ویزیت و یا پوستر استفاده کنید و یا آن را در استوری با دیگران به اشتراک بگذارید تا جذب فالوور در اینستاگرام را ارتقا دهید. این ترفند همچون میانبری سریع تر و راحت تر کاربران را به پیچ شما می‌رساند. بعلاوه اینکه جذابیت بصری نیز دارد.

nametag پیج اینستاگرام آی مهدیار
nametag صفحه اینستاگرام ای مهدیار

6: جذب فالوور در اینستاگرام با بهره گیری از هشتگ ها

تا کنون در مقاله‌‌‌های بسیاری درباره هشتگ ها و تاثیر آنها درباره دیده شدن موثر تر پست‌ها صحبت کردیم. هشتگ‌ها از مسیر‌‌‌های رایگان تبلیغات شما هستند که اگر از هشتگ‌‌‌های مرتبط استفاده کنید خیلی سریع می‌توانید جذب مخاطب در اینستاگرام را ارتقا دهید.

جمع بندی

در این مقاله به عنوان 6 استراتژی مهم برای جذب فالوور در اینستاگرام پرداختیم. در این فضا انواع پیج‌‌‌های اینستاگرامی‌توسط افراد مختلفی هدایت می‌شوند. و این برنامه بستری است است که تممی‌این کسب و کار‌ها را پذیرا است و تمامی‌آنها به قدر کافی شانسی برای موفقیت دارند. تنها نکته ای که باعث پیشی گرفتن برخی افرد از دیگرا می‌شود، تلاش و ممارست در ادامه فعالیت‌ها در کنار یادگیری و آموختن اصول درست فعالیت در این حوزه است. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو در این زمینه برای ما بنویسید.

برای مشاهده مقاله‌‌‌های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای مشاهده خدمات کسب و کار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عکس نویسنده

نوشته شده توسط سحر فرزانه نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *