آموزش سئو کتگوری و نکات کلیدی دسته‌بندی محتوای سایت

نکات و آموزش سئو کتگوری سایت

شما میتوانید با دنبال کردن آموزش سئو کتگوری درباره‌ی سئو دسته بندی در وردپرس بیشتر بدانید‌. و با ایجاد چک لیست سئو صفحه دسته بندی‌، سایتتان را ارتقا دهید‌.

درباره‌ی سئو کتگوری چه میدانید‌؟ بهتر است بدانید که بخش اعظمی از استراتژی محتوا در هر گونه سایتی مربوط به سئو صفحات است که باید جدی گرفته شود‌. حالا درباره‌ی بهینه‌سازی صفحات کتگوری سایت چه میدایند‌؟ آیا سئو دسته بندی در وردپرس میتواند از ضرر‌های مالی و زمانی جلوگیری کند‌؟ برای دانستن درباره‌ی سئو صفحات کتگوری با ما همراه باشید...

بررسی سئو دسته بندی در وردپرس

1‌. کلمه درست را برای سئو صفحه کتگوری انتخاب کنید‌.

قدم اول در آموزش سئو کتگوری این است که در زمینه تولید محتوا دقت داشته باشید که ابتدا باید نیاز کاربر را در نظر بگیرید‌. این باعث میشود شما به سمت تولید محتوای کاربر محور سوق پیدا کنید و نسل محتوای گوگل محور را از سایت خود برچینید‌. بطور کلی میتوان گفت در نوشتن محتوا و یا ایجاد صفحات یک سایت با در نظر گرفتن نیاز کاربر میتوانید کلمه کلیدی مناسب را پیدا کنید پس اینگونه میتوانید با توجه به نیاز کاربر‌، سایتتان را از نظر محتوا‌، صفحات‌، محصولات و ... طراحی کنید‌.

چگونه نیاز کاربر را تشخیص دهیم‌؟ در این زمینه کارتان راحت نیست. اما بطور کلی توصیه میشود که ابتدا خودتان را جای کاربر بگذارید و از دید او نگاه کنید. قطعا یک کاربر نیاز دارد که محتوایی را که میخواهد استخراج کند در دسته بندی های دقیق قرار بگیرد‌ در این صورت کاربر گیج نمیشود‌‌. در تشخیص نیاز کاربر میتوانید از گوگل نیز کمک بگیرید‌؛ مثلا اگر دنبال کلمه کلیدی مناسب هستید میتوانید با بررسی سایت‌های هم صنف‌، تعداد محتواهای تولید شده با آن کلمه کلیدی و از این قبیل جست‌وجو‌ها به نیاز کاربران پی ببرید‌.

کشف کلمه کلیدی مناسب چه تاثیری در سئو دسته بندی در وردپرس دارد‌؟ هنگامی که نیاز کاربر کشف شود میتوانید به سادگی این دسته بندی ها را انجام دهید و با توجه به حضور این نیاز در کاربر و مطلع بودن شما از این نیاز‌، میتوانید به سادگی در غالب سئو کتگوری‌، کاربران را جذب کنید‌.

آموزش سئو کتگوری و نکات آن

2‌. تجربه کاربری را در سئو صفحات کتگوری جدی بگیرید.

این یک حقیقت است که صفحات دسته بندی شده و وبلاگ حاوی مقالات نرخ پرش بالایی دارند و این نیز به این دلیل است که تعداد بالای صفحات بدون در نظر گرفتن اتوریتی سایت میتواند کاربران را خسته کند و از حوصله کاربر خارج باشد‌. این مورد باعث میوشد که بازدید از دیگر صفحات کاهش یابد چون اکثر کاربران انتظار دارند که با یک کلیک پاسخ نیازشان را پیدا کنند‌.

سوال اینجاست که بهبود تجربه کاربری چه ارتباطی به اتوریتی سایت دارد؟ بهینه‌سازی تجربه کاربری با هر روشی باعث میشود کاربر در بدو ورود به سایت‌، نیازش برطرف شود‌. حالا وظیفه مدیران سایت این است که مطالب را با توجه به نیاز کاربر بهینه کنند و از جزئیات به کلیات ببرند تا کاربر در حجم انبوهی از مطالب سردرگم و گیج نشود و این مطالب را در صفحات مختلف قرار دهند‌. و این احترام به کاربر است چون کاربر با توجه به نیاز و سطح سوادش محتوای مد نظرش را انتخاب میکند.

چگونه ترتیب جزئیات به کلیات را در دسته بندی صفحات سایت رعایت کنیم‌؟ برای این کار نیاز به برنامه نویسی‌های پیشرفته دارید اما اگر در این زمینه اطلاعاتی ندارید؛ کافیست با اهمیت بروزرسانی محتوا آشنا باشید‌؛ اینگونه با بروزرسانی زمانی مقالات تا حدودی میتوانید به آنها نظم بدهید اینگونه مقالات به طور جزئی به کلی قرار خواهد گرفت‌.

3‌. سرعت صفحات سایت را بهینه کنید.

افزایش دسته بندی صفحات در سایت‌ها‌، بطور اتومات میتواند سرعت سایتتان را کاهش دهد چون هنگامی که یک صفحه توسط کاربری باز میشود باید تعداد زیادی درخواست به سرور برسد تا تصویر و محتوای هر صفحه نمایش داده شود‌. میدانید که اگر سایتتان سرعت بهینه‌ای نداشته باشد میتواند منجر به خطاهای رایج سایت شود و در نتیجه رنک سایتتان کاهش پیدا میکند‌.

برای بهبود سرعت سایت در چک لیست سئو کتگوری چه کنیم‌؟

  1. سرعت صفحات را بهینه سازی کنیم.
  2. درخواست سرور‌ها را کاهش دهید.
  3. حجم تصاویر و سئو تصاویر را بهبود ببخشید.
  4. از lazy load کمک بگیرید.

4‌. به سئو صفحات کتگوری توضیحات اضافه کنید.

افزودن متن سئو شده و یا توضیحات تکمیلی میتواند کارتان را قوی کند و در سئو دسته بندی صفحات بسیار موثر باشد و اینگونه کاربران به هیچ وجه سردرگم و یا گیج نمیشوند‌. این توضیحات در حد 100 تا 500 کلمه باشد و ترجیحا سئو شده باشند‌. در توضیحات اضافه و نوشتن جزئیات بپرهیزید چون این کا ارتباط مستقیم با تجربه کاربری و رضایت کاربران دارد‌.

5‌. به صفحات سایتتان لینک دهی داخلی داشته باشید‌.

در ایجاد بک لینک‌هایتان هوشمندانه عمل کنید‌. مثلا با ذکاوت به صفحات سایتتان لینک دهید این کار از افزایش نرخ پرش جلو میکند و بازدید صفحات شما زیاد میشود و بطور کلی میتوانید رنک خوبی را از آن سایتتان کنید‌. ایجاد بک لینک ها میتواند مانند زیر باشد

لینک از صفحات محصول : اگر وبسایت فروشگاهی دارید‌؛ لینک دهی به محصولات مشابه و یا محصولات تکمیلی برای تکمیل چک لیست سئو کتگوری بسیار پیشنهاد میشود‌.

لینک منو : شما میتوانید از صفحات دسته بندی شده و مهم سایت مانند خدماتی که ارائه میدهید به محتوایتان لینک دهی کنید تا دسترسی را به آن بخش‌ها میسر کنید‌.

لینک از وبلاگ و مقالات‌: برای افزایش بازدید محتواهایی که بازدید کمی دارند‌؛ با استفاده از انکرتکست‌های مناسب‌، بک لینک داخلی ایجاد کنید اما ارتباط محتوایی بین این مطالب را فراموش نکنید تا منجر به پنالتی شده وبسایتتان نشوید.

6‌. عنوان جذاب و توضیحات متای کاربردی بنویسید‌.

عنوان اولین موردی است که به چشم کاربر میرسد و این موضوع که عنوان جذاب میتواند نصف راه را برایتان هموار کند قابل بررسی است‌. پس عنوان شما در سئو کتگوری میتواند بسیار مورد توجه کاربر قرار بگیرد و میتواند کاربر را ترغیب به کلیک بر محتوای شما کند‌. این موضوع برای توضیحات متا نیز صادق است پس در نوشتن عنوان و توضیحات متا‌، سئو کتگوری را جدی بگیرید‌.

سئو دسته بندی در وردپرس

این اشتباهات را در سئو کتگوری انجام ندهید‌

تگ و صفحات تکراری

صفحات تکراری و موضوعات و محتوای تکراری خارج از حوصله‌ی کاربر است‌. حتی به ذهنتان خطور نکند که بخواهید با عنوان‌های مختلف یک محتوا را جای دو محتوا جا بزنید‌ چون کاربران بسیار باهوش‌تر از این حرف‌ها هستند‌. بدانید که تگ‌ها و صفحات تکراری میتوانند قدرت سئو سایتتان را کاهش دهند‌.

صفحات خالی

حواستان باشد که صفحات خالی در سئو کتگوری بسیار مخرب‌اند‌. این صفحات در نظر کاربر حقه است و کاربر فکر میکند که هدف شما از این کار تلف کردن زمان و وقت او بوده است‌. این صفحات نه تنها قدرت سئو ندارند بلکه میتوانند سرعت سایتتان را کاهش دهند و رنک سایتتان را نیز به افول بکشانند و بطور کلی نارضایتی کاربران را در پیش خواهد داشت‌.

جمع‌بندی

ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید‌. در این مقاله به آموزش سئو کتگوری و سئو دسته بندی در وردپرس پرداختیم‌. اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید ممنون میشویم که با ما به اشتراک بگذارید و اگر این مطلب برایتان مفید بوده است نظراتتان را برایمان بنویسید.

اگر به دنبال مقالات بیشتر هستید از وبلاگ آی مهدیار و برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ از وبسایت آی مهدیار دیدن کنید‌.

%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0642%u0628%u0644%u06CC%u0645%u0642%u0627%u0644%u0647 %u0628%u0639%u062F%u06CC

عضویت در شبکه های اجتماعی آی مهدیار

کلی مطالب و ترفند باحال و از دست ندی 🙂

مطالب پیشنهادی

آموزش نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام
نحوه بازگردانی پیج اینستاگرام‌؛ شکاندن قفل درب‌های بسته
دانستن ترفندهای پیج کاری اینستاگرام
بررسی مفیدترین ترفند‌های پیج کاری اینستاگرام که پیج شما را متحول میکند
بررسی اینگیجمنت ریت اینستاگرام و روش های افزایش تعامل در اینستاگرام
اینگیجمنت ریت اینستاگرام، خون جاری در رگ های صفحات شما
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی
افزایش درآمد از آنلاین شاپ تلگرامی، یک قدم تا رسیدن به پول داری…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

11 − 6 =