12 راهکار افزایش فالوور اینستاگرام رایگان و ساده

افزایش فالوور اینستاگرام رایگان

امروزه در دنیای ارتباطات مجازی فالوورها تنها یک عدد نیستند؛ بلکه جامعه هدفی هستند که میتوانند کارهای شما را دنیال کنند، از شما خرید کنند و تعاملات زیادی با شما برقرار کنند. به همین دلیل یادگیری برخی از روش های افزایش فالوور اینستاگرام رایگان میتواند به شما کمک کند تا با کمترین هزینه و تنها با انجام چند ترفند ساده در اینستاگرام جذب مخاطب کنید. زیرا رشد ترافیک و بازدیدها پیچ شما میتواند به فروش و درآمدزایی بیشترتان کمک کند.

از طرفی استفاده از روش هایی مثل استفاده از ربات‎‌ها و یا خرید لایک، فالوور و کامنت سالهاست توصیه نمیشود و میتواند برای شما بسیار مخرب باشد. پس بهتر است راهکارهای اورگانیک جذب فالوور رایگان را جایگزین روش های غیر اصولی کنید و با چند تکنیک ساده و جدید پیج اینستاگرامتان را حرفه ای تر کنید. تا انتهای این محتوا همراه مجموعه آی مهدیار باشید...

معرفی جدیدترین روش‌های افزایش فالوور اینستاگرام رایگان

1: کپشن پست‌هایتان را تقویت کنید

اگر میخواهید مخاطبانتان را با خودتان همراه کنید و برخی اطلاعات را در زیر پست‌هایتان به صورت متنی با آنها به اشتراک بگذارید، بهتر است اصول کپشن نویسی در اینستاگرام را یاد بگیرید. تحقیقات اخیر نشان داده است که الگوریتم های بروز شده اینستاگرام میتوانند کپشن را نیز مطالعه کنند و بر اساس مفهوم، زمان انتشار و نوع آن گزینه های مرتبط را به کاربران هدف نمایش دهند. بنابراین بهتر است کپشن پست را تا حدامکان برای کاربران جذاب کنید و از مفاهیم معنادار و مرتبط با ویدیو و یا تصویر آن استفاده کنید.

2: پروفایل تاثیرگذاری بسازید

برای این که بتوانید تاثیر مطلوبی بر روی مخاطبانتان در نگاه بگذارید نیاز دارید تا یک پروفایل حرفه ای و جذاب داشته باشید. پروفایل شما شامل عکس، اطلاعات بایو، هایلایت ها و ... است که میتواند معرف خوبی برای فعالیت هایتان باشد. به همین دلیل لازم است که برای دریافت یک واکنش موثر از مخاطبانتان اطلاعات کامل و مفیدی در بخش بایو وارد کنید تا هر فرد با مواجه با پیجتان متوجه منظور و نوع فعالیت شما شود.

چیدمان پست ها و نحوه عرصه بصری محتوا هم یکی از عوامل مهم در جذب فالوور رایگان به عنوان اولین برخورد است. این که شما تا چه بتوانید از یک چیدمان خوب برای پست های اینستاگرامتان استفاده کنید و از رنگ های مناسب استفاده کنید میتواند در افزایش بازدید کنندگانتان تاثیرگذار باشد. شناخت تم ها و انواع چیدمان اینستاگرام میتواند به شما کمک کند تا یک ترکیب مناسب داشته باشید.

خدمات طراحی گرافیکی و یونیفرم اینستاگرام آی مهدیار میتواند به شما در داشتن یک خروجی متمایز و منحصر به فرد برای اینستاگرامتان کمک کند. شما میتوانید اطلاعات بیشتر درباره لزوم و فواید توجه به یونیفرم اینستاگرام و مشاهده نمونه کارهای ما را در اینجا ببینید.

3: برای جذب فالوور رایگان، هدیه بدهید

امروزه بسیاری از پیج های بزرگ و موفق اینستاگرام برای افزایش فالوور اینستاگرام رایگان هدیه میدهند. این هدیه ها میتواند یکی از محصولات خودتان باشد که به صورت رایگان تحت شرایط خاصی به افراد میدهد. و یا مزایای ویژه ای که برای افراد سرگرم کننده و هیجان انگیز باشد. این کار میتواند تاثیر بسیاری در روند اعتماد سازی و برقراری تعامل داشته باشد. به یاد داشته باشید که شما باید شرایط مسابقه و یا دادن هدیه را به صورت دقیق برای افراد مشخص کنید. و از آنها بخواهید با لایک کردن، گذاشتن کامنت و یا ارسال پست برای دوستانشان به بازدید بیشتر محتوایتان کمک کنند و در عین حال جایزه بگیرند.

افزایش فالوور اینستاگرام رایگان

4: از قافله ریلز های اینستاگرام عقب نمانید

اگر قصد دارید از ترفند افزایش فالوور استفاده کنید باید به سراغ ریلز ها بروید. ریلز یکی از قابلیت های جدید اینستاگرام است که میتواند به شما در انتشار محتواهای ویدیویی جذابتر کمک کند. در سال 2022 باید به سراغ ساخت ریلز ها بروید و از موضوعات و ایده های ساخت ریلز اینستاگرام استفاده کنید تا محتواهای متنوع و جذاب تری بسازید. استفاده از این راهکار میتواند باعث افزایش مخاطبانتان شود و تاثیر زیادی در ارائه بهتر محصولات و یا محتوایتان باشد. ریلزها ویدیوهای کوتاه و سرگرم کننده ای هستند که شانس زیادی برای دیده شدن نه‌تنها توسط فالوورهایتان بلکه توسط مخاطبان جدید را دارد. برای اینکه بتوانید ریلزهای بهتری بسازید این نکات را درنظر بگیرید:

  • از صدا و یا آهنگ های پرطرفدارتر استفاده کنید
  • برای ویدیوهایتان از زیرنویس ها استفاده کنید ت افراد بتوانند حتی بدون با کردن صدا متوجه محتوای شما شوند
  • کلمات کلیدی مهم و هشتگ ها را در کپشن فراموش نکنید و محتوا را به بهترین شکل توصیف کنید
  • کیفیت محتوا را بالا ببرید و سعی کنید به خوبی فیلم برداری کنید

برای یادگیری نحوه ساخت ریلز اینستاگرام اینجا کلیک کنید.

5: روی هشتگ‌ها سرمایه گذاری کنید

یکی از روش های افزایش فالوور اینستاگرام رایگان استفاده از هشتگ ها است. شما برای این کار باید نحوه استفاده و استراتژی های موثر هشتگ گذاری را بشناسید. این ابزار یکی از بهترین روش هایی است که به پست شما شانس بیشتر دیده شدن را میدهد. کارشناسان دیجیتال مارکتینگ بعد از بررسی 18 میلیون محتوای ایسنتاگرامی به این نتیجه رسیده‌اند که با استفاده از هشتگ ها نرخ بازدید پست ها 11 دصد افزایش پیدا میکند.

6: با اینفلوئنسرها و برندها همکاری داشته باشید

یکی از تاثیرگذارترین ترفند افزایش فالوور در سال 2022 همکاری و مشارکت پیج ها با یکدیگر است. شما میتوانید برای گسترش کارتان و جذب مخاطبان بیشتر با برندهای شناخته شده، اینفوئنسرها و بلاگر های مرتبط با فعالیتتان هماری کنید. و این نکته میتواند به نوعی یک مشارکت سودمند برای هر دو طرف باشد. انجام یک چالش خلاقانه، ساخت یک ویدیو یا محصول با همکاری یک فعال دیگر میتواند موجب اعتمادسازی و جذب مخاطبان شود.

7: ترفند افزایش فالوور با هدفمندی

هر فرد برای پیدا کردن مسیر و گام برداشتن در مسیر درست نیاز به یک هدف دارد. تا زمانی که موضوع و شاخه فعالیتی پیج شما به طور دقیق مشخص نشده باشد تنها کاری که انجام میدهید گیج کردن مخاطبان است. بنابراین بهتر است که یک جمع بندی از کارهایی که در طول سال و یا ماه قصد انجام آن را دارید، داشته باشید. شما باید از خودتان چند سوال اساسی بپرسید تا بتوانید به بهترین شکل یک مجموعه ارزشمند داشته باشید: من به چه دلیل تولید محتوا میکنم؟ من در چه زمینه ای باید تولید محتوا کنم؟ من باید برای چه جامعه هدفی تولید محتوا کنم؟

به این صورت با پاسخ دادن به این سولات میتوانید به یک کانسپت مشخص برسید که چه نوع محتوایی تولید،از چه ابزارهایی استفاده کنید و با چه افرادی همکاری کنید. سپس شما یک استراتژی هدفمند و با ارزش دارید که به صورت غیر مستقیم باعث افزایش فالوور اینستاگرام رایگان میشود.

8: محتوایی با قابلیت اشتراک گذاری بالا بسازید

این نکته که محتوای شما تا چه حدامکان اشتراک گذاری را به افراد میدهد یکی از شاخصه های بسایر مهم در اینستاگرام است. پست های شما باید به گونه ای باشد که افراد بتوانند آنها را برای دوستانشان ارسال کنند و یا با اشتراک آن در استوری اینستاگرامشان به اصطلاح "اد استوری" کنند. حتما شما هم تا به حال نام محتوای ویروسی به گوشتان خورده و یا با آن مواجه شده اید! این محتواها قابلیت زیادی برای بازنشر دارند و علاوه بر افزایش اینگیجمنت میتوانند باعث جذب فالوور رایگان نیز شوند.

برای ساخت اینگونه پست‌ها میتوانید از موزیک های پرطرفدار، نقل قول های الهام بخش، میم ها، محتواهای جیدی آموزنده، اخبار، موضوعات روز و... استفاده کنید تا یک پست ویروسی بسازید.

9: چالش های اینستاگرامی ایجاد کنید

آیا چالش سطل آب یخ را از سال 2014 به خاطر دارید؟ چالش ها همیه یکی از ازمحبوب ترین جنبش های فضای مجازی محسوب میشوند. شما برای افزایش فالوور اینستاگرام رایگان میتوانید از چالش ها استفاده کنید. این روش همچون ترفند جایزه دادن میتواند راهکار خوبی برای سرگرمی و جذب مخاطبان باشد. شما با استفاده از این روش میتوانید افراد را به مشارکت و تعامل با پیجتان ترغیب کنید. بدون شک با را ه اندازی یکی چالش موفقیت آمیز میتوانید به دنبال کنندگان زیادی برسید و نتیجه خوبی کسب کنید. برای انجام این کار وجه سرگرمی، برندیگ و در نهایت دستاورد های خودتان از این کار را فراموش نکنید.

10: از سایر شبکه های اجتماعی نیز استفاده کنید

امروزه زمان آن نیست که برای جذب مخازب تنها به اینستاگرام و تبلیغات درپیج های مختلف اکتفا کنید. داشتن یک وبسایت در کنار پیج ایسنتاگرام و تولید محتوا و بازنشر آنها در دنیای گوگل نیز میتواند یکی از روش های افزایش فالوور اینستاگرام رایگان باشد. بخصوص این روش بیکی از واجبات پیج های کاری و فروش در اینستاگرام است. زیرا داشتن یک وبسیات میتواند علاوه بر معرفی بیشتر کسب و کاران ثبت سفارش و خرید افراد را راحت تر کند و به کارتان اعتبار ببخشد.

شما همچنین میتوانید از واتساپ برای پشتیبانی فروش، از کانال تلگرامی برای اشتراک گذاری مطالب و از یوتیوب برای منتشر کردن ویدیوهایتان استفاده کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که استفاده از هر روش جدیدی به شما این شانس را خواهد داد که مخاطبان جدیدی بدست بیاوید و کسب و کارتان را بهتر معرفی کنید.

11: فعالیت متداوم و با برنامه ریزی داشته باشید

یکی از ترفند افزایش فالوور که باعث ارتقای پیج شما میشود تداوم در فعالیت‌هایتان است. داشتن ثبات و برنامه ریزی از مواردی است که میتواند به مخاطبانتان آسایش خاطر بدهد و کاری کند که آنها شما را به درستی فعالیت های شما را دنبال کنند. داشتن برنامه منظم برای گذاشتن پست و استوری میتواند به پیج ارزش بیشتری ببخشد. این مورد در نهایت در نرخ تعامل و یا اینگیجمنت ریت نقش مهمی داشته باشد.

ترفند افزایش فالوور

12: آمارهایتان را بررسی کنید

یکی از بهترین کارهایی که میتوانید در سال جدید برای افزایش فالوور اینستاگرام رایگان و ساختن پیجی بهتر انجام دهید بررسی آمارهای کاریتان است. بخش "insight" یکی از قسمت های حیاتی برای پیج های کرای اینستاگرام است. با استفاده از این بخش میتوانید به اطلاعات مهمی درباره میزان تعامل کاربرانتان، درجه سنی آنها، جنسیت، موقعیت جغرافیایی و ساعت های تعامل آنها بدست آورید. تمامی این موارد به شما اجازه میدهد به شناخت بهتری درباره مخاطبانتان درست پیدا کنید و با آنالیز درست این اطلاعات محتواهای ارزشمند تری بسازید و برنامه ریزی بهتری برای گذاشتن پست و یا استوری داشته باشد.

گزینه post insights که در زیر هر پست قرار دارد به شما اطلاعات دقیق و جامعی از ذخیره شدن، انتشار، لایک و کامنت های محتوایتان میدهد. علاوه بر این شما میتوانید موجه شوید که محتوا تا چه میزان توسط دنبال کنندگان و یا افراد جدید دیده شده.

جمع بندی

در این محتوا سعی کردیم تا با معرفی ساده ترین راهکارهای افزایش فالوور اینستاگرام رایگان به شما در مدیریت پیجتان کمک کنیم. شما با رعایت این ترفندها و بدون پرداخت هزینه ای برای تبلیغات میتوانید پیجتان را به صفحه ای ارزشمند و مخاطب پسند تبدیل کنید. تنها کافیست ترفند افزایش فالوور بشناسید و آنها را رعایت کنید. اگر هنوز اکانتتان را تبدیل به پیج کاری نکرده اید باری یادگیری این کار از طریق آموزش تصویری اینجا کلیک کنید. لطفا نظرات و تجربیاتتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

خوش جالیم که انتهای این محتوا همراه ما بودید. پیشنهاد میکنم برای مطالعه مقاله های بیشتر به وبلاگ آی مهدیار و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات دیجیتال مارکتینگ و کسب و کار آنلاین به وبسایت آی مهدیار مراجعه نمایید.

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

8 − پنج =